Mega skuteczny, kompleksowy zestaw.
#1
Posiadany system operacyjny:
Windows 7 Ultimate 64bit

Zastosowanie komputera:
Baaaardzo uniwersalne, gry, projektowanie grafiki, officówki, internet, multimedia, lubię też często ściągać podejrzane pliki, i wchodzić w podejrzane miejsca.

Specyfikacja komputera (opcjonalnie):
Tu obciążenie nie ma znaczenia bo ten sprzęt uciągnie bez problemu wszystko. Procek i7 3,4 GHz, 32 GB RAM DDR3.

Budżet tj. darmowy czy płatny (opcjonalnie):

Kasa nie ma znaczenia, mogę wykupić wszystko co potrzeba byleby mieć wyczesaną i uniwersalną ochronę, kompleksową, żeby nic mnie nie zaskoczyło. Na wypadek zombie, ataku wygłodniałych zorganizowanych grup hackerskich itd. Grin

Czego oczekujesz od zestawu np. automatyczne działanie (opcjonalnie):
Potrzebuję baaardzo dobry i kompleksowy pakiet zabezpieczeń. Ma być skuteczny więc niekoniecznie automatyczny, co do intuicyjności i prostoty też nie ma znaczenia, ogarnięty jestem w tych sprawach wystarczająco.
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#2
- Zapora systemowa...jeśli wolisz inną to darmowe Outpost, Privatefirewall czy OA beda OK
- kupujesz AppGuard...albo SpyShelter Premium...albo SpyShelter FW (będzie zamiast systemowej zapory od razu)
- możesz dołożyć NVT Exe Radar Pro
- instalujesz HitMan Pro Alert z CryptoGuard
- przeglądarka z dodatkami do blokowania dodatków, skryptów, flash itp.
- skaner na żądanie albo dwa (MBAM, EEK, Crystal Security czy co tam lubisz innego)
- TTF albo SD do wirtualizacji systemu
- coś do kopii zapasowych/odzyskiwania systemu
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Jeśli chcesz mieć dobrze zabezpieczony komputer, a cena nie gra dla Ciebie ważnej roli...
ichito napisał(a):- kupujesz AppGuard...albo SpyShelter Premium...albo SpyShelter FW (będzie zamiast systemowej zapory od razu)

Jestem przy SpyShelter Premium/SS Firewall. To naprawdę dobry produkt, który za który wg mnie warto zapłacić.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Zacznij od ostatniego punktu ichito, tzn. pewnego programu do tworzenia kopii zapasowych. jesli kaska nie gra roli, to zainteresuj się Shadow Protect (szybki i b.pewny), lub tańszym Acronisem. Dobra kopia zawsze Ci tyłek uratuje jakby co. Potem już możesz sobie budować bunkier ze ścianami grubości co najmniej metraGrin z programów zabezpieczających.
Odpowiedz
#5
Moim zdaniem na taką maszynę-potrowa dobrym wyborem będzie coś z tego:

1. Kaspersky IS
2. Emsisoft AM + OA

Do tego tradycyjne dodatki typu AdBlock / Ghostery / NoScript, UAC na max. no i EMET jeżeli nie będzie konfliktu z niczym.
Odpowiedz
#6
Rozumiem, że to ma być bunkier? Grin
Oczywiście moja propozycja.
Do dzieła (żelbet) Grin .
COMODO internet security (CIS) + Emsisoft Anti-Malware(EAM)* Dla+ Malwarebytes Anti-Exploit(MBAE) + MCShield + Hitman pro.alert(HMPA).
Dlaczego CIS?
Ponieważ pakiet od COMODO to kompletny pakiet zabezpieczeń .
CIS posiada:
- Antywirusa,
- Zapora sieciowa (FireWall),
- HIPS (Host Intrusion Prevention System),
- Piaskownica,
- Viruscope,
- Skaner chmurze,
- Filtrowanie WWW,
- COMODO Secure DNS
- COMODO wirtualny pulpit (do np. Bankowości).
Moja konfiguracja (mogę ci dać ją) daje sporo alertów, nic CIS nigdy mi nie wpuścił.
CIS rozdziela pliki/aplikacje itd. na trzy grupy:
- Zaufane (Biała lista),
- Szkodliwe (Usuwane przez antywirusa),
- Nierozpoznane (Aplikacja nierozpoznane uruchamiają się, ale nie wyrządzają szkód).
COMODO IS ma niedopuścić do infekcji .
Unieszkodliwia zagrożenia zero-day.
To kompleksowy pakiet zabezpieczający, całkowicie za darmo .
Dlaczego Emsisoft Anti-Malware* (EAM)?
EAM łączy w sobie silnik Bitdefendera znanego z wysokiej detekcji szkodników, oraz autorski silnik Emsisoftu.
Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.
Dlaczego MCShield?
Ponieważ to doskonałe narzędzie do wykrywania i unieszkodliwianiu szkodników z USB
Dlaczego MalwareBytesAnti-Exploit (MBAE)?
Ponieważ to doskonałe narzędzie do wykrywania iunieszkodliwiania exploitów wykorzystujących luki w oprogramowania.
*EAM jest płatny.
Ustaw UAC (Kontrola konta użytkownika) na poziom maksymalny.
Regularnie rób kopie zapasowe
Do przeglądarki:
BitDefender TrafficLight, WOT, ghostery, noscript adblock lub adguard.
Skanery na żądanie:
Malwarebytes anti-malware i Hitman pro.
Dodaj jakiś VPN (np. Cyberghost)
Na koniec przeczytaj cały mój podpis! .
To wszystko (z myśleniem też) będzie bunkrem.
Ps.
Nawet po tyłu programach nie zauważysz obciążenia.
Regularnie czyść komputer ccleanerem i defragmentuj Auslogics Disk Defrag (free).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Dzięki wszystkim za dotychczasowe odpowiedzi, najbardziej przekonuje mnie zestaw od ZBC chyba, że jeszcze ktoś doda jakieś zestawy. Dzięki ZBC za tak sytą odpowiedźSmile

PS. Emsisoft Anti-Malware ma całego antywirusa od bitdefendera czy tylko moduł odpowiedzialny za drobniejsze szkodniki? czy lepszy będzie antiwirus z bitdefendera, a może wyjdzie na to samo?
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#8
Ja bym osobiście zainstalował pakiet od Bitdefendera (IS lub TS), tym bardziej, że jest wiele darmowych promocji na ten program. Po zainstalowaniu najlepiej wykonać pełne skanowanie komputera i wszystko powinno być w porządku. Smile
Odpowiedz
#9
Emsisoft ma aktualizowany silnik bitdefendera i swój. Dwa silniki - Ja bym kupił EAM, zamiast bitdefendera.
Emsisoft AM oznacza swój silnik jako "A", natomiast silnik bitdefendera "B".
Mogę się mylić, ale EAM ma chyba wszystkie sygnatury BitDefender. Zobacz w malware lab, jak wysoką detekcję ma Emsisoft80-100% .
Poza tym EMSI wykrywa bardzo dobrze adware, czego BitDefender tak nie potrafi.
Oczywiście tak jak pisałem wcześniej, zastosuj ten zestaw, jaki pisałem.
Poza tym, BitDefender IS/TS może konfliktować się z CIS''em.
Ochronę sieciową bitdefendera masz w dodatku BitDefender Trafficlight, o którym pisałem wcześniej.
Sam szukam darmowej licencji na EAM ^.^ .
Zapomniałem o jednym... mianowicie jeżeli masz rutera to zabezpiecz komunikację bezprzewodową.(WPA- 2 PSK, AES).
Nie zapomnij o kopii zapasowej! Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Ja bym polecił Tobie @UNAN dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )
Odpowiedz
#11
LowcyGier napisał(a):Ja bym polecił Tobie @UNAN dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

Stawiam cały czas na zestaw który pisałem wcześniej.
Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
@zbc - Fajnie, że masz swoje zdanie / swoją opinię, tylko czemu próbujesz opinie innych forumowiczów przytłumić swoimi wizjami?

zbc napisał(a):Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.

Czyli nie jesteś PEWNY na 100%, że te dwa programy ( EAM i CIS ) bezproblemowo będą działały ze sobą?

zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).


Takie same bzdury, jakie kiedyś dotyczyły COMODO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Manipulacja polegała na tym, żeby ludzi odciągnąć od produktów COMODO i tak samo teraz próbuje się odciągnąć ludzi od produktów Webroota, bo twórcy kiedyś pracowali w NSA. To nie jest argument, który przekona ludzi, aby odeszli od tego producenta.

To może produktów Kasperskiego też nie warto używać, bo towarzysz Putin będzie Nas szpiegował - albo nie warto używać produktów z Państwa Środka, bo Chińczycy są tacy i tacy?

@zbc Ogólnie masz pojęcie o zabezpieczeniach, ale nie raz mocno przesadzasz!
Odpowiedz
#13
LowcyGier napisał(a):@zbc - Fajnie, że masz swoje zdanie / swoją opinię, tylko czemu próbujesz opinie innych forumowiczów przytłumić swoimi wizjami?

zbc napisał(a):Myślę, że będzie działał bez problemów razem z CIS''em.

Czyli nie jesteś PEWNY na 100%, że te dwa programy ( EAM i CIS ) bezproblemowo będą działały ze sobą?

zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).


Takie same bzdury, jakie kiedyś dotyczyły COMODO:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To może produktów Kasperskiego też nie warto używać, bo towarzysz Putin będzie Nas szpiegował - albo nie warto używać produktów z Państwa Środka, bo Chińczycy są tacy i tacy?

@zbc Ogólnie masz pojęcie o zabezpieczeniach, ale nie raz mocno przesadzasz!

LowcyGier bez przepychanek, pełen szacunek dla ciebie.
Jeżeli masz wrażenie, że cię "zagłuszam", no to sorki.

Sprawy z tymi bzdurami zostały wyjaśnione (COMODO).
Co do webroota:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jak widać webroot nie jest dobry jeżeli chodzi o prywatność, a nawet w wikipedii pisze, że został założony przez dwóch byłych pracowników NSA, aczkolwiek nie mówię, że webroot jest zły.
Z chińskich zabezpieczeń najprawdopodobniej korzystać nie będę.
Nie wiem czy COMODO dobrze współpracuje z EMSI, ale może UNAN to przetestować. Wink
Po prostu chcem pokazać, że to jest dobre, bo...., a to może nie być dobre ponieważ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#14
zbc napisał(a):Webroot - Ta firma została założona przez dwóch byłych pracowników NSA i z raportu AV-C wynika, że zbiera bardzo dużo danych (WSA).
To jaki zestaw napisałem, to nawet żelbetwymięka. Cool


Nie zapominaj, że Comodo nie było w tym teście brane pod uwagę.... "bo Melih jest obrażony na AV-C". Jeśli chcesz tak porównywać to rób to fair, bo tak jak to robisz...
Poza tym, nie ma 100% ochrony. Nawet Comodo nie przechodzi idealnie choćby testu Matouseca.


Wysłane z telefonu
Odpowiedz
#15
Cytat: Poza tym, nie ma 100% ochrony. Nawet Comodo nie przechodzi idealnie choćby testu Matouseca.

Tylko że CIS ma najlepszy wynik Tongue .
Nawet kaspersky IS ma gorszy wynik.
Poza tym testy to nie wszystko.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
zbc napisał(a):Poza tym testy to nie wszystko.

I tutaj odpowiedziałeś sobie na swój wcześniejszy post, dotyczący prywatności ( test który udostępniłeś ).

Co byś nie zrobił, internet jest miejscem PUBLICZNYM i tutaj prawdziwej prywatności jako takiej mieć nie będziesz nigdy.

Jeśli nie jesteś " typem spod ciemnej gwiazdy ", to czegóż tu się bać?

Grunt by mieć zawsze głowę na karku i z rozwagą surfować po zasobach internetowych.

Ja w każdym bądź razie podtrzymuję moją propozycję zestawu zabezpieczającego dla @UNAN.

LowcyGier napisał(a):Ja bym polecił Tobie @UNAN dwa zestawy ( do wyboru ):

1. Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )

2. Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + Malwarebytes Anti-Malware ( opcjonalnie PRO )
Odpowiedz
#17
Witaj! Sprzęt masz mocny jednakże zbyt duża ilość oprogramowania ochronnego może na swój sposób zakłócić jego prawidłowe działanie. Ja zaproponuję kilka zestawów, a mianowicie:

- Comodo Internet Security + Malwarebytes Anti-Malware Free / Premium + AdFender

- Emsisoft Anti-Malware + Online Armor / Emsisoft Internet Security Pack + Malwarebytes Anti-Malware Free / Premium + AdFender

- Malwarebytes Anti-Malware Premium +Spyshelter Firewall + AdFender.

Pozdrawiam!
Odpowiedz
#18
zbc napisał(a):Do przeglądarki:
BitDefender TrafficLight, WOT, ghostery, noscript adblock lub adguard.

To, noscript, adblock czy adguardTongue Rozumiem, że noscript to co innego ale adblock i adguard mają to samo przeznaczenie, więc który z nich będzie skuteczniejszy? a może adfender jak poleca Snajpiq?
Norton Security + Emsisoft Anti-Malware + Adguard
Odpowiedz
#19
Po co Wam te wszystkie programy? Przed czym one mają Was ustrzec?

Z doświadczenia wiem, że wystarczy zwykły Windows Defender, Emet, Windowsowy firewall i odrobina rozumu. Piszesz że jesteś doświadczony i "obeznany", tak więc nie będzie dla Ciebie większego kłopotu rozróżnienie potencjalnie niebezpiecznej strony od tej godnej zaufania. Prawda jest taka, że pierwszym i najlepszym zabezpieczeniem będzie korzystanie z dobrej, nowoczesnej przeglądarki w połączeniu z kilkoma sensownymi dodatkami. I to wystarczy na 99% syfu które krąży po sieci. Jak padniesz ofiarą hakera żartownisia, który będzie chciał wyciągnąć od Ciebie Twoje zdjęcia z wakacji, albo nomen omen założyć hasło na płytę główną to i tak to zrobi.

Oczywistym wyborem w Twoim przypadku będzie zainstalowanie jakiegoś dobrego pakietu Internet Security. Ktoś już dobrze wyżej wspomniał - Comodo, Kasparsky czy Webroot to obecnie najsensowniejsze programy. Sam korzystam z tego ostatniego i polecam go wszystkim znajomym i jak do tej pory nikt nie miał żadnych kłopotów. Do przeglądania podejrzanych stron Chrome + ScriptSafe i AdGuard. Po co więcej? Nie popadajmy w paranoje, piszesz że lubisz grać i obrabiać grafikę, tak więc instalowanie jakiś dodatkowych udziwnień nie dość że będzie przeszkadzać Ci w grze ciągłymi komunikatami, to potrafi zablokować potrzebne pliki (np. PunkBuster od Battlefielda).
Odpowiedz
#20
Większość tych programów podanych zawsze sie przyda.
Wieszkom ich ilosc mam u siebie na kompie i jakoś mi nic nie blokuje Battlefield wiec szanowny użytkowniku może coś u ciebie.

Sam od sibie zaproponuje, wcześniej wskazanego Kaspersky, cena a jego wydajność robi swoje, i całkiem fajny i szybki support jak coś trzeba.
Od siebie też Polecę Eset, tak mam go w podpisie i tez sobie go chwale, tylko tu już cena jest dosc wysoka.
No i oczywiście wspomniane np dodatki do przeglądarki jak Bitdefender Trafficlight czy też Adblock no i do tego Malwarebytes anti malware jako skan na żądanie, no i do uszczelnienia trochę przeglądarki HitmanPro Alert z Cypro Guard i wydaje się mi być to dość szczelna zaporą.

A tak szczerze mówiąc nic nie zastąpi nam naszego rozumu, a konfiguracji można złożyć od groma z tych darmowych i płatnych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości