AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV
#41
(01.05.2015, 12:56)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@jasiekkidawa:
Już wyżej jest link do oryginalnego raportu.
Co jak co, ale serwisu na "a" tu nie tolerujemy, link wyciąłem.
AV-comperatives?
dlaczego?
Odpowiedz
#42
Chodzi o pewien polski serwis zaczynający się na literki "av".
Po prostu jego autor kiedyś zachował się bardzo nie fair względem SafeGroup i nie będziemy dopuszczać jego reklamy. Nie będę sprawy roztrząsał, jest od dawna zamknięta.
Odpowiedz
#43
Ale wciąż nas czyta Wink
Odpowiedz
#44
Szkoda, że taka afera...szkoda, że to Qihoo...szkoda, bo to program poza silnikami AV oferujący wiele innych funkcjonalności i tym samym spore możliwości. To jeden z niewielu darmowych AV...w ogóle chińskie AV są tu wyjątkowe...które poza podstawą czyli silnikiem AV, oferuje przydatne rzeczy za free.
Taka wpadka wizerunkowa odbije się im czkawką na wiele lat, ale myślę że wielu rozsądnych i mniej impulsywnych nie porzuci tego programu, ani tych które zostały oskarżone o podobne praktyki.
W sieci pojawiły się też krzywdzące opinie o chińskim sofcie w ujęciu "generalnie", co jest absolutnie nie w porządku...wielu jest jednak przeciw takim szkalującym opiniom i m.in. "nasz" Elwis mocno się takim krzywdzącym opiniom przeciwstawił...nie powiem, jest za takim samym podejściem, ponieważ od lat mam na swoich maszynach różne "chińczyki" i jestem wielkim zwolennikiem ich innowacyjności i skuteczności.
Więc...trochę chłodniejsze spojrzenie...więcej refleksji i mniej emocjonalnych decyzji Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#45
@ichito,
Jak zwykle nie sposób się z Tobą nie zgodzić. Chińskie produkty, często świetne pod względem rozwiązań technicznych, pod kątem "etyki" prezentują podejście które jest nam obce. Nie mniej nie mieszałbym tych dwóch rzeczy ze sobą w przypadku antywirusów.
Jakkolwiek ich zachowanie można jednoznacznie potępić a  stosowanie takich brudnych trików jest zapewne standardem na chińskim podwórku (Qihoo od razu palcem wskazało iż nie tylko oni tak robią), to jednak muszę przyznać iż sam produkt pod wieloma względami jest b. konkurencyjny w stosunku do "dużych" europejskich graczy, tak pod względem wykrywalności jak i funkcjonalności.
I tak jak dotąd świetnie sprawuje się na moich domowych i firmowych kompach i nie zamierzam go zmieniać (btw. Qihoo jest jednym z niewielu antywirów które sprawnie działają w najnowszych kompilacjach win 10). 
Tak przy okazji wylewania żali że wszystko co chińskie jest złe - to jestem bardzo zadowolonym użytkownikiem mandaryńskiego - deepin linuxa, 360ts  oraz wps office (najlepszego moim zdaniem pakietu "officowego" pod linuxa). 

Pojawiła się

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

 na zarzuty


Cytat:The allegation highlights that the default configuration of the product available for the public, differs from the configuration used by the labs for testing. This configuration was explicitly declared upon submission of the tests, and was thereafter confirmed by the test labs. 
Odpowiedz
#46
@ichito

Tak to jest gdy program który już sam w sobie jest znakomity, a jeszcze po mimo tego próbuje naciągać by jeszcze bardziej przypodobać...
No ja osobiście to na dzień dzisiejszy testuje EIS'a od 2-3 lat, ale osobiście to dalej jestem za AVIRA.

Dobrze że avira nie praktykuje takich przekrętów, albo dobrze się kryją Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#47

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
(05.05.2015, 17:37)hghghjgjhddghj napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat:AV-TEST:

Statement regarding Tencent products in recent Windows tests

After in-depth investigations, certain optimizations have been identified in Tencent products which are clearly designed to improve their ratings in AV-TEST's performance testing. These optimizations, which have been found in all recent public versions of the products, provide minimal benefit to normal users and could even degrade the level of protection offered by the products.

All three testing labs involved in these investigations - AV-TEST, AV-Comparatives and Virus Bulletin - expect participants in their tests to behave in an open and ethical manner at all times, and consider this sort of "gaming" of tests to be unhelpful to both developers and users. The labs will be imposing stricter controls on participants to reduce opportunities for such actions, and will revoke all affected certifications and awards granted so far in 2015.

Post z powyższego linku na FB przez AV-TEST
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości