Uwaga na COMODO
#21
VenomX napisał(a):Bez urazy Martini , dla mnie głupotą jest ładowanie kasy w zapory...Popatrz na PC TOOLS FIREWALL - 100 % zalicza i jest darmowy, poza tym od bardzo dawna wiadome jest iż Comodo posiada dodatki, które podobno szpiegują .


Jeżeli instalujesz firewall w firmie, to poza Comodo musisz go kupić a jeżeli jest także Wi-Fi, to również Comodo odpada.

CIS Free 4 nie posiada już dodatków o wątpliwej reputacji!
Odpowiedz
#22
Jurek jesteś w błędzie że CIS 4 będzie bez dodatków.. w wersji finalnej będą przy instalacji albo przy uzyskiwaniu darmowej licencji..
Odpowiedz
#23
Przecież nikt nie każe ich instalować
Odpowiedz
#24
I nikt nigdy nie kazał Tongue
Odpowiedz
#25
Wasze pisma oficjalne z imieniem i nazwiskiem...listy, zdjęcia, kontakty mailowe, same wiadomości mailowe, portale na których macie konta i cokolwiek jeszcze prywatnego macie - to właśnie dane użytkownika...i to jak najbardziej prywatne. I jeśli nie zależy komuś czy te dane dostaną się w czyjeś ręce...czy ujrzą gdzieś światło dzienne, a nie daj Boże zostaną przeciwko niemu wykorzystane...to nie dziwię się, że na "fejsbukach", "tuiterach" "naszych i waszych klasach" kradną potem takie rzeczy w ilościach idących w miliony. A jeśli też uważa ktoś, że nie ma na swoim komputerze prywatnych danych, to jest w grubym błędzie.
Dla mnie również Comodo z tych względów jest firmą podejrzaną i mimo niezaprzeczalnych zalet, nie zainstaluję nic z tej stajni na stałe.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Dokładnie, nikt nie każe instalować, poza tym na co komu w firmie jakieś tam Comodo ? W firmie to się instaluje pakiet internet security typu KIS, czy chociażby ESS .
Odpowiedz
#27
Venom ja na firmowym komputerze miałem CIS-a.. Nie wszyscy mają w firmach KIS, NIS czy ESS.. Coraz więcej firm na Avasta..
Odpowiedz
#28
martini napisał(a):Jurek jesteś w błędzie że CIS 4 będzie bez dodatków.. w wersji finalnej będą przy instalacji albo przy uzyskiwaniu darmowej licencji..


Być może masz rację ale mam nadzieję, że tego błędu już nie zrobią.
Odpowiedz
#29
To był twój wybór ja na pewno nie zainstalował ani nie kupiłbym do firmy takiego pakietu...tym bardziej, że na pewno byłyby problemy z suportem .
Odpowiedz
#30
martini napisał(a):Venom ja na firmowym komputerze miałem CIS-a.. Nie wszyscy mają w firmach KIS, NIS czy ESS.. Coraz więcej firm na Avasta..


Wiele firm w Polsce, co prawda nieświadomie ale jednak nielegalnie używa Avasta i Aviry.
Odpowiedz
#31
z pomocą nigdy nie było żadnych problemów.. I właśnie takie myślenie powoduje że wiele programu jest spalona na starcie.. Bo na pewno to czy tamto będzie źle.. A co do mojego wyboru to jesteś w błędzie.. dostałem laptopa z zainstalowanym CIS-em z firmy dla której pracowałem..
Odpowiedz
#32
ichito napisał(a):Wasze pisma oficjalne z imieniem i nazwiskiem...listy, zdjęcia, kontakty mailowe, same wiadomości mailowe, portale na których macie konta i cokolwiek jeszcze prywatnego macie - to właśnie dane użytkownika...i to jak najbardziej prywatne. I jeśli nie zależy komuś czy te dane dostaną się w czyjeś ręce...czy ujrzą gdzieś światło dzienne, a nie daj Boże zostaną przeciwko niemu wykorzystane...to nie dziwię się, że na "fejsbukach", "tuiterach" "naszych i waszych klasach" kradną potem takie rzeczy w ilościach idących w miliony. A jeśli też uważa ktoś, że nie ma na swoim komputerze prywatnych danych, to jest w grubym błędzie.
Dla mnie również Comodo z tych względów jest firmą podejrzaną i mimo niezaprzeczalnych zalet, nie zainstaluję nic z tej stajni na stałe.


Mniemam, że to było także do mnie. Masz oczywiście rację natomiast mnie zastanawia co innego. Jestem w stanie monitorować ruch sieciowy na moim komputerze i co z niego wypływa. W jaki sposób ta firma miałaby wykraść takie dane? Przecież gdyby się wydało chociaż raz, że przeczytali maila albo coś takiego (zwłaszcza w Stanach) to odszkodowania by poszły w miliony. Myślę, że za dużo by zaryzykowali. Wydaje mi się , że oczywiście zbierają statystyki albo coś takiego.
Jednakże wg. mnie istnieje olbrzymia różnica między jakimiś tam informacjami jakich programów się używa a wykradnięciem danych osobowych.
Odpowiedz
#33
Masz monitorowany ruch ok.. ale jak proces comodo łaczy z netem to skąd wiesz co wysyła bądz pobiera? nie masz takiej możliwości..
Odpowiedz
#34
Inwigilacja a wykradanie danych ? Recz jasna , że to nie to samo...
Odpowiedz
#35
martini napisał(a):Masz monitorowany ruch ok.. ale jak proces comodo łaczy z netem to skąd wiesz co wysyła bądz pobiera? nie masz takiej możliwości..


Oczywiście nie mam, ale uwierz mi, że są ludzie znający się naprawdę na komputerach lepiej ode mnie i byli by wstanie stwierdzić jakie informację zbiera Comodo a gdyby to wyszło na jaw... za duże ryzyko, ale nie zaprzeczam, że tak może być i na razie nikt tego nie odkrył.
Wydaję mi się jednak, że każde działanie zostawia odpowiednie ślady na komputerze, co dla firmy która by zebrała informację równa się ze śmiercią cywilną...
Odpowiedz
#36
@X26...tak było również do Ciebie...ale pamiętaj...Ty potrafisz nadzorować w stopniu bardziej zaawansowanym ruch sieciowy na swoim kompie...miliony tego nie potrafią i nie robią i nie tylko używając programów Comodo. Poza tym..piszesz w Stanach...ale miliony są poza nimi i nikt w ich krajach nie dba o przestrzeganie takich rzeczy, więc tak naprawdę problem "zwisa cienką glistą" producentom szemranych programów. Wszystkie dane, które zbiorą mogą być ważne...Twoje preferencje odnośnie oprogramowania również...nie wspominając już o innych Smile Bazy danych o użytkownikach, ich preferencjach dotyczących softów to dane, które mają swoją cenę...to dane marketingowe w ścisłym tego słowa znaczeniu i mają swoje strategiczne znaczenie dla producentów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#37
jak już ktoś tutaj na forum wspomniał comodo współpracuje z rządem usa i nasa więc jakoś nie mają się czego bać..
Odpowiedz
#38
ichito napisał(a):@X26...tak było również do Ciebie...ale pamiętaj...Ty potrafisz nadzorować w stopniu bardziej zaawansowanym ruch sieciowy na swoim kompie...miliony tego nie potrafią i nie robią i nie tylko używając programów Comodo. Poza tym..piszesz w Stanach...ale miliony są poza nimi i nikt w ich krajach nie dba o przestrzeganie takich rzeczy, więc tak naprawdę problem "zwisa cienką glistą" producentom szemranych programów. Wszystkie dane, które zbiorą mogą być ważne...Twoje preferencje odnośnie oprogramowania również...nie wspominając już o innych Smile Bazy danych o użytkownikach, ich preferencjach dotyczących softów to dane, które mają swoją cenę...to dane marketingowe w ścisłym tego słowa znaczeniu i mają swoje strategiczne znaczenie dla producentów.


Oczywiście masz rację. Jednak mi chodzi tylko o to, że gdyby się okazało, że Comodo wykradło jakieś dane jak to nazwałeś "marketingowe" i ktoś akurat w Stanach by to odkrył to na tamtym rynku odszkodowania byłyby olbrzymie i mogłoby to zachwiać równowagą firmy.
W sumie ciekawa dyskusja nam się wywązała. Ja jednak uważam, że do takich informacji jak w temacie należy po prostu podchodzić z dystansem, bo problem dotyczy wielu innych programów. Ja np. Comodo lubię chociaż na razie uzywam innego zestawu. Mi osobiście daje właśnie poczucie (pewnie dzięki Hipsowi) że mam kontrolę nad komputerem a te zestawy "zautomatyzowane" to dopiero nie wiadomo co robią na kompie.
Odpowiedz
#39
Co wy za bzdury wypisujecie ? Jakie wykradanie danych ? Zejdzie na ziemię !
Odpowiedz
#40
@VenomiX...na jakim Ty świecie żyjesz, że o to pytasz? Teraz ja pytam i to całkiem poważnie...nie czytujesz informacji o takich zdarzeniach? Nie wiesz, że takie kradzieże mają miejsce i że koszty, jakie ponoszą użytkownicy, idą w setki milionów dolarów, a czasem w miliardy? Świat to nie tylko Twój dom, komputer i portale, które odwiedzasz...uwierz Smile
Takie dane, o których pisałem, są danymi marketingowymi...dokładnie takimi samymi, jak nasze ulubione proszki do prania, pasty do zębów, słodycze, piwo, bułeczki, telewizory i różne inne różności, o których są ankiety puszczane do sieci czy rozpowszechniane przez agencje pocztą tradycyjną lub przez ankieterów. To na ich podstawie tworzy się listę najbardziej poszukiwanych czy potrzebnych towarów...na tej podstawie ustala się strategie marketingowe, reklamowe, produkcyjne i dystrybucyjne...a to przecież jak nic wielkie pieniądze Smile
Stany to specyficzny rynek...niby ludzie dbają o swoją własność i szczycą się swoją potęgą intelektualno-naukową, a z drugiej strony to kraj analfabetów...nie tylko technicznych czy informatycznych...to kraj, gdzie oprócz zaawansowanej technologii informatycznej produkuje się "idioten soft" dla ludzi, którzy nie mają pojęcia, co on tak naprawdę robi...ważne, żeby ładnie wyglądał i żeby mówiono o nim, że jest "dobry".
@X26...również lubię HIPSy i to z tych samych powodów Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości