Opera - Temat główny
Szczerze, mi się "nowy pomysł" na operę podoba, np. forma zakładek. Szybciutka jest, tylko chociaż gdyby dali podstawowe funkcje przeglądarki. Zmiana strony startowej istnieje odkąd pamiętam... Opera 15 wywala mi wszystkie strony, które były otwarte przy zamknięciu przeglądarki, no proszę Was...
Odpowiedz
Mam cichą nadzieję, że z czasem doprowadzą nową operę do stanu używalności, przynajmniej jak dla mnie. A jeśli nic takiego nie miałoby nastąpić, to już zaczynam poszukiwania następcy. Na pierwszy ogień maxthon.
It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
Wypowiedź menadżera Opera Destkop:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: We said that we''re currently focussed on Opera Link, improved tab handling and themes. However, after listening to your feedback,the first thing we have done is to make sure to prioritize the work on native bookmarking functionality.

Zakładki wrócą!

Jeszcze taka dłuższa odpowiedź na pytania z komentarzy:
Cytat: 1) M2

2) M2

3) M2

4) Tab management

5) Cache management

6) Per site options

7) UI customization

8) Download management

9) what happen with a double click on the empty top bar

10) lack of sync option

11) resource consumption (especially on older PCs and android)

Cytat: 1,2,3 - Opera Mail smile I use it daily and it works fine smile

4- we are working on that

5- hm.. you really use that in your daily browsing?

6- more options will be coming with every release, that''s certain,

7- ...

8- so the download manager is not enough you mean? In what way?

9- behaviour was changed, ctr+t still works,

10- lack of sync (Link), I would say first smile We are working on it.

11- We are working on it.

-----------------
Cytat: A first step could be that I''m able to go back more than 5 sites

(in history)

This limitation has been decided to be removed, at some point you will see it live smile



Wreszcie ktoś tam odpowiada i to nasz polski team jak widać po nazwiskach. Na takie odpowiedzi czekałem, teraz tylko czekać na czyny.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Opera Next 16.0.1196.14 Next

Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
W 16 widzę jest opcja synchronizacji ale na razie nie aktywna tylko mam złe przeczucie co do tego że będzie to realizowane via konto google...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Do niczego ta nowa Opera.
Ni to Chrome, ni to Opera. Taka hybryda, na dodatek o użyteczności tłuczka do mięsa. Jak ja nienawidzę przeglądarek, w których pasek adresu jest połączony z paskiem wyszukiwarki internetowej Suspicious

Nie wiem co robić, umarła ostatnia normalna przeglądarka Sad
Odpowiedz
Jak to ostatnia?Wow
A Firefox to co, że niby koń?
Odpowiedz
Eugeniusz napisał(a):Nie wiem co robić, umarła ostatnia normalna przeglądarka Sad


Trzeba używać wersji 12 dopóki się da...
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Dostępna jest wersja Opera Developer 17


Więcej informacji na blogu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Download:

Opera 17 Developer for Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Opera 17 Developer for Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Czekam na wersję 28, być może da się jej używać.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Przynajmniej da się już wybrać dowolną wyszukiwarkę i ustawić to czy ma się otwierać z ostatnia sesją, ale i tak nadal bieda z funkcjonalnością.
Odpowiedz
zord napisał(a):Przynajmniej da się już wybrać dowolną wyszukiwarkę i ustawić to czy ma się otwierać z ostatnia sesją, ale i tak nadal bieda z funkcjonalnością.


Wyszukiwarkę możesz sobie dodać ale i tak jej nie ustawisz jako domyślną. Tak samo jak nie usuniesz już wbudowanych. Czyli jednym słowem crap.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
Opera 16 , już stabilna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Szkoda, że nadal nie da się zmienić strony startowej... Sad
Odpowiedz
Powiem Wam, że ostatnio byłem zmuszony trochę korzystać z Opery 16 i... Nie taki djobeł straszny jak go malują. Przeglądarka jest szybka i stabilna. Oczywiście brak wielu opcji jest odczuwalny, ale tak naprawdę program spełnia funkcję przeglądarki Wink Może to właśnie sposób na dotarcie do mas, bo w zasadzie poleciłbym i zainstalował wszystkim znajomym, którzy przez ograniczenia systemowe nie mogą skorzystać z IE w wersji 10.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
Jeszcze, jeszcze troszeczkę i będzie git Smile
Obecnie siedzę na Next, powoli dodają kolejne opcje, choć jeszcze sporo brakuje. Głównie chodzi o takie małe pierdoły, mało widoczne, ale ułatwiające użycie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Ukazała się stabilna 17-stka

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:-)
Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mi najbardziej podoba się nowa opcja, że nie wczytuje wszystkich kart z ostatniej sesji a tylko aktywną.
Do ustawienia w Opera:flags i Lazy Session Menager. Fajna rzecz chociaż Firefox miał to już od jakiegoś czasu...
Odpowiedz
Apocalypse napisał(a):Mi najbardziej podoba się nowa opcja, że nie wczytuje wszystkich kart z ostatniej sesji a tylko aktywną.

Chyba nie do końca u mnie działa. Włączone, wyłączone - taki sam efekt. Przy okazji poprawek w menedżerze haseł, zresetowały się wszystkie zapisane.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
A zrobiłeś tak:
aboutflags potem Enable lazy session loading na włączone i restart przeglądarki?
U mnie w momencie gdy jest dużo kart to przy starcie ładuje tylko aktywną. Potwierdzone na 2 systemach. Z drugiej strony to funkcja eksperymentalna, więc może nie działać wszędzie...
Ale zobaczcie ten changelog!!
Odpowiedz
OK, jest dobrze - po prostu miałem otwartych zbyt wiele kart i prawdopodobnie coś nie pykło z zakończeniem wszystkich procesów przeglądarki. Chociaż dalej wolałbym otworzenie pustej karty/strony startowej po włączeniu przeglądarki.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości