Mega skuteczny, kompleksowy zestaw.
#21
dolar444 napisał(a):Od siebie też Polecę Eset

z tego co się orientuję to eset nie wypada za dobrze w testach wykrywalności.
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#22
UNAN napisał(a):
dolar444 napisał(a):Od siebie też Polecę Eset

z tego co się orientuję to eset nie wypada za dobrze w testach wykrywalności.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeden z testów, i jakoś nie widzę by jego wykrywalność stała na złym poziomie.
Do tego przeprowadzone, swoje testy na maszynie wirtualnej.
Ale ok wiadomo wybór należy do ciebie oczywiście, ja tylko podsunąłem swoją propozycję, a ty nie musisz ufać temu pakietowi Smile
Odpowiedz
#23
Mówię o wykrywalności jako antywirus, ma jedną z gorszych nawet w tym teście. A co do testu na ochronę real-time, też nie urywa ... Tongue
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#24
Nie wiem czy autor tematu lubi duzo komunikatow. Ja od siebie tez zaproponuje Cis, mozna go tak ustawic, ze bedzie sie o wszystko pytal a nieznane rzeczy do piachu. Do tego moze Mbam w wersji platnej ze skanerem real time. Jezeli ma byc full platny to ja bym chyba Kaspra wybral ale powiedzcie mi - ma Kis Hipsa i piaskownice?
Odpowiedz
#25
Trochę czasu upłynęło od mojego zapytania ostatniego. Więc ponawiam pytanie z dokładnie tymi samymi wytycznymi jak na początku. Bardzo mnie interesuje czy ZBC w dalszym ciągu obstaje przy pierwotnej konfiguracji "bunkru" czy na dzień dzisiejszy wprowadziłby drobne zmiany. Może SpyShelter firewall dodatkowo albo zamiast czegoś ?
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#26
INFO:
Z PC''tem jak z ludzkim ciałem radze zapobiegać a nie leczyć bo może być już za późno. (dla przykładu podam wirus HIV)
W praktyce to żadne oprogramowanie nie będzie w 100% zabezpieczyć twój system ani też nie zastąpi człowieka, programem należy się raczej wspierać, rozumieć go aby w pełni wykorzystać i znać jego zastosowanie jak i jego braki(luki).
Jest wiele rodzajów programów ochronnych tak zwanych "warstw ochrony" które chronią na różne sposoby.

Najważniejszą ochronąnie jest sam antywirus jak to powszechnie każdy powie na ulicy a Restrykcje i ograniczenia "SRP".
Bo dzięki nim tylko odpowiednie aplikacje będą mieć dostęp do naszych krytycznych danych czy też w ogóle będą mieć prawo się uruchomić w systemie.
"HIPS" i "Firewall":Jest to drugi kluczowy aspekt, dzięki tym programom jesteśmy w stanie kontrolować procesy które próbują zachodzić w naszym systemie bez naszej wiedzy jak i monitorować połączenia internetowe.
Mając odpowiednie doświadczenie i wiedze jesteśmy dzięki nim w stanie zablokować szkodnika tuż przed 1 próbą infekcji czy też nie upoważnionym akcją w systemie

Wirtualizacja i Piaskownice:
Dzięki tym aplikacją jesteśmy w stanie ograniczyć infekcje do wybranej przestrzeni dzięki czemu możemy stracić tylko część danych.

Kopia zapasowa:
Jest istotna ponieważ już nie chodzityle co o wirusa a dla samego BHP w razie awari systemu czy też komputera mieć taką kopie by nie stracić istotnych danych

Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Ostatnia faza to skanowanie komputera programami antywirusowymi czy w razie wypadku jakiś szkodnik nie wdarł się do systemu omijając nasze warstwy ochrony.

Osobiście polecam taki setup
1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji.
AppGuard (Restrykcje) - Zatrzymuje niechciane, nieznane aplikacje
SpyShelter Firewall(HIPS + Zapora oraz Szyfrowanie i restrykcje) - Monitoruje programy oraz pasmo internetowe dzięki czemu można zablokować niechciany proces lub połączenie internetowe
Dodatkowo szyfruje klawisze dzięki czemu keyloggery i inne oprogramowanie szpiegowskie nie będzie widzieć oryginalnej treści. SS może również ograniczyć zapis danej plikacji)

2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji.
VMware Workstation (Wirtualizacja systemu) - Tworzy wirtualny system dzięki czemu możemy odizolować, stworzyć osobne nie zależne środowiska prac.
Sandboxie (Piaskownica) - Tworzy odizolowany kontener dzięki czemu wszystkie programy uruchomione zostaną w tej przestrzeni i nie będą mieć wpływu na system, dodatkowo potrafi ograniczyć dostęp i nałożyć pewnie ograniczenia na aplikacje.
Shadow Defender (Wirtualizacja dysku) - Chroni partycje lub dysk przed stałymi zmianami(po resecie wraca system do stanu pierwotnego)

3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
Paragon, Acronis etc...(Kopia dysku) - Program do stworzenia kopi dysku/systemu
KeePass - Menadżer haseł
TrueCrypt(7.1a) - Szyfrowanie danych

4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Emsisoft, AVIRA, ESET, Bitdefender lub Kaspersky(Antywirus) Korzystać z jednego i opcjonalnie skanować pozostałymi AV dyski z bootcd/pendrive
Malwarebytes, Hitman Pro(Dodatkowy skaner anty-malware)

5)Opcjonalne
Plik Hosts:
MVPS Hosts + HostsServer:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

+

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Firefox i dodatki: Noscript, RequestPolicy, Flashblock, Adblock Plus(EasyList + EasyPrivacy, MalwareDomain)
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#27
Główna Ochrona:
Emsisoft Internet Security (PLN 96.07zł)
Uzupełnienie:
MalwareBytes Anti-Malware Pro (30dni okres testowy potem 95,98 zł (za rok)
VoodoShield (bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych, pełna wersja: 1 rok $19.99)
Skanery:
ESET Online Scanner (Darmowy)
Dodatki Do Przeglądarek:
Adblock (Darmowy)
Moderator i autoryzowany pomocnik w dziale Malware Fixitpc.pl
Odpowiedz
#28
UNAN napisał(a):Trochę czasu upłynęło od mojego zapytania ostatniego. Więc ponawiam pytanie z dokładnie tymi samymi wytycznymi jak na początku. Bardzo mnie interesuje czy ZBC w dalszym ciągu obstaje przy pierwotnej konfiguracji "bunkru" czy na dzień dzisiejszy wprowadziłby drobne zmiany. Może SpyShelter firewall dodatkowo albo zamiast czegoś ?
Więc tak, zostaw jak jest, możesz zainstalować WinPatrol, ustawić Norton ConnectSafe (opcja A lubB), do przeglądarki Netcraft.
Konfiguracja CIS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości