Możliwie lekki IS może coś innego ?
#1
System operacyjny:
Windows XP Pro 32bit koniecznie możliwa instalacja na Service Pack 2 (nie chce aktualizować do SP3)


Zastosowanie:
zakupy, bankowość, ściągam różne darmowe programy (wtyczki), sample do robienia muzyki także skaner by się przydał

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Słaby i stary a mianowicie:
Athlon 64 x2 2500Mhz
2GB ddr2 RAM




Potrzebuje tak myślę, najlepiej automatyczny pakiet Internet Security.
Używam komputera z głową ale wolałbym pakiet na który nie trzeba co chwile zwracać uwagi.
Potrzebuje procesora dla programu typu DAW i ramu do sporej ilości wtyczek vst/vst, do tworzenia muzyki, także bardzo bym chciał by pakiet nie był wymagający i nie przeszkadzał kiedy nie chodzę po internecie.
Do tej pory miałem NOD32 antywirus (tak tylko antywirus) plus systemowa zapora ale skończyła mi się licencja na ESET.
Po mojej przygodzie z zakupem pakietu F-Secure (post na giełdzie) szukam czegoś innego, lekkiego i skutecznego.
Nie musi być darmowy ale też nie najdroższy.

Dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
czy to system 32 bit?
Jeśli tak, to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i do niego Avira free lub Avast... i już.
Jeśli 64 bit - polecam swój zestaw: WSA Complete + MBAM Pro
Dlaczego? Poczytaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- w skrócie:
32bit
DWPF - bardzo mocna ochrona, podobno "jeszcze się taki nie narodził" co by dał radę
Avira/avast - za darmo i tak dla przyzwoitości, żeby usunąć co DWPF wyizoluje
64bit
WSA - bo najlżejsze co jest, przyzwoita ochrona, liczne dodatki (men. haseł, ochrona prywatności poprzez bezpieczne czyszczenie kompa, kopie zapasowe i synchronizacja między stanowiskami, antykeylogger, ...itd)
MBAM - żeby ta ochrona była więcej niż przyzwoita
Odpowiedz
#3
Tak system jest 32bit w opisie tez już zmieniłem. Dzięki a jak na tym tle wypada jeden pakiet IS choćby np. Avast IS?
Odpowiedz
#4
DWPF to klasa sama w sobie i tak na prawdę nie potrzebujesz nic więcej poza skanerem na żądanie.
Webroot - ekstremalnie lekki z dość wysokim poziomem zabezpieczeń.
Avast będzie cięższy od powyższych ale zapewnia dość dobrą jakość ochrony.

Jeżeli jednak miałbyś wydać pieniądze, to ja bym wybrał DWPF, przede wszystkim ze względu na świetny support i przystępną cenę.
Dodatkowo DWPF jest niesamowicie skuteczną aplikacją w walce z zagrożeniami wykorzystującymi luki w oprogramowaniu, co jest dość istotne jeżeli weźmiemy pod uwagę, że masz niełatany system.
Odpowiedz
#5
Nie używałem Avasta więc nie wiem.
Z obserwacji wyników różnych testów wydaje mi się, że jako pakiet można by polecać Nortona, ale osobiście wnerwia mnie jego zachowanie na kompie (prawie jak reklamiarz a zwłaszcza ciężkie są próby jego pozbycia się). Co go usunąłem u dzieci to wracał jak bumerang, bo coś tam sobie kliknęły i znowu był. Jak nie w całości to toolbar.
Z pakietów używałem GDatę i KISa. Ale już trochę czasu minęło, więc nie mam najświeższych informacji.
Świetnie działałby WRSA Complete - to JESTkompletny pakiet, tyle że współpracuje z zaporą Windows a tą na XP 32bit warto czymś wspomóc - np. Privatefirewall.

Zgadzam się z kimś .. z @ktosiem Smile Całkowicie.
Odpowiedz
#6
DWPF z linku od asg jest trochę drogie 150zł, myślałem o czymś za góra połowę tej ceny.
Chwilowo zainstalowałem avasta free żeby w ogóle coś miec i widzę że mają promocję na IS za 79zł.
Na popularnym portalu aukcyjnym można kupić Nortona IS 2013 za około 60zł, ale również boje się nortona, mamy go w pracy i na jednym kompie z xp ciągle były jakieś błędy.
Myślałem też o ESECIE SS też do kupienia za około 70zł, miałem go kiedyś i wtedy to był na prawdę lekki program ale teraz podobno spadła jego skuteczność.
Także szukam grala Smile
Odpowiedz
#7
Ja DWPF nie polecam. Zmienisz coś w sprzęcie czy przesiądziesz się na system x64 i zostaniesz na lodzie.
Nie jestem pewien za ile znajdziesz, ale skoro nie Norton, to polecam BitDefendera IS. Najnowsza wersja jest naprawdę lekka i w trybie autopilota w zasadzie bezobsługowa.
Odpowiedz
#8
Ja Tobie polecam sam DWPF. Jeśli nie ściągasz wirusów, cracków etc to jest to najlepsze rozwiązanie tym bardziej, że nie chcesz zbytniego obciążenia komputera. Sam posiadam na 2 komputerach dwpf i jestem zadowolony. Na jednym mam dodatkowo eset i jest on całkowicie bezużyteczny. Mając dwpf unikniesz mulenia komputera, zajmowania miejsca przez aktualizacje programów antywirusowych itd. Druga sprawa że licencja na dwpf jest dożywotnia.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#9
jazzin napisał(a):DWPF z linku od asg jest trochę drogie 150zł, myślałem o czymś za góra połowę tej ceny.

A porównaj ceny przedłużenia licencji na popularne AV i na DWPF Wink
W przypadku DWPF, to wydatek zaledwie kilkudziesięciu PLN. Poza tym zawsze możesz wysłać maila na:
[url]<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->[/url]
z prośbą o rabat.
messier napisał(a):licencja na dwpf jest dożywotnia

Tutaj małe wyjaśnienie.
Owszem licencja jest dożywotnia ale po roku czasu od daty zakupu stracisz możliwość aktualizacji programu do nowszych wersji.
Cytat: The DefenseWall Personal Firewall program license is Lifetime, however updates, email notifications and first-queue support expire after 1 year unless you renew (extend, prolongate) your license.



Dodano: 27 lut 2013, 14:49

lukasamd napisał(a):Ja DWPF nie polecam. Zmienisz coś w sprzęcie czy przesiądziesz się na system x64 i zostaniesz na lodzie.

A co ma do rzeczy zmiana w sprzęcie? Jak dokupi 1GB RAM-u to DWPF przestanie mu działać?
Odpowiedz
#10
ktośtam napisał(a):A co ma do rzeczy zmiana w sprzęcie? Jak dokupi 1GB RAM-u to DWPF przestanie mu działać?


Przez rok może się wiele zmienić.
W przyszłym roku XPek przestanie otrzymywać jakiekolwiek aktualizacje. Jeżeli mamy możliwość zrobienia update, siedzenie na nim już teraz nie jest dobrym krokiem.
Gdyby zdecydował się na aktualizację i dorzucenie RAMu, to najlepiej będzie użyć Windowsa 64-bit. Kupować na rok DWPF w takiej sytuacji zamiast subskrypcji na coś, z czego przeniesieniem na inny system nie będzie problemu uważam po prostu za bezsensowne działanie. Nie mówię tutaj, że DWPF jest zły. On po prostu traci rację bytu w sytuacji gdy nie wspiera x64.
Odpowiedz
#11
Ale Łukasz, o czym Ty mówisz? Autor wątku nie chce nawet uaktualnić systemu do SP3, bo coś tam nie będzie mu działać a Ty mówisz o wymianie sprzętu i przesiadce na x64:crazy:
Odpowiedz
#12
Czy kupi pakiet IS, czy DWPF zapłaci za subskrypcję na rok, tak?

W pierwszym wypadu będzie miał swobodę, w drugim jest przyspawany do 32 bit.
To czy coś się zmieni czy nie, zależy od niego. Ja jednak podaję powód, dla którego go nie polecam.
Odpowiedz
#13
Do póki większość najlepszych wtyczek nie będzie na 64bity, to trzymam się kurczowo 32 bitów Smile
Co DWPF to musiał bym zainstalować jeszcze antywira tak ? Bo DWPF nie ma w sobie antywirusa ? czy to nie zwiększy zasobów względem polecanego choćby BitDefendera?

a propo BitDefendera na wiadomym portalu aukcyjnym jest dobra oferta na rok za 49zł z FV.
Czy to dobry wybór ? Czy porównywalnie lekki choćby do ESETA ? którego znam jak działał.
Odpowiedz
#14
Tak na prawdę, to możesz sobie darować instalację AV w przypadku posiadania DWPF. Wystarczy skaner na żądanie: MBAM albo HitmanPro.
Odpowiedz
#15
Już bez przesady z tymi aktualizacjami xp. Jeśli ktoś użytkuje w normalny sposób komputer to zagrożenie jest znikome wiec aktualizacje tu nic nie zmienią. Nie musisz instalować. Przeskanujesz sobie komputer co jakiś czas malwarebytes hitman pro itp.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#16
... albo Emsi
Ja bym się nie zastanawiał tylko DWPF + coś online lub na żądanie.
Aktualizacja roczna do DW (co prawda chwilę temu, gdy używałem) kosztować mnie miała 35 zł. Ale nie musisz jej wcale robić.
Odpowiedz
#17
Najlepszy płatny pakiet IS to dla mnie Bitdefender Internet Security(WinXP SP3 ) lub Kaspersky Internet Security(WinXP SP2)
Jeśli nie chcesz płacić to Comodo Internet Security Premium(WinXP SP2)
Jeśli chcesz, to możesz jeszcze zainstalować MBAM lub HitmanPro.

Pozdrawiam,
Konrader
Odpowiedz
#18
konrad11901 napisał(a):Najlepszy płatny pakiet IS to dla mnie Bitdefender Internet Security(WinXP SP3 ) lub Kaspersky Internet Security(WinXP SP2)
Jeśli nie chcesz płacić to Comodo Internet Security Premium(WinXP SP2)
Jeśli chcesz, to możesz jeszcze zainstalować MBAM lub HitmanPro.

Pozdrawiam,
Konrader

Rozwalają mnie takie posty.
D L A C Z E G O naj ma być BD i KIS? Jeśli @jazzin chce to może sobie zainstalować nawet Filemedic albo innego faka. Weź się chłopie postaraj.
Odpowiedz
#19
asg napisał(a):
konrad11901 napisał(a):Najlepszy płatny pakiet IS to dla mnie Bitdefender Internet Security(WinXP SP3 ) lub Kaspersky Internet Security(WinXP SP2)
Jeśli nie chcesz płacić to Comodo Internet Security Premium(WinXP SP2)
Jeśli chcesz, to możesz jeszcze zainstalować MBAM lub HitmanPro.

Pozdrawiam,
Konrader

Rozwalają mnie takie posty.
D L A C Z E G O naj ma być BD i KIS? Jeśli @jazzin chce to może sobie zainstalować nawet Filemedic albo innego faka. Weź się chłopie postaraj.

Napisałem że najlepszy płatny pakiet IS to dla mnieKIS i BIS.
Boże! Nie można mieć własnego zdania?

Pozdrawiam,
Konrader
Odpowiedz
#20
Czyli panowie najbardziej polecają DWPF, niestety przepraszam i jednocześnie proszę o inny i lekki pakiecik warty uwagi.
DWPF nie ma opcji paypal i to go dyskwalifikuje na miejscu, po za tym mimo wszystko za drogi, w cenie aktualizacji również można już dostać okazyjnie inne pakiety.

Z tych lepszych: Bitdefender i F-Secure odpada ze względu na SP3, KiS podobno mół to pozostaje: ESET, AVAST i NIS, chyba...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości