Test wykrywalności virus gr
#21
Kaspersky robi wielki "come back" ze swoim produktem z serii 2010 Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#22
jeżeli już coś wejdzie do systemu to każdy antywirus z tego zestawienia będzie miał problem z usunięciem infekcji
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#23
ja osobiście nigdy nie byłem przekonany co do tego testu
Odpowiedz
#24
polak900 napisał(a):jeżeli już coś wejdzie do systemu to każdy antywirus z tego zestawienia będzie miał problem z usunięciem infekcji


No to już inna bajka polak ale zgadzam się z Tobą całkowicie
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#25
polak900 napisał(a):jeżeli już coś wejdzie do systemu to każdy antywirus z tego zestawienia będzie miał problem z usunięciem infekcji


Nie sądzę, żeby tak było. oczywiście nie każdą infekcję można usunąć, ale program antywirusowy ma też neutralizować i usuwać zagrożenia, które już są w systemie, nie tylko strzec przed przedostaniem się infekcji do systemu.
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#26
Racja ignatiusdorn ale nie zawsze programy av radzą sobie z usuwaniem syfu. Oczywiście wykryć wykryją ale gorzej może być z usunięciem.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#27
ignatiusdorn napisał(a):
polak900 napisał(a):jeżeli już coś wejdzie do systemu to każdy antywirus z tego zestawienia będzie miał problem z usunięciem infekcji


Nie sądzę, żeby tak było. oczywiście nie każdą infekcję można usunąć, ale program antywirusowy ma też neutralizować i usuwać zagrożenia, które już są w systemie, nie tylko strzec przed przedostaniem się infekcji do systemu.

jedynie programy typu DW mogą usunąć wszystkie pozostałości po infekcji
av wywala tylko pliki zainfekowane
wpisy w rejestrze zostają
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#28
No właśnie i do tego piję, ciekawe jak przedstawiałyby się wyniki skuteczności w neutralizowaniu i usuwaniu tych samych programówSmile

1.Kaspersky 60%
2.Avira 50%
3.NOD 30%
4.Symantec 20%
5.Panda 0,001%Smile
6.Szampon 0 ( słownie: zero) heh
NIS 2011, DefenseWall Personal Firewall 3
Odpowiedz
#29
Pewien informatyk kiedyś powiedział mi że Kaspersky najlepiej usuwa wirusy z PC. Nie chodziło mu o wykrywalność tylko o samą metodę leczenia/usuwania zagrożeń.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gość robi w serwisie już ładnych parę lat i z tego co ja wiem (bo to taki dalszy znajomy) to zna się na rzeczy Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#30
zbyszek napisał(a):Pewien informatyk kiedyś powiedział mi że Kaspersky najlepiej usuwa wirusy z PC. Nie chodziło mu o wykrywalność tylko o samą metodę leczenia/usuwania zagrożeń.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gość robi w serwisie już ładnych parę lat i z tego co ja wiem (bo to taki dalszy znajomy) to zna się na rzeczy Smile


też słyszałem że kaspersky usuwa najlepiej
jak miałem kasperskiego jakiś czas temu to właśnie tak było
obecnie używam aviry bo stawiam na wykrywanie
w tandemie z DW jestem z tego lekkiego pakietu zadowolony
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#31
Najnowsza wersja 2010 K też dobrze polak wykrywa Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#32
zbyszek napisał(a):Pewien informatyk kiedyś powiedział mi że Kaspersky najlepiej usuwa wirusy z PC. Nie chodziło mu o wykrywalność tylko o samą metodę leczenia/usuwania zagrożeń.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gość robi w serwisie już ładnych parę lat i z tego co ja wiem (bo to taki dalszy znajomy) to zna się na rzeczy Smile


Testy na leczenie i usuwanie wirusów pokazują, że liderem pod tym względem jest Dr.Web, który potrafi osiągnąć 100% skuteczności. Pozostał rosyjskie antywirusy, Kaspersky i Outpost są także w czołówce.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


polak900 napisał(a):jedynie programy typu DW mogą usunąć wszystkie pozostałości po infekcji
av wywala tylko pliki zainfekowane
wpisy w rejestrze zostają


Nie prawda! Po hipsach z piaskiem, czasem też coś zostaje. Jedynie programy typu piaskownice (po opróżnieniu) i do wirtualizacji dysków (po restarcie) kompletnie nic nie pozostawiają.
Odpowiedz
#33
Z moich testow wynika, ze najlepiej usuwaja pozostalosci po wirusach Norton oraz Iobit Security 360. Usuwaja rowniez smieci z rejestru. Oczywiscie najpierw musza miec wirusa w bazie.
Odpowiedz
#34
Jurek napisał(a):
zbyszek napisał(a):Pewien informatyk kiedyś powiedział mi że Kaspersky najlepiej usuwa wirusy z PC. Nie chodziło mu o wykrywalność tylko o samą metodę leczenia/usuwania zagrożeń.

Nie wiem ile w tym prawdy ale gość robi w serwisie już ładnych parę lat i z tego co ja wiem (bo to taki dalszy znajomy) to zna się na rzeczy Smile


Testy na leczenie i usuwanie wirusów pokazują, że liderem pod tym względem jest Dr.Web, który potrafi osiągnąć 100% skuteczności. Pozostał rosyjskie antywirusy, Kaspersky i Outpost są także w czołówce.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


polak900 napisał(a):jedynie programy typu DW mogą usunąć wszystkie pozostałości po infekcji
av wywala tylko pliki zainfekowane
wpisy w rejestrze zostają


Nie prawda! Po hipsach z piaskiem, czasem też coś zostaje. Jedynie programy typu piaskownice (po opróżnieniu) i do wirtualizacji dysków (po restarcie) kompletnie nic nie pozostawiają.


bzdury opowiadasz sorry ale przeczytaj po raz kolejny co to jest DW
bo nie rozumiesz
jak użyjesz funkcji rollback wszystko wywalisz z systemu, co ciekawe nawet po restarcie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#35
ELWIS1 napisał(a):Z moich testow wynika, ze najlepiej usuwaja pozostalosci po wirusach Norton oraz Iobit Security 360. Usuwaja rowniez smieci z rejestru. Oczywiscie najpierw musza miec wirusa w bazie.


Iobit Security jest tragiczny pod względem FP. Raz zainstalowałem i bardzo szybko się tego cholerstwa pozbyłem .
Odpowiedz
#36
Ta strona jest sponsorowana przez kasperskyWink. nie brałbym na poważnie tego co publikująGrin
Odpowiedz
#37
Polak900-gdzie jest ta funkcja-rollback w DW?
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#38
rollback to po polsku przywróć
wejdź w pliki i wpisy rejestru
a później wybierz coś z listy i wciśnij przywróć i ok
a na końcu zastosuj
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#39
i jak to się przywraca ?
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#40
A ja już myślałem,że to jakiś idiom angielskiGrin
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości