Nowy zestaw - Windows 7 x64
#1
System operacyjny:
Windows 7 x64

Zastosowanie:
Zakupy, bankowość, portale społecznościowe, gry (mmo)

Specyfikacja komputera (opcjonalne):
E8400, 4GB

Witam,

przyszedł czas, że zrobiłem format systemu i postanowiłem zapytać się co byście polecili za zestaw. Oprócz wyżej wymienionych zastosowań również dużo przeglądam nieznanych stron (oczywiście jak jest bardzo podejrzana to sprawdzam za pomocą virustotal - jak ktoś zna warte uwagi to proszę o podanie link''a), ściągam torrent''y jak i różne pliki (tu również używam virustotal). Oczywiście nie jest to klikanie w byle co popadnie wszystko z rozwagą, a w razie czego wyszukuje w Internecie informacji o danych plikach/procesach.

Podstawą jest MBAM + HitmanPro oraz ProccesHacker/ProcessExplorer. Na pewno nie szukam typowych automatów jak i programów, które mnie zasypią komunikatami. Na dobrą sprawę to chyba większość testowałem z wymienianych na forum. Zastanawiałem się nad Kingsoft + Privatefirewall (chodź miałem problem przy grze LoL) podoba mi się program Emisisoft AM (jego komunikaty, które informują np. że dany program próbuję symulować klawiaturę itp., chociaż brakuję mi trybu instalacyjnego) ale niestety jest płatny, a ja szukam rozwiązań darmowych. Avast troszkę mnie denerwuję, że mam ustawione by mnie pytał przy wszystkich wykryciach plików czy www i nie zawsze jest wybór w postaci usuń/przenieść do kwarantanny. No ale biorę pod uwagę też Avast + Privatefirewall lub zamiast PF może OA/Comodo Grin
Czekam na wasze propozycję Smile

Pozdro~~
Odpowiedz
#2
Na twoim zestawie spokojnie możesz zainstalować cały pakiet IS.Jedynym takim najlepszym darmowym rozwiązaniem jest Comodo Internet Security Premium,który spełnia wszystkie twoje wymienione kryteria.Pakiet jest lekki o intuicyjnym interfejsie jak również skuteczny i godnie będzie chronił twoją maszynę w codziennych zastosowaniach.

A jeśli chodzi o aplikacje ProccesHacker/ProcessExplorer,w tym wypadku będą ci one zbędne..
Odpowiedz
#3
Moim zdaniem także Zone Alarm Free Antivirus + Firewall będzie dobrym wyborem. Dodatkowo ochrona przeglądarki np. Bitdefender Traffic Light.

Opis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#4
Tak się zastanawiam zestaw Kingsoft/Avast + Privatefirewall/OA? Suspicious W tym CIS denerwujące jest, że nie ma szybkiego dostępu do reguł.
Odpowiedz
#5
W CIS na domyślnych ustawieniach nie są tworzone reguły dla bezpiecznych programów, więc też nie ma potrzeby żeby mieć do nich szybki dostęp. No ale jeśli Cię to denerwuje to nic na siłę...
Odpowiedz
#6
Póki co mam OA tylko teraz zastanawiam się nad AV bo podobno Kingsoft spadł z wykrywalnością i na forum cisza...
Odpowiedz
#7
fantom napisał(a):Póki co mam OA tylko teraz zastanawiam się nad AV bo podobno Kingsoft spadł z wykrywalnością i na forum cisza...


Ja zamiast Kingsoft polecę Ci Panda Cloud Antivirus 2013 2.1.1, w wersji darmowej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Na próbę zainstalowałem Panda Cloud + OA Free. Dodatkowo HitmanPro + MBAM na żądanie.
Odpowiedz
#9
fantom napisał(a):Na próbę zainstalowałem Panda Cloud + OA Free. Dodatkowo HitmanPro + MBAM na żądanie.


Będzie się tak samo dobrze sprawowała jak Kingsoft. Reszta zestawu dobre rozwiązanie..
Odpowiedz
#10
Kryteria kryteriami a bezpieczeństwo bezpieczeństwem to całkiem co innego.

Jako antywirusa polecam ci Avire jest wiele rankingów firm i innych testów zwykłych użytkowników i w większości zawsze byłą w czołówce, jak nie pierwsza.
Nie to co inne antywirusy co sie ludzie podniecają ze wykrywa najwięcej a za pół roku cisza jak to w słynnym kasperskim czy Nodzie"ESET" za czasów ver 2.5-2.7 kiedy raz zachwyca a raz zawodzi.
Co do lekkości nie odstępuje na krok rozreklamowanemu esetowi w tej dziedzinie.

Co do zapory Online armor jak wyżej ew. Comodo chodź nie jestem zwolennikiem ich polityki no i gonitwa po tym interface...
Piaskownica Sandboxie lekka a jakże skuteczna chodź by wersja darmowa do przeglądarki.
Keyscrambler co prawda płatna ver obejmuje szereg różnych programów jak i gier, ale wersja darmowa wystarczy do szyfrowania hasła w przeglądarce jak chodzi o bankowość , a programik nie do odczucia więc +5mb na dysku ci nie zaszkodzi.

Nie będę sie bardziej rozpisywał tu masz podsumowanie całego pakietu.

Skanery: Avira, Malwarebytes + Hitman Pro
Firewall z Hips + Lekki Hips: Online Armor/Comodo + WinPatrol(jakoś tak, wygodnie sie sprawdza w nim to i owo)
Lekkie softy dla poprawy bezpieczeństwa: EMET, NoAutorun, KeyScrambler.
Wirtualizacja i Piaskownica: VirtualBox/VMware + Shadow Defender + Sandboxie
SuRun jeśli korzystasz jak ja z ograniczonego konta umila zarządzanie programami z poziomu administratora.

Do tego kopia systemu musi być !!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#11
Quassar napisał(a):Skanery: Avira, Malwarebytes + Hitman Pro
Firewall z Hips + Lekki Hips: Online Armor/Comodo + WinPatrol(jakoś tak, wygodnie sie sprawdza w nim to i owo)
Lekkie softy dla poprawy bezpieczeństwa: EMET, NoAutorun, KeyScrambler.
Wirtualizacja i Piaskownica: VirtualBox/VMware + Shadow Defender + Sandboxie
SuRun jeśli korzystasz jak ja z ograniczonego konta umila zarządzanie programami z poziomu administratora.

Łoł łoł łoł. Nie za dużo tego wszystkiego?
Budujemy bunkier czy co?

Z tego powyższego polecam MBAM i HitmanPro. Jako zaporę.. chmm. Najlepiej wybrać Comodo lub Privatefirewall.
Avira... to taki mocny (dobra skuteczność) AV bazujący na sygnaturach, behawioralnej ochrony praktycznie zero. Więc jeśli czegoś nie wykryje sygnaturami, to będziesz mógł się ostro przejechać. Wtedy jeszcze może sprawę uratować HIPS z zapory. Natomiast polecam nowego Avasta 8 RC. Skuteczność znacznie skoczyła. Może być również AV z Comodo.
Jako dodatki wyżej wspomniane MBAM i HitmanPro. Do przeglądarki TrafficLight, WOT + NoScript. Jeśli zależy Ci na szyfrowaniu wpisywanych danych na klawiaturze to dobrym wyjściem może być Zemana Free .
Ty by było chyba na tyle.
PozdrowionkaSmile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#12
Comodo raczej odpada ze względu na dostęp do reguł. Zastanawiam się czy zostawić OA Free czy może jednak Privatefirewall. Z AV to narazie zostawię Panda Cloud, a jak wyjdzie Avast 8 to chyba wtedy się przesiądę.

Co do reszty softu to tak jak napisał Lukasz_rootbunkru nie potrzebuję Wink Niemniej dziękuję za propozycję.

@edit
Szkoda, że w OA i PF nie ma czyszczenia ze zbędnych reguł tak jak w Comodo Sad
Odpowiedz
#13
W cale nie nie za dużo, ma wszystko co potrzeba jako podstawowa ochrona no może po za wirtualizacja systemu, chodź już to też powinna być podstawa powoli.
a reszta to łatki i dodatki które są w ogóle nie odczuwalne a robią swoje i wszystko to łącznie nie zabierają 1/4 zużycia co sam antywirus czy zapora.

Co do Dodatków FF polecam
Adblock+ElementH.. (Easy+PrivaceLists + Polskie filtry, Malware Domains)
NoScript oraz RequestPolicy który znakomicie uzupełnia NoScript aż dziw że mało kto o nim wspomina.
No i dla kosmetyki FlashBlock oraz Greasemonkey bo mam pare skryptów do youtube, grania w koło 1 klipu i takie tam pierdółki Tongue

Co do filtrów lepiej zastosować hook globalny i dodać małe co nie co do pliku hosts

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz filtry z adblocka dzięki czemu może mieć, korzystać z filtrów nie instalując na każdej przeglądarce adblocka z osobna.
Oraz Hostman do automatycznej aktualizacji łącznie z monitorem jaki oferuje(będzie pokazywał jakie ostatnio adresy blokował)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#14
Quassar napisał(a):W cale nie nie za dużo, ma wszystko co potrzeba jako podstawowa ochrona no może po za wirtualizacja systemu, chodź już to też powinna być podstawa powoli.
a reszta to łatki i dodatki które są w ogóle nie odczuwalne a robią swoje i wszystko to łącznie nie zabierają 1/4 zużycia co sam antywirus czy zapora.

Nie wiem po co przy zwyczajnym użytkowaniu systemu korzystać z wirtualizacji i takiej ilości programów dodatkowych (zresztą i tak połowa z nich się dubluje w funkcjach).
No ale Twój bunkier jest już dość szeroko znany na łamach forum, może pozwolę sobie podlinkować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Quassar napisał(a):Co do Dodatków FF polecam
Adblock+ElementH.. (Easy+PrivaceLists + Polskie filtry, Malware Domains)
NoScript oraz RequestPolicy który znakomicie uzupełnia NoScript aż dziw że mało kto o nim wspomina.
No i dla kosmetyki FlashBlock oraz Greasemonkey bo mam pare skryptów do youtube, grania w koło 1 klipu i takie tam pierdółki Tongue

Co do filtrów lepiej zastosować hook globalny i dodać małe co nie co do pliku hosts
Spoiler:

I cieszyć się czekaniem 2min na otwarcie przeglądarkiBeer

Większość szarych użytkowników jedzie z samym AV bez FW i innych programów zabezpieczających i nie ma problemów z malware.
Najważniejszym multi-hiper AV.. itd..itp w naszym asortymencie narzędzi zabezpieczających jest nasza GŁOWA , i gdy jej nie mamy, i nie myślimy w co klikamy, to nam nawet centylion tego typu zabezpieczeń nie pomoże.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#15
Oczywiście że większość osób korzysta samego antywirusa bo nie ma zielonego pojęcia lub niewielkie bo ma dość w życiu problemów żeby zgłębić samą konfiguracje systemu a gdzie tam programy.
Poza tym sama nazwa mówi "Anty Wirus" To człowiek myśli "pewnie program który chroni komputer", w rzeczywistości to chroni hips a antywirus kasuje już po fakcie
a ochrona w czasie rzeczywistym nie ma takej reakcji jak oczekuje sie od hips.

A gdy antywirus znajdzie wirusa w grze to Pan Jan oczywiście klika ignoruj bo mu gra bez cracka nie pójdzie.
Potem wchodzimy my "Spece" na portale i widzimy czołowe program z zaniżonymi ocenami z dopiskiem w komentach.
"Program przepuścił mi wirusy", Albo "giną mi pliki w piaskownicy"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Komentarz nr 62

Co do wirtualizacji systemu może faktycznie dla większości jeszcze nie czas, ale piaskownica za pewne powinna być bo szybciej szary człowiek nauczy sie z niej korzystać niż z Firewalla z HIPS''em
Co do ostaniego wpisu to właśnie jest najlepsze rozwiązanie a najgorsze w praktyce większości użytkowników.

Już więcej nie pisze w tym temacie po tworzy sie zbędna spekulacja wszystko co warte uwagi napisałem w powyższych postach.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#16
(...)
BTW...tak szczerze to jestem zwolennikiem HIPSów/monitorów/blokerów...ale nie ma sensu dodawać WinPatrol do Online Armor, który ma wg mnie jeden z najlepszych "twardych, klasycznych" modułów HIPS...to niepotrzebne dublowanie a WinPatrol już niczego nie wzmocni. Jego różne od OA dodatkowe funkcje znaleźć można w uruchamianym na żądanie Autoruns choćby i bez sensu jest pozwlać na marnowanie zasobów i "zatykanie" systemu. Ale powiem tak...mój aktualny zestaw na Win7 32 to OA Free i SpyShelter Premium...to jest dublowanie powie ktoś...no i tak i nie...bo poza nimi nie mam nic więcej...żadnych AV, piaskownic, itp. To mi starczy w połączeniu z NoScript, AdBlock i VTzilla w Firefoksie, a czasem tylko w razie potrzeby uruchamiam wirtualizację od TTF Smile

---------
OK...edytowałem post, bo chyba wciąż spałem jeszcze, jak go pisałem...sorry Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Quassar , mam wrażenie, że uważasz, że każdy potrzebuje maksymalnego bunkra.
HIPS, wirtualizacja, sandbox - przecież to czarna magia dla większości ZU.
Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post w tym temacie i postaraj się dobrać zestaw pod potrzeby użytkownika a nie zasypać go pierdyliardem zbędnych mu aplikacji.
Cieszymy się, że wiesz jak posługiwać się zaawansowanymi HIPS-ami czy zaporami ale weź pod uwagę to, że to broń obosieczna i w rękach niedoświadczonego użytkownika może przysporzyć mu więcej problemów niż korzyści.
Odpowiedz
#18
Czy w płatnej wersji OA jest możliwość czyszczenia ze zbędnych reguł? No chyba, że tylko Comodo posiada taką funkcję jedynie.
Swoją drogą to wczoraj miałem ciekawy przypadek z OA, mianowicie instalowałem pakiet Office i przy instalacji musiałem kilka razy zezwalać na dostęp. Po instalacji chciałem oczyścić reguły bo większość to była tylko pliki tymczasowe jednak OA kompletnie nie reagował. Otwierałem program i tylko wisiało na zakładce Zapora i nic nie mogłem zrobić Grin Nawet restart programu jak i systemu nie pomógł, musiałem wykonać czystą instalację.
Co do przeglądarki to używam Chrome + Adblock Plus (Fanboy''s filtry). Jak jakaś strona wydaje mi się podejrzana to wykonuje skanowanie za pomocą virustotal.com.
Odpowiedz
#19
Do przeglądarki możesz dorzucić także WOT:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub/i Bitdefender TrafficLight:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
fantom napisał(a):Czy w płatnej wersji OA jest możliwość czyszczenia ze zbędnych reguł? No chyba, że tylko Comodo posiada taką funkcję jedynie.
Swoją drogą to wczoraj miałem ciekawy przypadek z OA, mianowicie instalowałem pakiet Office i przy instalacji musiałem kilka razy zezwalać na dostęp. Po instalacji chciałem oczyścić reguły bo większość to była tylko pliki tymczasowe jednak OA kompletnie nie reagował. Otwierałem program i tylko wisiało na zakładce Zapora i nic nie mogłem zrobić Grin Nawet restart programu jak i systemu nie pomógł, musiałem wykonać czystą instalację.

Taką opcję ma również darmowa wersja - panel Programy, zakładka programy - zaznaczasz w okienku "pokaż usunięte" i wyświetlane są wpisy po instalatorach, odinstalowanych programach, plikach tymczasowych - dla tych wszystkich oczywiście dla których zostały stworzone reguły automatyczne lub ręczne z alertów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie tylko Comodo to ma...ma to SpyShelter też i nawet taki PC Tools FW Smile

W panelu zapory nie ma opcji automatycznego usuwania wpisów...nie spotkałem się z czymś takim w zaporach przy regułach sieciowych...mogą być co najwyżej zanaczone w jakiś sposób wpisy po takich "pustych" lokalizacjach.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości