Nowy Pakiecik wasze opinie
#21
najlepiej to samemu testować i używać to co komu pasuje a nie brać pod uwagę testów!!Bo na każdym teście wygrywa inny antyvir!
Odpowiedz
#22
zastanawiające a nawet tragiczne jest to że żaden avze znanych firm nie wypadł dobrze.
w teście wygrało comodo na druim miejscu DW, te programy nie są klasycznymi Av.
Kolejny dowód na to że av to przeżytek i trzeba szukać alternatywy
Dozamet1 napisał(a):najlepiej to samemu testować i używać to co komu pasuje a nie brać pod uwagę testów!!Bo na każdym teście wygrywa inny antyvir!


pewnie, masz rację
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#23
COMODO ładnie poszedł do przodu już ma 2miliony virków w bazie a wersji 3.9 będzie o wiele lepszy niż teraz!
Odpowiedz
#24
CIS to super pakiet bardzo przyszłościowy więc sie nie dziwie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#25
polak900 napisał(a):CIS to super pakiet bardzo przyszłościowy więc sie nie dziwie


Nie piał bym z zachwytu nad CIS. Słabiutki antywirus, upierdliwy HIPS, który nie zawsze potrafi zablokować (ciągle pojawia się "Allow, Block) i w wersji darmowej nie chroni W--Fi.
Odpowiedz
#26
Chyba go dawno nie używałeś!A komunikaty to mam sporadyczne!
Odpowiedz
#27
napisałem, przyszłościowy czyli jeszcze w fazie beta rozumiesz teraz
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#28
Orientujecie się Panowie i Panie czy nova avira free oprócz dodanego wykrywania spyware będzie miała coś jeszcze dodane w wersji 2009?
Odpowiedz
#29
nic mi więcej nie wiadomo na ten temat
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#30
lunaticdreams napisał(a):witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć co sądziecie o następującej składance

Superantispyware free+defensewall+zapora systemowa+spywareblaster+MVPS HOSTS file

ewentualnie mogę zamienić Superantispyware na a-squared Free 4.0.0.42
i dorzucić spyware terminatora(real time)

Antywirus jest mi niepotrzebny bo nic od dawna nie załapałem,sens a niewidzę sensu aby zajmował mi tylko zasoby systemowe


Witaj Lunatic,

rozumiem ze SAS i SB na zadanie? inaczej bedzie to overkill systemu Grin
MVPS HOSTS file nic nie zjada zasobow, moze sobie byc, do tego DW i firewall z ''hardeningiem'' systemu.


Plati napisał(a):Wystarczy sam DefenseWall + ewentualnie zapora Comodo lub Online Armor lub PC Tools Firewall Plus, przy twojej konfiguracji. Niestety Defensewall jest płatny. Smile


Plati, AV tez sa platne, do tego co roku placisz za przedluzenie ich dzialania ''prawie'' taka sama kwote jak na poczatku kiedy placiles za sam program AV.


lunaticdreams napisał(a):PIOTR a skąd wiesz że darmowa avirka ma mieć antyspyware?
jakiś lineczek masz aby o tym poczytać?
zapory nie zmnieniam adefenswall jest płatny więc go kupię .......
może dodać prevx edge free do defensewalla?
Defensewall wiadomo co by robił a PREVX byłby odpowiedzialny za skanowanie real time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wersja free ma skan real time ale nie usuwa,co oczywiście robiłby defensewaldek

AV na żadanie, do pozamiatania z dysku nieaktywnych smieci raz na jakis czas.
Z PrevX''em dobrze kombinujesz Smile widac ze zaglebiles sie w istote i zasade dzialania programow ktorych uzywasz. Sam myslalem nad PrevX Edge, tym bardziej ze mam na niego licencje, ale po wnikliwej analizie doszedlem do wniosku ze nie jest mi potrzebny poniewaz mam klasycznego HIPSa w Online Armor, ktory o wszystkim mnie informuje. (Z tego samego powodu nie biore pod uwage ThreatFire''a ani Anti-Executable opartych o dzialania behavior blocker)
DW+WinFW+PrevX Edge Free - brzmi rozsadnie.



p!otr@$ napisał(a):comodo przeszedł 340/340 lektest zaden inny tego niezrobiłGrin OA free to okrojony hips częsciowa ochrona autostarty i rejestru więc, niepitol posiadałem długo tego i tego więc moge wyrazić opinie.


Znam ten test, w listopadzie na Wilders bylo na ten temat kilka dyskusji, kilka osob stwierdzilo nawet (porownujac swoje konfiguracje w tym tescie) ze test jest niewiarygodny i za kazdym razem otrzymuje sie inne wyniki.
W listopadzie tez testowalem OA na tym tescie i przechodzil go 340/340 - nie wiem skad sie wziely te wyniki na forum Comodo.

Druga kwestia DefenseWall - test Comodo Leak Test jest testem ktory testuje nie tylko HIPS ale i zapore firewall. Jak wiadomo DW nie posiada takowej zapory i te testy ktore sa odpowiadaja za polaczenia wychodzace/przychodzace w Comodo Leak Test - DW poprostu oblal poniewaz nie jest firewallem tylko programem typu HIPS opartym na polityce piaskownicy.
Moze pozniej wrzuce wideo z tego testu.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#31
"rozumiem ze SAS i SB na zadanie? inaczej bedzie to overkill systemu"
Tak Creer,SAS na żądanie a Spyware Blaster to po prostu lista stron które dodawane są do przeglądarek jako Stronki z syfem i td
Nie wiem tylko czy jest sens do tego dorzucać MVPS HOSTS file bo raczej zasada działania jest taka sama.
Więc popróbuję DW-WinXPFirewall(odpowiednio skonfigurowany,stealth.pozamykane porty.WWDC,SeconfigXP)
SpywareBlaster-MVPS HOSTS file.+SAS na żadanie, to było by wszystko do momentu Wyjścia nowej Avirki free
Jeszcze jedno Defensewall 2.09 czy najnowszy?
Odpowiedz
#32
"Plati, AV tez sa platne, do tego co roku placisz za przedluzenie ich dzialania ''prawie'' taka sama kwote jak na poczatku kiedy placiles za sam program AV." - Creer są też darmowe, tak jak Avira, która bedzie mieć w 9 ochronę antyspyware. Ja nie rozróżniam AVów na platne i darmowe, bo te pierwsze często są gorsze od darmówek, i rozumiem, że za przedłuzenie licencji platnych AV placi się niemal tyle ile za nowy platny AV w opakowaniu.

Lunaticdreams, poczekaj te parę(naście dni) na Avirę 9, ja teraz już nawet nie aktualizuję MBAM i SAS bo je już niedługo odinstaluję.

Czekam również na nową wersję OA, od której oczekuję szybszego uruchamiania Smile

I bym za dużo tego nie instalował. AV z AS, FW z HIPS (all free) w zupelności dla mnie wystarczy.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#33
najlepiej nowszy
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#34
OA nawet niewykrywa ze PnkBstrB.exe sie łączy z netem podczas grania onlineGrin macie gry prosze sprawdzicGrin nawet sygate stare próchno to robi znakomicie:shy: blokujesz i kick z serwera czyli sie łączy, pakiety z cfosspeeda raz informuje raz nie, a w logach OA zawsze czysto.I więcej zasobów potrzebuje niż comodo
Odpowiedz
#35
p!otr@$ napisał(a):OA nawet niewykrywa ze PnkBstrB.exe sie łączy z netem podczas grania onlineGrin macie gry prosze sprawdzicGrin nawet sygate stare próchno to robi znakomicie:shy: blokujesz i kick z serwera czyli sie łączy, pakiety z cfosspeeda raz informuje raz nie, a w logach OA zawsze czysto.I więcej zasobów potrzebuje niż comodo


U mnie w OA Free Pnkbstrb i a się nie łączą, bo przy pierwszym uruchomeiniu pewnej gry je zablokowałem.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#36
to spr w comodo czy pograsz? i wyraż opinie
Odpowiedz
#37
p!otr@$ napisał(a):to spr w comodo czy pograsz? i wyraż opinie


ale ja nie gram online Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#38
NOTO BYŚ MIAŁ ROZEZNANIE I PORÓWNANIE i wtedy można zabierać głos a nie patrzeć testów ja osobiscie przetestowałem wiele razy i mam to i to czy tamto, ponieważ wystarcza mi soft do którego mam zaufanie i polecam innym a niepitole że to jest złe a nigdy tego niemiałem, są goscie którzy zmieniają soft jak skarpetki a najlepszy to jest u nich ten co mają na kompie.
Odpowiedz
#39
miałem kilka tygodni temu Comodo to doszło do bólu palca :/
ja nie zmieniam softu jak skarpetki (tak jak to niektórzy), a soft który mam mi w zuelnosci wystarcza. Jak wyjdzie avira 9 to wywale MBAM i SAS bo nie będą potrzebne
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#40
Mi Comodo bardzo odpowiada. Niedługo będzie 3.9, może w niej będzie polski interfejs?

A tak to ładnie się sprawuje... nawet ta najnowsza wersja nie sprawia problemów (na razie).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości