avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium?
#41
Adam82 napisał(a):Avast nie jest taki zły, ale Avira lepsza. Wasze testy na paczkach pokazały, że wykrywał więcej wirusów niż ich się mieściło w paczce. Co powoduje, że jest trochę bezużyteczny, bo wszystko co wykryje będzie wątpliwe. Korzystałem z Avasta przez rok czasu u nie miałem z nim problemów, nie wpuszczał mi wirusów, ale może miałem szczęście? Tongue


Porównując wersje darmowe to mamy do czynienia ze spolszczonym, wyposażonym w skaner HTTP, POP3, ochronę spyware, P2P, moduł sieciowy i znakomitą aktualizację Avast i mocno obciętą, anglojęzyczną, i słabo aktualizującą Avirą.
Jeżeli chodzi o paczki wirusów, to na 3725 wynik był podobny a paczki malware nie nadawały się praktycznie do testowania Smile
Zdarza się, że Avast wykrywa to czego nie wykrywa Avira Premium i odwrotnie. Przekonałem się również, że Avast lepiej skanuje pamięć operacyjną. Możemy się spierać ale z darmowych AV Avast jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Re: avast! Home Edition skuteczniejszy od Aviry Premium? - przez Jurek - 25.01.2009, 10:39

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości