Antywirusy płatne vs bezpłatne
#1
Witam.
Mam taki dylemat.

Przez dosyć długo używałem Avira Free i Comodo Firewall.
Obecnie używam Nod32 w promocji na 6 miesięcy, a mam możliwość po tym okresie używania Kasperskiego ale w wersji 6.

Który z tych antuwirusów jest obecnie najlepszy?
Mam wątpliwości ponieważ Avira nie ma skanowania HTTP i poczty.

Jeżeli chodzi o Kasperskiego to jak wygląda sytuacja ze starą wersją?
Jest ona wspierana? Czy jest taka sama skuteczność jak nowych wersji?
Odpowiedz
#2
ja bym został na aira free i comodo, ale to mój wybór
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
X26 napisał(a):Witam.
Mam taki dylemat.

Przez dosyć długo używałem Avira Free i Comodo Firewall.
Obecnie używam Nod32 w promocji na 6 miesięcy, a mam możliwość po tym okresie używania Kasperskiego ale w wersji 6.

Który z tych antuwirusów jest obecnie najlepszy?
Mam wątpliwości ponieważ Avira nie ma skanowania HTTP i poczty.

Jeżeli chodzi o Kasperskiego to jak wygląda sytuacja ze starą wersją?
Jest ona wspierana? Czy jest taka sama skuteczność jak nowych wersji?


Witaj,
jesli juz to zostan przy darmowym Antywirusie, Comodo bedzie rowniez bdb FW z HIPSem.
Skaner HTTP i poczty nie jest elementem niezbednym, HIPS - bedzie Cie o kazdym zagrozeniu informowal.

Osobiscie watpie w skutecznosc Antywirusow, co opisalem w tym temacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ostatnio bylem swiadkiem prezentacji zwiazanej ze skutecznoscia AV i bylo w niej bardzo trafne porownanie, ktore daje do myslenia, pozwolisz ze je przytoczę:

Wyobrazmy sobie nastepujaca sytuacje:
Masz dom z nowoczesnym monitoringiem, ktory ma w swojej bazie danych liste twarzy kryminalistow (tzw. blacklisty). Na podstawie tej bazy danych system ten, zezwala na wejscie lub zabrania wstepu danej osobie.
- przykladowa sytuacja, do Twojego domu przychodzi 5 osob obladowanych bronia. System na podstawie blacklisty nie rozpoznaje zagrozenia, poniewaz tych twarzy nie ma w jego bazach - skutek - wtep wolny.
Czy Ty widzac przez ''judasza'' tych ludzi, ktorych nie znasz, wpuscilbys ich do srodka? Watpie.
System blacklist ma przeszlo 20 lat! o ile nie wiecej i jest to mocno przestarzaly system jak na dzisiejsze czasy.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#4
W sumie bardzo dobrze wytłumaczone.
Zanim się zarejestrowałem, czytałem co nieco na tym forum o antywirusach.

Moja sytuacja wygląda tak, że na razie będę używał noda.
Za Kasperskiego (legalnego) nic nie zapłacę.
Zastanawiam się więc czy nie lepiej bardziej rozbudowany program, skoro mam możliwość.

Nie wiem niestety jak to jest z wersjami Kasperskiego. Czy ta wersja 6 to ma taką samą wykrywalność, czy lepiej sobie darować i zostać przy okrojonej (jakby nie było) Avirze.

Trochę to chaotyczne ale mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
Odpowiedz
#5
avira niestety bije na łep kasperskiego i noda obecnie więć wybór jest prosty
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
W sumie w teorie spiskowe nie wierzę.
Ale to nie jest tak, że zawsze płatny programy będzie lepszy niż darmowy?
Odpowiedz
#7
najlepiej zainstalować i poużywać każdego
i sprawdzić czy jest po każdym ok
praktyka prawdę ci powie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Właśnie instalowałem i po sobie to te antywiry nic nie wykrywają.
A jeżeli chodzi o ochronę systemu "na bieżąco"? Wydaje się własnie, że Kaspersky ma lepszą - przez skanowanie HTTP i poczty.
Wiem, że jeżeli miałbym kupić to raczej avirę premium niż kasperskiego, natomiast może Kasper ma lepszą ochronę (bo kompleksową) niż Avira w darmowej wersji?
Odpowiedz
#9
jak chcesz twój wybór
spokojnego użytkowania
a pro po ja mam premium
free wcześniej miałem bardzo długo i nie zanotowałem problemów
premium zakupiłem bo komputer używa żona (tylko klika raczej nie czyta w coSmile jak większość ludzi)
drugi powód można ją ustawić w pełen automat czego we free nie da rady
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Wiem, że jak chce Smile.
Jednak moje pytanie to czy Kaspersky w wersji 6 różni się w znaczący sposób od wersji 8 i co da lepszą ochronę Avira Free czy Kaspersky 6?
Odpowiedz
#11
już ci odpowiedziałem

kiedyś używałem kasperskiego 4,5,6 i działały ok, ale znalazłem avirę która uratowała mi tyłek i od wersji 7 kaspersky poleciał po równi pochyłej do dołu
co do kaspeskiego to rożni się zasobożernościąktóra jest nieograniczano, muli szczególnie wersje najnowsze.
na stare kompy się nie nadaje, ale jak ma ktoś 4 giga ramu to co innego, ale znam ludzi którzy skarżyli się
tak więc avira freee mój wybór
i do tego outpost free lub comodo free,
zrobisz jak będziesz chciał
ostateczne moje zdanie nie ma co ciągnąć tego tematu dalej
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
X26 napisał(a):Witam.
Mam taki dylemat.

Przez dosyć długo używałem Avira Free i Comodo Firewall.
Obecnie używam Nod32 w promocji na 6 miesięcy, a mam możliwość po tym okresie używania Kasperskiego ale w wersji 6.

Który z tych antuwirusów jest obecnie najlepszy?
Mam wątpliwości ponieważ Avira nie ma skanowania HTTP i poczty.

Jeżeli chodzi o Kasperskiego to jak wygląda sytuacja ze starą wersją?
Jest ona wspierana? Czy jest taka sama skuteczność jak nowych wersji?


Jest taka opinia, że jeżeli coś jest darmowe, to musi być gorsze. Okazuje się jednak, że tak wcale nie musi być. Jest wiele płatnych i mało skutecznych programów antywirusowych i firewalli ale zdarzają się również bardzo skuteczne darmowe programy jak Avira Personal, firewall z HIPS Comodo i Outpost Firewall Free 2009.

Avira Free w połączeniu z Comodo Firewall i Defense+ to bardzo mocny zestaw.

Jeżeli chodzi o najlepszy antywirus, to jest kwestia dyskusyjna Smile
Biorąc pod uwagę renomowane testy, najlepszą wykrywalność wirusów posiada Avira i GData.
Z mojego doświadczenia mogę napisać, że jeżeli chodzi o heurystykę godnym polecenia antywirusem jest również NOD32. To czego nie wykryje skaner w większości przypadków wykrywa ThreatSense.

Kaspersky należy nadal do ścisłej czołówki ale wersja 6 to już zabytek Smile

Pozdro
Odpowiedz
#13
Dzięki za odpowiedzi.
Wygląda na to że jednak Avira Free jest lepszym rozwiązaniem. Można to chyba wywnioskować z tego, iż np. do Aviry są aktualizacje silnika, podczas gdy do starego Kacpra już nie ma. Gdyby tak jeszcze do aviry free web guarda dali...

Niemniej ciekawi mnie jakby wypadł Kaspersky 6 przy jakiś testach. niestety nikt juz nie testuje starszych wersji.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#14
polak900 napisał(a):avira niestety bije na łep kasperskiego i noda obecnie więć wybór jest prosty


ranga "wymiatacza" a piszesz takie pierdoły ,że się robi niedobrze i to z błędami ortograficznymi,pokaz jeden test gdzie Avira pokonuje Kasperskego w teście antywirusowym
Odpowiedz
#15
saper1972 napisał(a):pokaz jeden test gdzie Avira pokonuje Kasperskego w teście antywirusowym


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Są to testy przeprowadzone tylko przez jedną organizację, lecz Avira wygrywała niejednokrotnie z Kasperskim w testach innych organizacji.
Odpowiedz
#16
Pablosss napisał(a):
saper1972 napisał(a):pokaz jeden test gdzie Avira pokonuje Kasperskego w teście antywirusowym


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


otworzyłem pierwszy z brzegu i ......albo mam coś z oczami albo wygrywa Kaspersky ??????
Odpowiedz
#17
Otwórz kilka testów i wyciągnij wnioski. Jeśli otworzyłeś ostatni na liście to bez urazy ale masz coś z oczami Smile
Odpowiedz
#18
Pablosss napisał(a):Otwórz kilka testów i wyciągnij wnioski. Jeśli otworzyłeś ostatni na liście to bez urazy ale masz coś z oczami Smile

bez urazy ale napisałem wyraźnie"""pierwszy z brzegu" a nie ostatni ,potem drugi i to samo w ostatnim wygrywa niby Avira jezeli chodzi o ilość fałszywych alarmów z czym tez jakoś nie mogę się zgodzić bo według mnie akurat jest odwrotnie a dodam ,że oba testowałem w pracy,gdzie w sieci pracuje ponad 500 komputerów,przykro mi Panowie ale wasza Avira ustępuje Kasperskemu na całej linii (czy to sam antywirus czy tez Internet Security)
Odpowiedz
#19
saper1972 napisał(a):
Pablosss napisał(a):
saper1972 napisał(a):pokaz jeden test gdzie Avira pokonuje Kasperskego w teście antywirusowym


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.


otworzyłem pierwszy z brzegu i ......albo mam coś z oczami albo wygrywa Kaspersky ??????


a ty kolego nie dość że obrażasz starszych od siebie ludzi (wybacz ale z twoich wypowiedzi zieje dziecięcymi naleciałościami) to jeszcze chcesz wywyższyć kasperskiego na siłę
kaspersky się skończył na wersji 6 może 7
następne wersje to tylko cień tego pakietu z wcześniejszych
testów jest bardzo dużo
nikt nie zakazuje ci na tym forum używać kasperskiego
ale nie wmawiaj nikomu że avira gorzej wykrywa nowe zagrożenia od kasperskiego
prześledź sobie np forum malwarebytes tam jest odp
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#20
saper poczytaj też

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości