Czy avast to dobry wybór?
#1
Witam Smile

Chciałbym Was zapytać czy avast w wersji darmowej wystarczy do ochrony komputera?
Nie wchodzę na żadne podejrzane strony i nie ściągam nic z niepewnych źródeł.
Kończy mi się właśnie licencja na Kaspersky''iego i odkąd go mam to nic nie wykrył.

Laptopa używam do słuchania muzyki, przeglądania internetu, robienia zakupów i ściągania plików.

Windows 8.1 x64
Intel Pentium Dual Core B960
8GB Ram
Nvidia GeForce 610M

Proszę o szczerą pomoc Smile
Odpowiedz
#2
Ja powiem, że jeżeli stawiasz zdrowy rozsądek przed zabezpieczeniami, to Avast wystarczy w 100%.
U mnie od kilku miesięcy działa sam MSE, który jest parodią AV i system mam czysty. Warto przy tym nadmienić, że podobnie jak ty nie szperam po dziwnych stronach, nie ściągam z nieznanych źródeł, nie używam cracków itd.
Do przeglądania sieci używam Google Chrome z samym ABP.
Wnioski wyciągnij sam Wink
Odpowiedz
#3
ale zapewne ktośu masz do tego jeszcze skaner na żądanie Smile ?
Co myślę ze będzie dobrym uzupełnieniem Avasta.
Odpowiedz
#4
dolar444 napisał(a):ale zapewne ktośu masz do tego jeszcze skaner na żądanie

Skaner na żądanie, to tak oczywista oczywistość, że aż wstyd o tym wspominać Smile
Odpowiedz
#5
ktośtam napisał(a):Skaner na żądanie, to tak oczywista oczywistość, że aż wstyd o tym wspominać Smile


powiem ci że nie dla wszystkich jest to oczywistością. I spotykam co niektórych co nie wiedza co to skaner na żądanieSmile
Ale cóż to powinna być oczywista oczywistość Smile
Odpowiedz
#6
Tak naprawdę sam skaner na żądanie jest wystarczający. Do tego wystarczy mieć zawsze zaktualizowany system, programy, Flasha, Javę (jeśli w ogóle trzeba jej używać), wyłączyć autorun, autoplay i system jest czysty.
Avasta można oczywiście zainstalować, wykonać pełny skan i powinno być bardzo lekko. Do tego HitmanPro z włączonym skanowaniem po uruchomieniu systemu i jest spokój Smile
Na liście konfliktów (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) nie ma Hitmana. Zobaczymy...
Odpowiedz
#7
Ja na dwóch komputerach zainstalowałem samMalwarebytes Anti-Exploit,w trakcie 5 miesięcy użytkowania nie złapały infekcji.
Odpowiedz
#8
KaMiL , Malwarebytes Anti-Exploit i HitmanPro.Alert przecież się gryzą, mają dopiero naprawić zgodność. Jak to ogarniasz?

A Avast jest w porządku, tylo ja bez dobrego FW bym nie spał spokojnie.
Bitdefender Free + HitmanPro.Alert 3 (CTP4) | ADP + Ghostery | Malwarebytes Anti-Malware + HitmanPro
Odpowiedz
#9
Patrick Bateman napisał(a): KaMiL , Malwarebytes Anti-Exploit i HitmanPro.Alert przecież się gryzą, mają dopiero naprawić zgodność. Jak to ogarniasz?

A Avast jest w porządku, tylo ja bez dobrego FW bym nie spał spokojnie.


A czemu bez FW byś nie spał spokojnie ?
Avast jest spoko tak samo nad Avirą można się też zastanowić.
co widać tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Patrick Bateman napisał(a): KaMiL , Malwarebytes Anti-Exploit i HitmanPro.Alert przecież się gryzą, mają dopiero naprawić zgodność. Jak to ogarniasz?

A Avast jest w porządku, tylo ja bez dobrego FW bym nie spał spokojnie.

Ano właśnie nie wiem jeszcze Smile Anti-Exploit chcę jutro doinstalować, nie wiedziałem szczerze mówiąc o tym, że się gryzą. Może jakoś się to ogarnie, a jak nie, to pozostaje usunąć albo Hitmana, albo Malwarebytes.
Odpowiedz
#11
Avast Free + Malwaretbytes Anti Malware Free + Malwarebytes Anti Exploit + Comodo Firewall + kilka wtyczek do przeglądarki i można żyć w spokoju!
Nie ma co popadać w paranoję Grin
Odpowiedz
#12
Patrick Bateman napisał(a):tylo ja bez dobrego FW bym nie spał spokojnie.
Czemu?? Jeśli komp jest schowany za NAT-em, router ma konfigurowalne opcje sprzętowego FW (choćby uproszczone) to moim, subiektywnym oczywiście - aczkolwiek popartym własnym doświadczeniem - zdaniem systemowy (z Win7/8) w zupełności powinien wystarczyć Wink
No chyba, że mamy pełen hardkor i wtyczka z karty sieciowej idzie prosto do gniazdka, to wówczas w pełni zgadzam się z PatrickiemWink

A wracając do tematu...
ktośtam napisał(a):jeżeli stawiasz zdrowy rozsądek przed zabezpieczeniami, to Avast wystarczy w 100%
+1 i w pełni zasłużone Cool
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości