Microsoft Security Essentials / Windows Defender
Po wtorku już chyba nie zainstalujesz MSE na WinXP;
a zainstalowane MSE będzie mieć aktualizowane sygnatury do lipca 2015 r.

Cytat: Will Microsoft Security Essentials be supported after April 8, 2014?

Microsoft Security Essentials will not be available for download on Windows XP after April 8, 2014.
If you already have Microsoft Security Essentials installed, you will continue to receive
anti-malware signature updates through July 14, 2015.However, please note that PCs
running Windows XP after April 8, 2014 should not be considered protected.


Chociaż może reinstalacja MSE będzie możliwa, tylko pobranie już nieQuestion

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Tak, jasne, wiem.
Po wtorku nastąpi masowy wybuch komputerów z zainstalowanym windows XP wraz z budynkami... tak twierdzą przynajmniej spece od marketingu microsoft.
Także kupić chrupki/orzeszki, wziąć w łapkę kubek z colą, rozsiąść się na balkonie/przed domem i obserwować gdzie będą budynki rozbłyskały Grin
360 TSE
Odpowiedz
roofman napisał(a):No ja mam na dwu kompach firmowych (XP, c2d, 2GB ram) i mi narzekają ludzie. Sprawdzałem faktycznie tak jest.
A jak jeszcze w czasie tej aktualizacji komuś przyjdzie do głowy otwierać jakiś dokument to już w ogóle ciekawie się robi Grin
Myślę nad porzuceniem MSE i wrzuceniem Immuneta na próbę (bo to jest zdaje się free dla firm również).

Z tego co pamiętam ze starszych komentarzy do programu to miał on bardziej ociężale pracować na Windows XP. Sam go też próbowałem na XP, ale z niezbyt wielką ilością ramu i obciążał system w przeciwieństwie do Windows 7. W firmie możesz spróbować 360 IS. Z tego co się orientuję licencja przewiduje takie wykorzystanie. Program jest dość intuicyjny i lekki, a obecnie trwają beta testy wersji z językiem polskim.
Odpowiedz
roofman napisał(a):Tak, jasne, wiem.
Po wtorku nastąpi masowy wybuch komputerów z zainstalowanym windows XP wraz z budynkami...


Smilejakoś się tego nie obawiam; kiedyś używałem Win98 długo po zakończeniu wsparcia,
i (chyba) nic się nie stałoSmile
Odpowiedz
Snajpiq napisał(a):Z tego co pamiętam ze starszych komentarzy do programu to miał on bardziej ociężale pracować na Windows XP. Sam go też próbowałem na XP, ale z niezbyt wielką ilością ramu i obciążał system w przeciwieństwie do Windows 7. W firmie możesz spróbować 360 IS. Z tego co się orientuję licencja przewiduje takie wykorzystanie. Program jest dość intuicyjny i lekki, a obecnie trwają beta testy wersji z językiem polskim.

360is nieco się obawiam. Ma jednak swoje odskoki a ludzie przy tych kompach zupełnie niekumaci niestety...
Ale na parę dni wrzucę i zobaczę co się będzie działo.
Dzięki za przypomnienie o tym sofcie, z immunet z rok temu miałem problem (pisałem nawet gdzieś), bo totalnie blokował mi sieć lokalną z niewiadomych powodów.
W ostatnim changelogu coś tam nawet na ten temat jest to może chodziłby już gładko.


Dodano: 04 kwie 2014, 7:28

wojek napisał(a):
roofman napisał(a):Tak, jasne, wiem.
Po wtorku nastąpi masowy wybuch komputerów z zainstalowanym windows XP wraz z budynkami...


Smilejakoś się tego nie obawiam; kiedyś używałem Win98 długo po zakończeniu wsparcia,
i (chyba) nic się nie stałoSmile

No ja w firmie (jak widać po ikonkach) pracuję na win2000pro i też nic nie wybucha a wszystko działa normalnie Grin
360 TSE
Odpowiedz
Rażą słabe (najsłabsze) wyniki MSE w testach AV. Gdyby MS kupił lickę na silnik Bitdefendera, to rynek AV zostałby wywrócony do góry nogami.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
Patrick Bateman napisał(a):Rażą słabe (najsłabsze) wyniki MSE w testach AV. Gdyby MS kupił lickę na silnik Bitdefendera, to rynek AV zostałby wywrócony do góry nogami.

Z tego co pamiętam to dość dawno temu były takie pogłoski, że AVG miał udostępnić swój silnik w Centrum Zabezpieczeń Windows Vista. Ale kiedy to było, 9 lat temu.
Odpowiedz
Patrick Bateman napisał(a):Rażą słabe (najsłabsze) wyniki MSE w testach AV. Gdyby MS kupił lickę na silnik Bitdefendera, to rynek AV zostałby wywrócony do góry nogami.

Racja! Lol

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Pytanie: w jakich testach AV?
Np. av-comparatives?
Sorry, naprawdę konkretny punkt odniesienia macie...
Odpowiedz
@up
Np. Av-test:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest wiele punktów odniesienia Tongue
Coż za "skuteczność" - Protection Score: 0.0/6.0 Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dlaczego Microsoft miałby starać się robić coś lepiej niż producenci programów zabezpieczających, którzy dostarczają swoje rozwiązania do preinstalowanych systemów Windows? Przecież za to chyba też są niemałe profity. Kontrakty, układziki... Aczkolwiek mogę się mylić.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Czy MSE po pełnym skanie robi sobie bazę przeskanowanych plików, tak jak inne antywirusy? Kurde wróciłem do MSE, ale okazuje się, że ryje dyskiem gorzej od Pandy Free - widać to przy folderach gdzie trzymam kopie programów najlepiej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Windows Defender (MSE) nie tworzy bazy skanowanych plików - za każdym razem skanuje wszystkie pliki otwieranego folderu Sad
Tak to wygląda z moich doświadczeń.
...
Odpowiedz
Tworzy cache przeskanowanych plików tylko nie działa to jakoś szczególnie efektywnie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
"Szczególnie efektywnie" powiadasz zordzie? Ja osobiście mam wrażenie, że to rozwiązanie w ogóle nie działa. Taka atrapa - stoi, bo stworzyli ją na pokaz, a nie do pracy.
...
Odpowiedz
Jeśli ktoś posiada odpowiednią licencje może skorzystać z wersji dla firm, dostępne są 2 dodatkowe opcjie: monitorowanie zachowania i inspekcja sieci.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I ciekawy artykuł na temat Microsoft Active Protection Service

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
buri napisał(a):Kurde wróciłem do MSE, ale okazuje się, że ryje dyskiem gorzej od Pandy Free - widać to przy folderach gdzie trzymam kopie programów najlepiej.

W weekend nieco porządki robiłem przed formatem i włączyłem Defendera... w spoczynku zabrał się za skanowanie w tle no i niesamowicie dysk orał, procesora też nie oszczędzał.
Rozumiem, gdy to był lekki, szybki skan.. ale po dwóch godzinach nadal w tle mielił. Dałem sobie spokój. Może gdyby od początku z niego korzystać to tak, ale widać zobaczył ogromne zmiany jakie zaszły gdy był wyłączony i zawału dostał.
Odpowiedz
Robiłem pełny skan, myślałem, że końca nie ujrzę bo prawie cały dzień mu się zeszło. Dam mu trochę czasu, a jak nie to wrócę do Pandy.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Od jakiegoś czasu Windows Update pobiera mi dwa pliki zamiast jednego podczas aktualizowania Windows Defendera. To normalne?
Odpowiedz
używam go testuje na win 10 na razie sprawnie wykrył w archiwum wirusa planuje go testować później przelecę system lepszym antivirem i zobaczę jego skuteczność Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości