SafeGroup
AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV (/thread-9335.html)

Strony: 1 2 3


AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - ichito - 26.04.2015

AV-Comparatives na swoim blogu poinformowało o własnym śledztwie w sprawie jednego z producentów AV uczestniczącego w testach. Laboratorium odkryło, że wersja zgłaszana do testów została specjalnie stworzona do testów - również innych laboratoriów - i ma ograniczony publiczny zasięg. Podobnie prowadzi się wyjaśnienie w sprawie innego jeszcze dostawcy.
Wyniki tych analiz oraz konsekwencji naruszenia umowy mają być publicznie udostępnione.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - Ciach0 - 26.04.2015

W kontekście tego, co się dzieje np. w komórkach, jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Co nie zmienia faktu, że podpada to pod oszustwo i powinno być z całą bezwzględnością tępione.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - rogacz - 26.04.2015

Ciekaw jestem tylko który AV się okazał taką kanalią...


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - LowcyGier - 26.04.2015

(26.04.2015, 19:49)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ciekaw jestem tylko który AV się okazał taką kanalią...

Nie tylko Ciebie to ciekawi. Z tego może być grubsza afera.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - yaslaw - 26.04.2015

Jestem bardzo ciekawy, czy rzeczywiście zostanie upubliczniona taka informacja, czy skończy się na tej jednej notatce a potem nastąpi cisza i zamknięcie sprawy.
Niestety uważam że druga opcja jest bardziej prawdopodobna/


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - LowcyGier - 26.04.2015

(26.04.2015, 20:27)yaslaw napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jestem bardzo ciekawy, czy rzeczywiście zostanie upubliczniona taka informacja, czy skończy się na tej jednej notatce a potem nastąpi cisza i zamknięcie sprawy.
Niestety uważam że druga opcja jest bardziej prawdopodobna/

Zdziwisz się jak informacja zostanie udostępniona publicznie i okaże się, że bardzo znany, zaufany producent mataczył.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - yaslaw - 26.04.2015

Owszem zdziwię się Wink
Macie jakieś typy o których producentów chodzi ?


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - LowcyGier - 26.04.2015

(26.04.2015, 20:39)yaslaw napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Owszem zdziwię się Wink
Macie jakieś typy o których producentów chodzi ?

Moim zdaniem podejrzanymi mogą być producenci, którzy są wysoko w rankingach tych testów.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - Ciach0 - 26.04.2015

Albo świetnie wypadają w testach, a w prawdziwym życiu już niekoniecznie. Kolejny trop to trop prowadzący do Chin. Ale to tylko gdybanie z mojej strony. Sądzę, że dobrze jest się wstrzymać z podawaniem konkretnych nazw lub producentów po naszych domysłach, bo na tym etapie łatwo o pomówienie, które później zostanie na dłużej.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - al65 - 26.04.2015

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Question


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - yaslaw - 26.04.2015

Qihoo? Avast?


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - rogacz - 26.04.2015

(26.04.2015, 21:26)al65 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Question


Mi już ich odpowiedzi nie wyświetla.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - LowcyGier - 26.04.2015

(26.04.2015, 21:26)al65 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Question

Czyli jednak darmówka - a sądziłem, że jakieś płatne rozwiązanie. 


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - al65 - 26.04.2015

(26.04.2015, 21:45)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(26.04.2015, 21:26)al65 napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Question


Mi już ich odpowiedzi nie wyświetla.
Dziwna sprawa, dlaczego usunięto podpowiedź Question


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - rogacz - 26.04.2015

Pewnie zbyt wiele powiedzieli.


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - al65 - 26.04.2015

(26.04.2015, 22:11)rogacz napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pewnie zbyt wiele powiedzieli.

i zostali postraszeni prawnikami Wall


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - M'cin - 26.04.2015

Sprawa zostanie zamknięta przekazem koperty na cele charytatywne fundacji wakacji prezesa Tongue


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - Quassar - 26.04.2015

Masakra ale avira też jest po części darmowa Grin
Obym się mylił to jest na prawdę porządny soft Grin


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - A11-11Q - 27.04.2015

(26.04.2015, 19:32)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

AV-Comparatives na swoim blogu poinformowało o własnym śledztwie w sprawie jednego z producentów AV uczestniczącego w testach. Laboratorium odkryło, że wersja zgłaszana do testów została specjalnie stworzona do testów - również innych laboratoriów - i ma ograniczony publiczny zasięg. (...).

Heh, wcale mnie to nie dziwi. To powszechna praktyka, w każdej dziedzinie. Na "moim podwórku" też się tak robi. Produkt przemysłowy/seryjny (nie wymienię jego nazwy) inaczej jest przygotowywany na wystawy, inaczej na testy dla uzyskania certyfikatów. W drugim przypadku ma zuuuuupełnie inne podzespoły, bardziej wydajne. Trzeci przypadek to wersja dla klienta - jest najgorsza. Tu decyduje cena końcowa na półce sklepowej Smile 


RE: AV-Comparatives - naruszenie warunków testów przez producentów AV - Toruniak - 27.04.2015

(27.04.2015, 16:33)A11-11Q napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Heh, wcale mnie to nie dziwi. To powszechna praktyka, w każdej dziedzinie.
Mnie dziwi. I uważam że to jest norma i praktyka wśród krętaczy.
Widocznie mierzę to wszystko starą datą i standardami które kiedyś były normą.
A firm które takie standardy stosują czy zakupu w nich, jak mogę unikam.