Uwaga na COMODO
#41
NASA? Sprzedadzą dane zielonym ludkom.
Odpowiedz
#42
Venom. Dzięki że nas sprowadziłeś na ziemię! A tak na serio to chodzi tylko o hipotetyczną dyskusję co by było gdyby....Wiem, że Comodo to dobry program oczerniany specjalnie przez niektóre firmy i pewnie będę go używał w wersji 4, jednak rozmawiać ludzka rzecz.
Dla mnie HIPS w Comodo to chyba najbardziej ludzki HIPS. Raczej zawsze rozumiem o co mnie pyta a np. W Outpoście nie mogłem się połapać.
Stany są rzeczywiście specyficznym krajem ale jest to państwo w którym najlepiej widać ile jednostka (mająca dobrych prawników) może wygrać od mega koncernu i o to mi chodziło.
Firma X próbuje wyciągać informację od Y. Zostaje zauważona i Y składa pozew do sądu o odszkodowanie powiedzmy w wysokości 1/10 dochodów firmy X. Y wygrywa sprawę. Sąd zasądza odszkodowanie i zaczynają się problemy firmy X (zwolnienia pracowników itp.). Oczywiście to sytuacja czysto hipotetyczna.
Prawda jest taka, że Comodo jest dobrym pakietem i darmowym (dlatego też wkurza płatne korporację.).
Odpowiedz
#43
X26 nikt nie zaprzecza że CIS jest dobrym pakietem. Jak poszukasz na forum to dawniej dałbym sobie w jego obronie rękę obciąć.. teraz trochu się zmieniło jednak nie kwestionuje jego skuteczności. Każdy z programów ma swoje wady i zalety. A czy takie informacje jak w pierwszym poście są prawdziwe czy też nie każdy musi sam ocenić. Na pewno wielką zaletą CIS-a jest dostępność wersji free która oprócz braku zabezpieczenia wifi jest w pełni wystarczającym pakietem.
Odpowiedz
#44
Ciekawe, że wiele firm tworzących oprogramowanie ma podobne zapisy w licencji, a jednak dostało się tylko COMODO..ciekawe dlaczego Wink?może dlatego, że daje produkty za darmo a inni na tym tracą? Oczywiście sam bym wolał, żeby zapisy w licencji były bardziej klarowne, ale tak jak napisano wcześniej.. tego typu zapisy to standard..

Odnośnie Comodo, ktoś napisał, że to szemrana firma..

Dziwne, że taka "podejrzana" firma współpracuje z:
IBM, Xerox, Glaxo, HP, Intel,Uniwersytetem Stanford, Michigan, NASA, i wieloma agencjami rządowymi nie tylko w USA, czy nawet z klubem piłkarskim Liverpool FC..
Odpowiedz
#45
comodo jest szemrane nie tak dawno sprzedawali podpisy cyfrowe twórcom oprogramowania malwer
a takiego antyvirusa xp czy czegoś podobnego jeśli ma prawidłowy certyfikat to nie wszystkie programy antyvirusowe wykrywają nawet jak mają go w bazie...
Odpowiedz
#46
wirusowiec napisał(a):Dziwne, że taka "podejrzana" firma współpracuje z:
IBM, Xerox, Glaxo, HP, Intel,Uniwersytetem Stanford, Michigan, NASA, i wieloma agencjami rządowymi nie tylko w USA, czy nawet z klubem piłkarskim Liverpool FC..


sam odpowiedziałeś sobie dlaczego.. jak ktoś współpracuje z agencją rządową to musi być korzyść obustronna.. A zwłaszcza dla rządu..
Odpowiedz
#47
martini napisał(a):
wirusowiec napisał(a):Dziwne, że taka "podejrzana" firma współpracuje z:
IBM, Xerox, Glaxo, HP, Intel,Uniwersytetem Stanford, Michigan, NASA, i wieloma agencjami rządowymi nie tylko w USA, czy nawet z klubem piłkarskim Liverpool FC..


sam odpowiedziałeś sobie dlaczego.. jak ktoś współpracuje z agencją rządową to musi być korzyść obustronna.. A zwłaszcza dla rządu..
Pachnie mi tu paranoją. Dużo więcej wie o tobie urząd skarbowy, zus, srus i inne agencje, nawet twój dostawca internetu, a jednak nadal z niego korzystasz. Skąd wiesz co on robi z danymi? Nic nie wiesz. Tak samo z windowsem. A jeżeli chodzi o tą współpracę z agencjami rządowymi.. NASA jak i inne podmioty to KLIENCI. Comodo zabezpiecza ich infrastrukturę sieciową.. za pieniądze.
zord napisał(a):comodo jest szemrane nie tak dawno sprzedawali podpisy cyfrowe twórcom oprogramowania malwer
a takiego antyvirusa xp czy czegoś podobnego jeśli ma prawidłowy certyfikat to nie wszystkie programy antyvirusowe wykrywają nawet jak mają go w bazie...

Hola hola, nie wprowadzaj ludzi w błąd. To nie comodo sprzedawało, tylko jeden z podmiotów odpowiedzialnych z odsprzedaż certyfikatów. Kiedy sprawa wyszła na jaw(i nie chodzi tu o celową sprzedaż, a niedostateczną weryfikację klienta), Comodo zerwało umowę z nierzetelnym partnerem. I znowu.. sprawa nie dotyczyła jedynie Comodo ale też i innych wielkich dostawców certyfikatów SSL..
Odpowiedz
#48
ta jasne.. comodo sprzedaje certyfikaty każdemu kto zapłaci..
Odpowiedz
#49
A może tak pogłębić temat...i frustrację Smile Może to właśnie Comodo sprzyja tym dwóm uczelniom w Chinach, które są podejrzane o ostatnie ataki na Google? Tym samym działa na dwa fronty...w Chinach ma się dobrze po cichu, a w Stanach oficjalnie jest "karzącą ręką sprawiedliwości"?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#50
martini napisał(a):ta jasne.. comodo sprzedaje certyfikaty każdemu kto zapłaci..

Masz na to jakieś dowody? Bo jeśli nie to po co pisać takie rzeczy? A masz jakieś dowody, że np. Veri Sign jest uczciwe i nie robi szemranych interesów? Słucham.
Odpowiedz
#51
odsyłam na strone i comodo i do zakupu certyfikatu.. sam zobaczysz.. ja miałem jakieś 2 lata temu certyfikat i jakoś ważne było abym zapłacił.
a tak w ogóle co tak bronisz comodo? płacą Ci za to?
Odpowiedz
#52
martini napisał(a):odsyłam na strone i comodo i do zakupu certyfikatu.. sam zobaczysz.. ja miałem jakieś 2 lata temu certyfikat i jakoś ważne było abym zapłacił.
a tak w ogóle co tak bronisz comodo? płacą Ci za to?

A ty co tak atakujesz, pracujesz dla konkurencji? Smile


Nie chodzi o obronę a o rzetelność. Łatwo jest oskarżyć nie mając żadnych dowodów. Wystarczy, że jakiś koleś na blogu coś wysmaruje i zaraz wiele osób podejmuje temat i robi jakąś nagonkę. Zobacz jaka panika na niebezpieczniku, na innych wortalach..
Odpowiedz
#53
Przesadzacie, czepiacie się Comodo a pewno używacie takich aplikacji i systemu, że na porządku dziennym jesteście obserwowani hehe .
Odpowiedz
#54
Zacznijmy od tego, że sam WIN jest szpiegiem Grin
Odpowiedz
#55
Afera z WGA była bardzo duża iż szpieguje użytkowników .Tak jak już pisałem obawiać to można się Google a nie tam Comodo .
Odpowiedz
#56
Czyli Panie i Panowie warty jest instalacji comodo czy nie czy tylko np firewall z niego a anty wiadomo avira
Odpowiedz
#57
Maxym napisał(a):Czyli Panie i Panowie warty jest instalacji comodo czy nie czy tylko np firewall z niego a anty wiadomo avira


Wypróbuj CIS Free 4, który nie posiada już wątpliwych komponentów a zawiera sandboxa i automatyczne reguły dla znanych i podpisanych cyfrowo aplikacji w hipsie i firewallu, dzięki czemu sporadycznie się odzywa. U mnie trochę przymulał ale mój blaszak nie jest demonem szybkości Smile

PS.
Nie wiem, czy wiecie o tym, że twórcami Comodo są tureccy programiści pracujący w USA.
Odpowiedz
#58
turasy są mistrzami podróbek wielu artykułów więc mnie jakoś zniechęciłeś do firmy w małym stopniuWink
Odpowiedz
#59
LikwidatoR napisał(a):turasy są mistrzami podróbek wielu artykułów więc mnie jakoś zniechęciłeś do firmy w małym stopniuWink


Trudno w tym przypadku posądzać ich o podróbkę.
Odpowiedz
#60
Odnośnie artykułu z niebezpiecznika.. Dziwnym trafem niedługo po ukazaniu się art. o Comodo, serwis niebezpiecznik.pl pozyskuje sponsora, wystawcę certyfikatów SSL... Nie będę wysuwał żadnych wniosków,ale takie są fakty:

-artykuł ukazuje się 22.2.2010 podczas gdy cytowany art. na dottech.org ukazał się w sierpniu 2009r.
-autor nie weryfikuje wszystkich zamieszczonych przez siebie informacjinp. tego, że Softpedia jak najbardziej posiada Comodo w swojej bazie
-Autor otwarcie pisze, o tym, że Comodo sprzedaje certyfikaty twórcom wirusów(brak szczegółów kiedy to miało miejsce)
-serwis ogłasza, że jego sponsorem będzie firma wystawiająca certyfikaty (podobnie jak Comodo..)


Co jak co, ale w moich oczach serwis niebezpiecznik stracił na wiarygodności.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości