avast! 5.0 Free - wersje stabilne
Cytat: Now, with Avast 6.0 (which is coming sooner than you may think), it''s a different story. Avast 6.0 will feature the in-the-cloud heuristics based on the age/prevalence data (as suggested above by sded) as well as new stuff related to the use of our sandbox. But, instead of using the "default deny" paradigm that Comodo is trying to advertise so much, avast will work differently. It will rely on its heuristics engine to make decisions whether an executable file should run sandboxed or not. Let me explain this in a bit more detail. Currently, the outcome of the scan is pretty much binary - either the file is called "clean" (and is allowed to run), or it is flagged as "infected" (and appropriate actions are applied - and the file isn''t allowed to run). This also applies to heuristics detections. Now in avast 6.0, the outcome could also be "potentially infected, use extreme caution" and this case, when talking about an on-exec scan, will (by default) be handled by sending the file into the sandbox. If the program is legitimate, it has a good chance of running OK inside the sandbox (and of course you, as a user, can always override the decision and run it normally). And if it''s really malware, avast has just saved your butt.

There are many other minor things that make up these changes (such as further emphasis on the Behavior Shield when making these heuristics decisions, i.e. taking into account full context info) but this is, at a glance, how it''s going to work. What may be of special interest, also, is that this is how it''s going to work even in the free version (which means that the core functionality of the sandbox will likely be moved to the free AV).

Thanks
Vlk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Ja chcę do tego clouda, reputację (przy tylu userach naprawdę nieźle by na tym zyskali) i wrzucam na wszystkie kompy w domu Grin
Mam nadzieję, że nie będzie tak natrętny jak Comodo.
Odpowiedz
Dokładnie, jak to będzie działać to znienawidzony [przeze mnie]avast! wpisze się w stały kanon programów na moim kompie.
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
Teraz jeszcze bardziej można zauważać fakt, że to najmniej, albo wcale okrojona wersja Antywirusa Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
donq napisał(a):Dokładnie, jak to będzie działać to znienawidzony [przeze mnie]avast! wpisze się w stały kanon programów na moim kompie.


Hehehe. Ja nienawidziłem wersji 4.8, natomiast wersje 5 uwielbiam Wink
Microsoft Security Essentials | Windows 7 Firewall | KeyScrambler Personal | Malwarebytes' Anti-Malware | Hitman Pro
Odpowiedz
To tak jak ja. Wszędzie tępiłem Avasta. Wersja 5 to co innego. Sam teraz z niego korzystam i szybko nie zmienię.

Aha, i czy ktoś wie, jak wyczyścić wirusy wykryte (raporty) przez np. osłonę WWW? Bo trochę się tego nazbierało ^.*?
Odpowiedz
Jak wyżej, wersja 5 a 4.8 to niebo a ziemia. Wersję 4.8 wszystkim odradzałem, moi znajomi zaczęli mnie traktować jak jakiegoś guru od Aviry, którą polecałem wszystkim Avastowcowm wersji 4.8. 4.8 to była wersja niezwykle muląca,długo skanująca system, niezwykle nieefektywna, powodowała również problemy systemowe.

Wersja 5 stawia Avasta na piedestale AV, wersja bezpłatna Avasta może się spokojnie porównywać z komercyjnymi AV, nieczęsto wygrywać z nimi. Podsumowując, bezpłatną wersję Avasta polecam wszystkim, bez obaw.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Też mogę się pod tym podpisywać Grin 4.8 to było coś, co nawet wyglądem nie przypominało naprawdę sensownego antywirusa... taki składak dosłownie budzący myśli o tym, że zaraz się sam z siebie rozsypie. Używałem go baaaardzo krótko i raczej odradzałem, bo nie potrafił wielu rzeczy usunąć.
Ostatnio zainstalowałem "piątkę" no i została, co więcej, ląduje również na kompach znajomych, którzy mieli albo piraty, albo MSE (również darmowy no ale gorzej wypada).
Odpowiedz
No i warto zauważyć fakt, że wersja avast! na x64 również ma samoobronę i nie daje siebie zabić.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
Fajnie się Chłopcy nakręcacie tym Avastem...zobaczymy czy za pół roku Wam nie przejdzie Smile ?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ciekawa funkcja - naprawia internet (Avast! Internet Security)
Odpowiedz
dokładnie. Wyjdzie nowa avira to bedzie zachwyt avira;P
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
Po zamknięciu głównego okna w trakcie skanowania pojawia się bardzo fajne małe okienko z postępem skanowania (takie jak po aktualizacji), z tego co zauważyłem.
Odpowiedz
Chyba na dp.pl pisało że ma się koło lutego pojawić [ nie wiem czy to nie fejk ] .
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
Zemana + Avast Free = mieszanka wybuchowa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości