Ochrona komputera dla laików i leniwych.
#21
Plati napisał(a):Wiesz Jurek, dopiero przy dyskusji o Theat Fire zrozumiałem różnicę między analizą heurystyczną Noda i Nortona. Nod poprostu wykorzystuje zwykłą heurystykę, a Norton pod uwagę bierze zaawansowaną analizę zachowań nowych plików, co pod tym względem stawia Nortona nieco wyżej niż Noda.


Okazuje się Plati, że ThreatSense i Sonar działają na podobnej zasadzie a więc biorą pod uwagę analizę szkodliwych zachowań. Zmyliło mnie to, że HIPS blokował wirusa i wydawało mi się, że ThreatSense nie jest skuteczny i nie reaguje. Jeżeli zezwoliłem HIPsowi uruchomić nieznanego szkodnika w systemie, to po pewnym czasie, Nod analizując zachowanie wira wykrył go i usunął. Różnica polega na tym, że ThreatSense Esetu wykrywając wirusa nadaje mu konkretna nazwę, podobnie jak skaner, natomiast Sonar Symanteca używa tylko określenia szkodliwy plik exe.
Gdybym miał ocenić która z tych technologii heurystyczno - proaktywnych jest skuteczniejsza, to po ostatnich eksperymentach postawiłbym jednak na ThreatSense Smile
Odpowiedz
#22
Witam.Znacie jakiś program który będzie chronił mnie w czasie serfowania po stronach antyvirusowych?Testuję AVG Free i chciałbym coś do niego dorzucić!
Odpowiedz
#23
Dozamet1 napisał(a):Witam.Znacie jakiś program który będzie chronił mnie w czasie serfowania po stronach antyvirusowych?Testuję AVG Free i chciałbym coś do niego dorzucić!


AVG Free nie wykrywa rootkitów a więc trzeba zainstalować program uzupełniający. To może być Gmer lub Windows Defendrer.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Oczywiście standardowo warto zainstalować firewall z HIPS (OA, Comodo).
Odpowiedz
#24
Jurek napisał(a):(...)
Oczywiście standardowo warto zainstalować firewall z HIPS (OA, Comodo).


PC Tools Firewall Plus też ma HIPS prawda?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#25
nie ma chyba
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#26
ale OA mi dobrze nie działa pulpit pokazuje sie dopiero po 30 sekundach!Robiłem format ale dalej nie mogę!A spyware terminator to ktoś może coś powiedzieć o skuteczności?
Odpowiedz
#27
Plati napisał(a):
Jurek napisał(a):(...)
Oczywiście standardowo warto zainstalować firewall z HIPS (OA, Comodo).


PC Tools Firewall Plus też ma HIPS prawda?


Nie porównywałbym jednak skuteczności Spyware Doctora, który w PCToolsie pełni rolę HIPSa do rozwiązań jakie proponuje OA i Comodo (Defense+).
Mimo wszytko lepiej zastosować PCTools z SD niż tylko AVG Freez zaporą systemową, tym bardziej, że Spyware Doctor chroni również przed rootkitami.
Odpowiedz
#28
Dozamet1 napisał(a):ale OA mi dobrze nie działa pulpit pokazuje sie dopiero po 30 sekundach!Robiłem format ale dalej nie mogę!



Co do Online armor maiłem IDENTYCZNIE,zanim komp wstał to zdązyłem się wyspać
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości