KIS czy NAV + coś innego
#41
przy normalnym użytkowaniu kompa av=fw w zupełności wystarczy, a dla twojej wiadomości robiłem taki test i wiesz co, komp był kompletnie zawirusowany.
Odpowiedz
#42
Czullo-może Tobie wystarczy ale wielu innym nieSmile Oczywiście ten Twój test to jakiś żart...jeżeli uruchamiałeś jako:Niezaufane-nic Ci do systemu nie mogło wejść i nie weszłoSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#43
po odinstalowaniu dw system juz nie rozroznia co jest zaufane a co nie wszystko ma taki sam dostep do systemu sam sie przekonaj.
Odpowiedz
#44
Nie bardzo Cię rozumiem Czullo...o co Ci chodzi?
Wiele razy odinstalowywałem i instalowałem DW i było ok.
Czy mam prawo uważać,że DW jest najlepszym progsem zabezpieczającym czy nie?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#45
to moze prosciej zebys zrozumial:
1.zrob format c
2.zainstaluj windowsa
3. zainstaluj dw
4. sciagnij z forum mbam 20,30,40 wirusow
5. odinstaluj dw
6. opisz wrazenia na forum Grin

PS. skoro uwazasz ze dw jest najlepszy i nic nie wpuszcza po co ci NIS ? Grin
Odpowiedz
#46
DW to prawa reka Meira, Nis to lewa reka MeiraWink
tak wogóle skrót DW kojazy mi się z d*pą wołowąGrin
Odpowiedz
#47
Czullo nie bądź złośliwy i nie rób ze mnie idioty bo zapomnę o słowie:kultura...
jak sobie nie radzisz z DW to dobrze,że dałeś sobie z nim spokójSmile
Ja polecam DW każdemu...na dzień dzisiejszy to najlepsze zabezpieczenie...
Mój zestaw to:AV+firewall+bardzo skuteczny HIPS...prościej CzulloSmile?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#48
czullo napisał(a):po odinstalowaniu dw system juz nie rozroznia co jest zaufane a co nie wszystko ma taki sam dostep do systemu sam sie przekonaj.


Wyobrazmy sobie nastepujaca sytuacje, mamy dwa zainfekowane pliki, ktore pobralismy na dysk majac zainstalowanego DW w systemie, niech te pliki nosza nazwy: virus_1.exeoraz virus_2.exe .
Oba te pliki maja status Niezaufany z tym ze plik virus_1.exe uruchomilismy w systemie (w trybie Niezaufanym) - nic zlego sie nie stalo bo DW zatrzymal infekcje. Pliku virus_2.exe - w ogole nie uruchamialismy, lezy sobie w spokoju na dysku.

Załóżmy, ze niczego nie usuwamy z Rollback listy w DW - w ogole nawet tam nie zagladamy.

Sytuacja gdy z pewnych powodow, postanowilismy odinstalowac program DW z systemu:
1) plik virus_1.exe jest na dysku (ze wzgledu ze DW zostal odinstalowany, zniknely z tego pliku atrybuty, w tym przypadku atrybut Niezaufany.
2) plik virus_1.exe uruchomiony podczas dzialania DW w systemie, dopisal kilka plikow/wpisow w rejestrze - teraz po odinstalowaniu DW wpisy te nadal sa poniewaz nie skorzystalismy z Rollback listy i nie usunelismy ich wczesniej gdy DW dzialal w systemie - nie maja one jednak zadnej mocy sprawczej - tzn. same z siebie sie nie uruchomia.
3) plik virus_2.exe vide punkt 1)

Pytanie, czy w takiej sytuacji nasz system jest zainfekowany?
Ad.1) Nie, dopoki nie uruchomimy pliku virus_1.exe
Ad.2) Nie, te wpisy sa nieszkodliwe, zdarzyc sie jednak moze ze wsrod plikow znajduje sie inny plik .exe po kliknieciu ktorego zostaniemy zainfekowani analogicznie do sytuacji Ad.1.
Ad.3) Nie, vide Ad.1.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#49
C''est la vie...profesjonalista pogodził amatorówGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#50
Creer napisał(a):
czullo napisał(a):po odinstalowaniu dw system juz nie rozroznia co jest zaufane a co nie wszystko ma taki sam dostep do systemu sam sie przekonaj.


Wyobrazmy sobie nastepujaca sytuacje, mamy dwa zainfekowane pliki, ktore pobralismy na dysk majac zainstalowanego DW w systemie, niech te pliki nosza nazwy: virus_1.exeoraz virus_2.exe .
Oba te pliki maja status Niezaufany z tym ze plik virus_1.exe uruchomilismy w systemie (w trybie Niezaufanym) - nic zlego sie nie stalo bo DW zatrzymal infekcje. Pliku virus_2.exe - w ogole nie uruchamialismy, lezy sobie w spokoju na dysku.

Załóżmy, ze niczego nie usuwamy z Rollback listy w DW - w ogole nawet tam nie zagladamy.

Sytuacja gdy z pewnych powodow, postanowilismy odinstalowac program DW z systemu:
1) plik virus_1.exe jest na dysku (ze wzgledu ze DW zostal odinstalowany, zniknely z tego pliku atrybuty, w tym przypadku atrybut Niezaufany.
2) plik virus_1.exe uruchomiony podczas dzialania DW w systemie, dopisal kilka plikow/wpisow w rejestrze - teraz po odinstalowaniu DW wpisy te nadal sa poniewaz nie skorzystalismy z Rollback listy i nie usunelismy ich wczesniej gdy DW dzialal w systemie - nie maja one jednak zadnej mocy sprawczej - tzn. same z siebie sie nie uruchomia.
3) plik virus_2.exe vide punkt 1)

Pytanie, czy w takiej sytuacji nasz system jest zainfekowany?
Ad.1) Nie, dopoki nie uruchomimy pliku virus_1.exe
Ad.2) Nie, te wpisy sa nieszkodliwe, zdarzyc sie jednak moze ze wsrod plikow znajduje sie inny plik .exe po kliknieciu ktorego zostaniemy zainfekowani analogicznie do sytuacji Ad.1.
Ad.3) Nie, vide Ad.1.


Głos zabrał Guru forum.
Odpowiedz
#51
Meir napisał(a):Czullo nie bądź złośliwy i nie rób ze mnie idioty bo zapomnę o słowie:kultura...
jak sobie nie radzisz z DW to dobrze,że dałeś sobie z nim spokójSmile
Ja polecam DW każdemu...na dzień dzisiejszy to najlepsze zabezpieczenie...
Mój zestaw to:AV+firewall+bardzo skuteczny HIPS...prościej CzulloSmile?


ty w ogole chyba sobie z komputerem nie radzisz skoro masz av+firewall+hips +dw Grin

PS. Ceer wziales tylko na tepete zainfekowane pliki ktore wymagaja instalacji przez uzytkownika, ale co podczas gdy system zostanie zakażony plikiem którego nie musimy wykonywać ( inny niz .exe)
Odpowiedz
#52
Czyli jednak jesteś złośliwy...
Av+firewall to NIS 2010...natomiast skuteczny HIPS to DWSmile
Tak nie radzę sobie w ogóle z komputerem...jak masz w pobliżu jakiś ładny park to idź na spacer...ochłoń i się trochę dotleńSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#53
Nadal unikasz odpowiedzi na zadane prze zemnie pytanie, po co ci NIS skoro masz DW ( twierdzisz ze nie ma lepszego zabezpieczenia )
Odpowiedz
#54
Czullo, nawet w przypadku odinstalowania DW pliki ktore pozostaly po szkodliwych programach nie sa szkodliwe do momentu gdy sami ich ponownie nie otworzymy. Dzieje sie tak wlasnie za sprawa polityki restrykcji w DW. Gdy DW dziala na naszym komputerze uniemozliwia dodanie jakichkolwiek wpisow m.in w rejony O4, F0, F1, F2, F3... dzieki czemu nie startuja one automatycznie przy kolejnych restartach komputera. Gdy odinstalujemy DW nadal ich tam nie bedzie.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#55
Już wróciłeś ze spaceru? Odpowiedziałem na Twoje pytanie kilka postów wyżej...używam NIS-a razem z DW ponieważ uważam,że to prawie idealne zabezpieczenieSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#56
Meir napisał(a):Już wróciłeś ze spaceru? Odpowiedziałem na Twoje pytanie kilka postów wyżej...używam NIS-a razem z DW ponieważ uważam,że to prawie idealne zabezpieczenieSmile


a ty wróciłeś już z gimnazjum ? gdybyś był taki "mundy" to nie uzywal bys nis razem z DW.
Odpowiedz
#57
Masz rację Czullo...dlatego jeszcze raz polecam wszystkim niezdecydowanym DWSmile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#58
ja tez polecam DW wszystkim tym ktorzy maja czas i ochote na nauke obslugi tego programu pozostałym polecam av+fw
Odpowiedz
#59
czullo napisał(a):ja tez polecam DW wszystkim tym ktorzy maja czas i ochote na nauke obslugi tego programu pozostałym polecam av+fw


Jaka nauka w DW? O czym ty piszesz? Kilkuletnie dzieci mogą używać tego programu bez możliwości zainfekowania systemu.
Odpowiedz
#60
program jest bez obsługowy
możesz w nim nic nie ruszać
ale co ja ci będę tłumaczył
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości