Windows 7 RC - za Free od Microsoftu
#1
Microsoft udostępnił publicznie do pobrania wersję Release Candidate systemu Windows 7, ktora pobieramy ze strony Microsoft''u i automatycznie zostaje nam przydzielony klucz wazny do czerwca 2010 roku. Od marca 2010 system z tak zdobytym kluczem bedzie restartowal sie co dwie godziny az do zakonczenia okresu testowego (czerwiec ''10)

Wiecej informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

!


Moje pierwsze wrazenia - bardzo pozytywne, przesiadlem sie z XP i na mojej konfiguracji na Win7 jest szybciej niz bylo na poprzednim systemie. Mialem troche przygod z szukaniem sterownikow do starej SB Live 5.1 ale wkoncu wszystko dziala Smile

Krótka prezentacja wersji RC 7100 Windows 7:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#2
Jako "nakładkę" na Windows Vistę można instalować czy lepiej na oddzielnej partycji jako drugi system?
Odpowiedz
#3
lepiej instalować jako 2 system na innej partycji
Odpowiedz
#4
Moim zdaniem to będzie godny zastępca dość nieudanej Visty.
Odpowiedz
#5
bardzo dobry systemik zainstalowałem go jako główny na pc i działa już ponad tydzień bez problemowo, w wersji oczywiście pl
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
@polak, jak wyglada u Ciebie zajmowane/zjadane miejsce na dysku przez 7?
Kasowales cos zeby zwolic wolne miejsce po instalacji 7?

BTW wersja Windows 7 udostepniona przez Microsoft z kluczem, niestety nie jest w jezyku polskim.

Podczas normalnego surfowania jakie jest u Was na Win7 wykorzystanie fizycznej pamieci?
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#7
mniejsze niż na vista i xp
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#8
Coraz bardziej mi sie podoba Win7, wyglada na godnego nastepce wysluzonego XP.

BTW dodalem linka w moim pierwszym poscie tego tematu do prezentacji Windows 7
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#9
używam na co dzień macosx ale win 7 naprawdę daje radę, zainstalowałem go na wirtualnej maszynie na moim macbooku
działa bez zgrzytów
zastąpił na stałe win xp
po wywaleniu wszystkich upiększeń zjada bardzo mało ramu i jest jeszcze szybszy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Ja poki co zadnych dodatkow nie wylaczalem, mimo to zauwazylem szybsze dzialanie niz na XP, nie spodziewalem sie tego po 7.

BTW na Wilders zamieszczono ostrzezenie przed korzystaniem z wczesniejszych wersji Windows 7 ktore pobierane byly z Torrentow, rzekomo niektore z tych wersji zawieraly dodatek w postaci trojana.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#11
czytałem o tym i swoją kopię pobierałem właśnie z torrentów
ale ta wersja jest zdrowa
gdzieś znalazłem stronę na której były wyszczególnione które kompilacje są zainfekowane
poza tym nie da się już pobrać bo admini tych stron już usunęli te felerne wersje
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#12
Apropos Firewalla - dodaje recznie reguly dla polaczen wychodzacych, ktore ograniczylem tylko do tych ktore sa na liscie Allow.
Wiecej o konfiguracji FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Edit:
Acha i jeszcze jedna moja obserwacja zwiazana z 7 - mam wrazenie w porownaniu z XP ze w Win7, MS poprawil kwestie wykorzystania zasobow oraz zuzycia energii: przy takiej samej ilosci uruchomionych programow oraz przy wlaczeniu TV Streamingu w WMP 11, zuzycie zasobow jest mniejsze, rowniez wykorzystanie procesora jest na mniejszym poziomie, dzieki czemu automatycznie sie przestawia na mniejsze napiecie tj. 1.12V (nominalne: 1.31V) i czestotliwosc 1000MHz (nominalne 2600MHz).

Wiadomo prym w dziedzinie zuzycia energii wiedzie Mac OSX, nie mniej jednak mysle ze tworcy Windowsa ida w dobrym kierunku.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#13
Creer napisał(a):Apropos Firewalla - dodaje recznie reguly dla polaczen wychodzacych, ktore ograniczylem tylko do tych ktore sa na liscie Allow.
Wiecej o konfiguracji FW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Edit:
Acha i jeszcze jedna moja obserwacja zwiazana z 7 - mam wrazenie w porownaniu z XP ze w Win7, MS poprawil kwestie wykorzystania zasobow oraz zuzycia energii: przy takiej samej ilosci uruchomionych programow oraz przy wlaczeniu TV Streamingu w WMP 11, zuzycie zasobow jest mniejsze, rowniez wykorzystanie procesora jest na mniejszym poziomie, dzieki czemu automatycznie sie przestawia na mniejsze napiecie tj. 1.12V (nominalne: 1.31V) i czestotliwosc 1000MHz (nominalne 2600MHz).

Wiadomo prym w dziedzinie zuzycia energii wiedzie Mac OSX, nie mniej jednak mysle ze tworcy Windowsa ida w dobrym kierunku.



Dzięki za konfigurację FW
Odpowiedz
#14
Jeżeli Win 7 jest szybszy i lżejszy od XPeka to znakomicie. Napiszcie jeszcze jak wygląda kwestia obsługi programów i gier w tym systemie.
Odpowiedz
#15
Obsługa gier i programów jak u mnie tu wszystko to co miałem na XP to działa też na 7.Mam go 1dzień ale wszyscy domownicy sobie go chwalą
Co mi się bardzo spodobałoto to iż po instalacji żadnych sterowników nie musiałem wgrywać bo on sam załatwił tą sprawę
Jakie firewall działają na 7?
Odpowiedz
#16
Dla melomanow, zamieszczam link do sprawdzonych przeze mnie, dzialajacych kodekow FLAC do WMP 12, dzieki ktorym mozliwe bedzie odtwarzanie plikow .flac w Windows Media Player 12.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(Oczywiscie Winamp posiada wbudowana baze kodekow flac i odtwarza te pliki bez problemu)
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#17
nie wiem dlaczego ale nigdy winampa nie lubiłem i używałem foobara
o windows media player nie wspomnę
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
Ciekawa informacja:

"Przede wszystkim, dzięki optymalizacji niskopoziomowej Windows 7 znacznie ogranicza liczbę zapisów na dysk i procesów czyszczenia bufora zapisu. Zyski z tych zabiegów odczuć można także przy normalnych dyskach, ale w przypadku dysków SSD mają one jeszcze większe znaczenie. Co więcej, Windows 7 obsługuje także operacje kasowania typu Trim, które pomagają zredukować zużycie postępujące wraz z wielokrotnymi zapisami tych samych komórek oraz zwiększyć wydajność zapisu (komórek pamięci flash nie można tak po prostu nadpisać, trzeba je wcześniej wykasować). Dodatkowo, Windows 7 nie będzie przeprowadzał defragmentacji takich dysków (jest ona całkowicie zbędna), wyłączy też Superfetch i ReadyBoost i zoptymalizuje parametry plików wymiany, hibernacji oraz pracy BitLockera."

źródło: dobreprogramy.pl,

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#19
Zastanawiam sie powaznie nad przejsciem z 7 32-bit na wersje 64-bit, ktos ma system w wersji 64 (Viste lub 7) - jakies przemyslenia, wnioski - mile widziane.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#20
Creer napisał(a):Zastanawiam sie powaznie nad przejsciem z 7 32-bit na wersje 64-bit, ktos ma system w wersji 64 (Viste lub 7) - jakies przemyslenia, wnioski - mile widziane.


Dlaczego chcesz przejść na wersję 64 bit? Malo programow dziala w 64 bit, po co utrudniac sobie zycie?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości