Microsoft Security Essentials / Windows Defender
U mnie raczej nic na MSE nie wpływało, w chwili gdy go miałem był sam, bez niczego więcej (tylko zapora systemowa włączona, no ale z tym by się chyba nie pogryzł).
Odpowiedz
Ale system zapewne widział inne AV już na dyskuWink
Odpowiedz
No tak, ale skoro innym AV poprzednia obecność czego innego nie przeszkadza, to świadczy nie o ich ułomności, ale raczej ułomności MSE Smile
Niedługo będę na innego lapa wrzucał, zobaczę jak wtedy. Niemniej u siebie ja go nie widzę jeżeli miałbym robić specjalnie formata aby go wrzucać.
Odpowiedz
No nie mów Lukas , że tak doświadczony user nie ma backupu Grin
A odnośnie tematu, to jak wiadomo u każdego co innego, a być może MSE nie jest do końca zoptymalizowany.
Odpowiedz
facecik napisał(a):No nie mów Lukas , że tak doświadczony user nie ma backupu Grin


Mam backup, tzn. "świeży system", ale w zasadzie niedawno wrzucałem, więc nieco nie chce mi się przywracać go dla samego MSE.
Na pewno nie czuć go przy starcie systemu ani wpływu na dysk, no ale proca czemuś jedzie...
Odpowiedz
Po 2 godzinach od uruchomienia, a w tym godzina 40 minut grania oraz reszta przeglądanie neta.


Załączone pliki Miniatury
   
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Stan komputera: chroniona
Ciekawy lapsus Suspicious

Już zgłosiłem to do MS- mają naprawić.
Wysłałem również info o apetycie MSE na zasoby procesora, póki co, czekam na dalsze informacje.
Tak naprawdę, gdyby nie zerknięcie do Menadżera zadań, to nie wiedziałbym, że mam zainstalowanego AV.
Odpowiedz
Zauważyłem dziwny bug.
Załóżmy, że jest taka oto sytuacja:
Posiadam plik A, który jest wykrywany jako np. Win32/Sirefef, klikam Zezwól.
Pobrałem z internetu zagrożenie Win32/Sirefef - program go nie wykryje.
Chodzi oto, że program ignoruje wykrycie (Win32/Sirefef), a nie sam plik A. Pliki mogą mięć różne sumy.
Odpowiedz
Po 4 godzinach intensywnego korzystania z komputera . Żaden inny AV nie jest tak niezauważalny na moim systemie,jak ta wersja MSE ,i zostanie zapewne do pojawienia się stabilnej wersji CIS 6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Street napisał(a):Ciekawe jak działa na xpekach Smile

U mnie dość marnie. MSE na Windows XP to zupełnie inny program.
Odpowiedz
Też macie problem z powiadomieniamiw przypadku kiedy pasek zadań jest ustawiony z boku ?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Dostałem dzisiaj na email wiadomość:
Cytat: Thank you so much for being a part of the recent Microsoft Security Essentials Beta. You have indicated that you are interested in receiving invites for Connect programs from Microsoft, so we would like to invite you to participate in the Microsoft Security Essentials Pre-Release programon Connect.

Jeśli ktoś był w becie to pewnie też dostanie email oraz linki do pobrania. Na forum do którego odesłałem jakoś nie ma info o większych zmianach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zainstalowałem i będę oceniał czy lepiejSmile

Info
Kod:
Security Essentials Prerelease Version: 4.0.1540.0
Antimalware Client Version: 4.0.1540.0
Engine Version: 1.1.8403.0
Antivirus definition: 1.127.131.0
Antispyware definition: 1.127.131.0
Network Inspection System Engine Version: 2.0.8001.0
Network Inspection System Definition Version: 11.0.0.0


Zmian w wyglądzie nie ma żadnych, dodatkowych opcji też brak, więc raczej pewnie poprawili błędy tylko.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Buri mogłbyś sprawdzić czy bug z powiadomieniami nadal występuje kiedy pasek zadań nie jest na dole a np z boku?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
bardok206 napisał(a):Buri mogłbyś sprawdzić czy bug z powiadomieniami nadal występuje kiedy pasek zadań nie jest na dole a np z boku?

Możesz sprecyzować jak go odtworzyć? Normalnie pasek na bo i niby co ma się stać bo nigdy tak nie miałem? MSE ma być na wierzchu czy schowany?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


post 925 , pasek zadań windows z lewej. Mse schowany. I zrób test na eicar np. Aby wyskoczyło powiadomienie o usunięciu zagrożenia.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
Ekhm...:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Dokładnie o to chodzi , hehe. JAk nie poprawili tego w tym wydaniu to trzeba napisać do nich.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
A w polskiej wersji nadal status komputera to chroniona? Smile
Odpowiedz
A czy coś w kwesti obciążenia CPU poprawiono ?
U mnie co prawda tragedi nie było , ale niktórzy zgłaszali taki problem.
Odpowiedz
Powiadomienia dalej źle wyświetla, więc można zgłaszać.
lukasamd napisał(a):A w polskiej wersji nadal status komputera to chroniona? Smile

Nie wiem bo link był tylko do angielskiej wersji.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości