KIS czy NAV + coś innego
#1
Może i tematów było na pęczki ale mam konkretne pytania. Co wg. was lepsze?
W związku z promocją mam klucz na NAV i Na KISA.
Na razie używam Nortona i Comodo a może właśnie lepiej samego KISA?
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Ja bym bral Kisa od nava+ ComodofIwewall z D+ ponieważ Kaspersky ma przewage nad zestawem Nav+ Comodo tym, ze ma sandboxa jako 4 warstwa ochrony po AV, fIrewallu i Hipsie.
Odpowiedz
#3
X26 napisał(a):Może i tematów było na pęczki ale mam konkretne pytania. Co wg. was lepsze?
W związku z promocją mam klucz na NAV i Na KISA.
Na razie używam Nortona i Comodo a może właśnie lepiej samego KISA?
Pozdrawiam.


Zarówno NAV z Comodo wraz z Defense+ jak i KIS, to bardzo dobre zestawy. KIS posiada piaskownicę w której można uruchamiać łączące się z netem aplikacje i nieznane pliki, dlatego właściwie skonfigurowany i używany, zapewnia lepszą ochronę.
Z kolei NAV z Comodo na najwyższych ustawieniach mniej obciążają kompa od Kisa.
Jeżeli nie posiadasz zabytkowego kompa i potrafisz wykorzystać sandboxa, to bardziej polecam Kisa.
Odpowiedz
#4
Właśnie Nav jest dla mnie hmm "dziwnym" programem. Nie ma np. w pełnej płatnej wersji odpowiednika WebGuarda co jest dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym mam wrażenie, że ten zestaw właśnie muli. A jeżeli chodzi o KISA to sandbox włącza się automatycznie czy trzeba się raczej "pobawić"?
A jak jest z Hipsem w KIS? D+ z Comodo w Safe Mode potrafi nieźle napsuć nerwów. Hips w KIS też się tyle pyta?
Odpowiedz
#5
Hips Kaspra podobno na domyślnych ustawieniachmniej pyta od Comodo, lecz na maksymalnych bardzo dobrze się spisuje. Sugerując się testem matouseca jadą na jednym wózku . Oba produkty mają 10+. Testy, testami mimo 100% Comodo, D+ też przepuszcza. Wspomniane byłypokazane wirusy od Venomax( udokumentowane dowodem) oraz Jurka. Dla porówniania Oa ma 99% a jeszczenikt nie napisał, że im przepuścił wira. Trzeba trochę testy brać na dystans. Kis w najnowszym buildzienie muli jak podczas wersji 463. CR1. W najnowszej wersji 735/736 został program usprawniony. Tak jest w przypadku samego Av, szybciej skanuje, nie obciąża netu, system sprawniej chodzi od poprzednika. Co do sandboxa to nie wiem, nie testowałem najnowszego Kisa z linii 2010 tylko Kav na którym dalej jadę.
Odpowiedz
#6
X26 napisał(a):Właśnie Nav jest dla mnie hmm "dziwnym" programem. Nie ma np. w pełnej płatnej wersji odpowiednika WebGuarda co jest dla mnie nie do przyjęcia. Poza tym mam wrażenie, że ten zestaw właśnie muli. A jeżeli chodzi o KISA to sandbox włącza się automatycznie czy trzeba się raczej "pobawić"?
A jak jest z Hipsem w KIS? D+ z Comodo w Safe Mode potrafi nieźle napsuć nerwów. Hips w KIS też się tyle pyta?


NAV posiada guarda ale współpracuje on tylko z IE oraz finalnym FF.

Klasyczne najlepsze hipsy na wysokim poziomie ochrony zadają wiele pytań i tylko wtedy mogą być naprawdę skuteczne. Defense+ Comodo od wersji 3, spośród najlepszych monitorów systemu, zadaje najmniej pytań, na wyższych poziomach zabezpieczeń.

NAV posiada moduł proaktywny Sonar, który pełni funkcje hipsa, wykrywając zagrożenie na podstawie zachowań i nie zadaje żadnych pytań ale jego skuteczność nie jest imponujaca.

Do sandboxa w KIS możesz oczywiście dodawać aplikacje i pliki zwiększając w ten sposób znacząco ochronę komputera.
Odpowiedz
#7
Pomysł że Guard współpracuje tylko z FF i IE jest jak dla mnie zupełnie chybiony. Tak więc (ponieważ używam Opery) ta funkcja dla mnie faktycznie nie istnieje. Myślę, że w Kasprze jest to lepiej rozwiązane. A jeżeli chodzi o Hipsa w KIS to jest on takim "typowym hipsem"? W sensie jak chcę coś zainstalować i temu ufam to też się pyta o wszystko (D+ pomimo zaznaczenia trybu instalacyjnego zasypuje pytaniami). A jeżeli chodzi o wykorzystanie komputera to zestaw powinien działać chyba szybciej niż 2 osobne programy? A jak jest z aktualizacjami Kasperskiego? Starsze wersje potrafiły zamulić a jak jest teraz?
W Nortonie dla mnie jest chybiony pomysł aktualizacji co kilka minut. Blokuje to ruch sieciowy.
Odpowiedz
#8
Hips Kasperskyego jest Hipsem klasycznym. Gdy ustawisz go na maks. ustawieniach na pewno podczas instalacji jakiegoś programu poinformuje moduł Hips. Jak podczas instalacji będzie instalował sięsterownik programu do systemu na bank Cie poinformuje. Takie są klasyczne Hipsy, trzeba się z tym pogodzić. Za to lepiej chroni niż cichyHips w Nortonie. Jeśli chodzi o pakiet wszystko zainstalowane w 1 programie powinien komp, lepiej się sprawować od 2 zainstalowanych programów, osoby AV i Fw z Hipsem, ale nie zawsze tak jest. Jak wspomniałem w najnowszym buildzie 736 CF 2 poprawiono zasobożerność kaspra więc powinno być okejSmile
W kasperskym jeśli ustawione masz aktualizacje automatyczne średnio co 2 h się aktualizuję więc często w stosunku do Aviry, Noda i reszty Av, lecz ustępuje Nortonowi pod tym względem. Można jeszcze ustawić aktualizację co 1 h lub o dowolnej porze jaką chcemy.Podczas aktualizacji Kava nie odczuwam zamulenia nawet na radiówce jaką posiadam.
Odpowiedz
#9
Problem z D+ z Comodo polega na tym, że nawet na średnich ustawieniach i przy włączonym installation mode zasypuje pytaniami. Dla mnie Hips powinien pytać podczas instalacji tylko o ważne zmiany w systemie i to takie niepożądane.
Odpowiedz
#10
Jeśli nie pasuje Ci w klasycznych Hipsachwyskakujące monity komunikatów przejdź na darmowego sanboxie lub Geswalla lub komercyjnego Defenswalla. Ja tam nie narzekam na klasyczne Hipsy, kwestia przyzwyczajeniaSmile
Odpowiedz
#11
W sumie pasują mi klasyczne Hipsy ale bez przesady. Program wg. mnie powinien być hmm jakby tu powiedzieć "mądry" a nie automatyczny. Geswalla próbowałem ale powodował u mnie same problemy poza tym trochę się na zabezpieczeniach znam i wystarczy mi AV + Firewall jak na razie. Tak więc wygląda na to, że trzeba będzie przetestować Kaspra i samemu ocenić. Wydaje mi się jednak, że będzie on lepszym wyjściem.
Dzięki za odpowiedzi.
Odpowiedz
#12
Jesli mozna to prosilbym o podanie optymalnej konfiguracji KISa 2010.Tzn Hipsa ,zapory,sandboxa itd.
KIS 2010 En , Zemana AntiLogger , KeyScrambler , ProtoWall
Odpowiedz
#13
X26 napisał(a):Geswalla próbowałem ale powodował u mnie same problemy poza tym trochę się na zabezpieczeniach znam i wystarczy mi AV + Firewall jak na razie.


Jakie problemy miałeś z GeSWallem?
Jeżeli chodzi o posiadanie wiedzy i doświadczenia w zabezpieczeniach, to są one bardziej potrzebne właśnie w przypadku klasycznych hipsów niż GeSWalla, ponieważ trzeba podejmować decyzje.
Jeżeli ustawisz GW na maxa i bez komunikatów (pop-up) także w aplikacjach, to nie musisz się w ogóle znać i cokolwiek robić. Jedyne co musisz wiedzieć, to to, że znane programy należy instalować bez ikonki "G" a więc w trybie zaufanym.
Po wyłączeniu autorunu w penie i zaizolowaniu folderu lub partycji na którą kopiujesz pliki z niego, możesz w ogóle nie używać antywirusa a ochrona będzie praktycznie stuprocentowa.
W wersji 3 ma być już trwała izolacja pendrive,a i może także w przyszłości wprowadzą izolację plików pomiędzy partycjami, tak jak to jest w DefenseWallu.
Odpowiedz
#14
Nie mogłem jakoś dojść do ładu z tym Geswallem. Nie będę opisywał moich przygód z nim ale problemy były głównie przy instalacji innych programów.
W innym wątku rozmawialiśmy o tym. Po prostu straciłem cierpliwość i szukam czegoś innego.
Odpowiedz
#15
X26 napisał(a):Nie mogłem jakoś dojść do ładu z tym Geswallem. Nie będę opisywał moich przygód z nim ale problemy były głównie przy instalacji innych programów.
W innym wątku rozmawialiśmy o tym. Po prostu straciłem cierpliwość i szukam czegoś innego.


Jeżeli posiadasz NTFS i instalowałeś apliikacje w trybie zaufanym, to nie rozumiem jakie mogły być problemy przy instalacji.
Ale okej. Możesz wypróbować jeszcze DefenseWalla lub w połączeniu z innymi programami, darmowej Sandboxie.
Odpowiedz
#16
Problemy były ale w sumie to nie jest najważniejsze. Defensewall jest płatny a staram się być legalny więc spróbuję jednak KISA i tam się może sandboxem pobawię. Nie mówię, że Geswall jest zły - ja po prostu nie mam do tego cierpliwości.
Odpowiedz
#17
Aleście Chłopcy namotali...nie ma ŻADNEJ różnicy w skuteczności między NAV+Comodo a KIS...może taka,że Norton ma trochę lepszą wykrywalność od KaspraSmile

Norton w takim samym stopniu chroni Operę jak Firefoxa i IE...nie powtarzajcie lamerskich opinii...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#18
Meir napisał(a):...nie ma ŻADNEJ różnicy w skuteczności między NAV+Comodo a KIS...może taka,że Norton ma trochę lepszą wykrywalność od KaspraSmile


Różnica o jakiej wspomniałeś jest bardzo znacząca, tym bardziej że chodzi o kilka % różnicy na korzyść Nortona.
Jeśli idziesz w górę to bądź miły dla ludzi, bo możesz ich spotkać jak będziesz spadać w dół.

Ochrona RealTime: Webroot SecureAnywhere + PC Tools FW + MBAM Pro oraz Adblock Plus i McAfee SiteAdvisor
Odpowiedz
#19
Sorki Pablosss...masz racjęSmile
Niektórzy mają tutaj bardzo emocjonalny stosunek do Kapersky''ego...dlatego wyraziłem się dośćsensytywnieTongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#20
Jest duza roznica bo zestaw Nav+ Comodo nie posiada 4 warstwy jakim jestSandbox. Jesli Av przepusci, nie wykryje wira, Hips sie nie odezwie( w co watpie) predzej podejmie user bledna decyzje to sandbox ratuje dupe a w 1 zestawie jak Norton i Hips Comodo da ciala to juz nic nie uratuje wiec Kis jest w lepszej sytuacjiSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości