Opera - Temat główny
Ukazała się aktualizacja do Opery 12

Opera 12.17 Build 1863
Brak changelogu na stronie producenta.

Pobieranie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Odpowiedz
Poprawki bezpieczeństwa związane z Heartbleed .

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Fajnie by było jak by powrócili do starej dobrej opery, i porzucili to coś co obecnie wydają, ale niestety jest to nie realne :/
Odpowiedz
Pobrałem Operę Next. To już druga moja próba podejścia do tego nowego wynalazku. Na razie wrażenia są nadal negatywne - wiele się nie zmieniło. Nie idzie tego skonfigurować. Mam kilka problemów - może komuś się udało?

1). Gdzie można wyedytować skróty klawiatury? Chciałbym podmienić kilka z nich.

2). W starej Operze 12 po dwukrotnym kliknięciu w tekst na stronie www, otwiera się menu zwane "HotClick Popup menu". Jak to sobie przywrócić w nowej?

3). Nie potrzebuję autouzupełniania paska wyszukiwania wg. propozycji google (google search). Jak to autouzupełnianie wywalić, pozostawiając funkcje wyszukiwania z paska adresu?

4). Czy idzie jakoś zrobić sobie klasyczne menu?

5). W starej Operze na górę wrzuciłem sobie sporo różnych ikonek "narzędzi" (dostosuj -> wygląd -> przyciski). Czy w nowej też jakoś idzie zrobić to samo?
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
Ad1. Nie da się. Można co najwyżej włączyć dodatkowe skróty w ustawieniach.

Ad2. Nie ma takiej opcji.

Ad3. Nie, nawet pod altem jest to nowe z przycisku głównego.

Ad5. Nie, interfejsu nie da się konfigurować za wyjątkiem włączenia paska zakładek.

Wysłane z telefonu
Odpowiedz
Dzięki, oszczędziłeś mi sporo nerwów. Tylko nie wiem teraz, jaki jest w ogóle sens istnienia takiej Opery jako przeglądarki. Cisną się pewne niecenzuralne słowa, bo pamiętam jeszcze starą Operę z reklamami, a używam jej chyba od "dziewiątki". Wcześniej też zdarzał im się krok w tył, ale to co zrobili teraz... to całe potknięcie się do tyłu i wpadnięcie w przepaść. Czy naprawdę rozwój aplikacji ma iść taką drogą? Przecież można program uczynić jednocześnie prostym i atrakcyjnym pod względem obsługi/interfejsu, a zarazem uniwersalnym, wysoce konfigurowalnym... taka też raczej była stara Opera właśnie. Co im odbiło?
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
Nie dziwię się zdenerwowaniu, bo przy Operze 12.x to po roku nowa wersja nadal wygląd nad wyraz biednie.
No ale co poradzić? Zmienili silnik na WebKit (a potem Blink), a z tego co wiadomo ponoć wszystko z poprzedniej wersji korzystało z Presto. Oczywiście starsza Opera nadal działa, problem tylko w tym, że jej wydajność pozostawia sporo do życzenia. Chciałem się na nią przesiąść ze względu na oferowane funkcje, ale po wejściu na allegro zrezygnowałem... Co ciekawe, osoby, które wcześniej z Operą do czynienia nie miały, na ogół pozytywnie wypowiadają się o wersji Next. Nie ma porównania, to i ocena jest po prostu inna.
Odpowiedz
Opera 23.0.1522.60


Pobieranie:
Windows

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mac

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Serce boli patrząc na "rozwój" nowej Opery.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
W porównaniu do Chrome działa u mnie znacznie szybciej , mniej zużywa pamięci i procka.
Odpowiedz
Dzisiaj powoli postanowiłem wracać do Opery. Padło na obecną betę bo ma jako taką obsługę zakładek. Smutne ale importowanie musiałem zrobić za pomocą ChromePortable. ale oprócz zakładek poszła też historia co mnie cieszy. Kurde Firefox jednak trochę za bardzo przymula ostatnio i ma problemy z flash - przycina i nie wiem co z tym zrobić. Opera chodzi obecnie bardzo przyjemnie i nie mogę się doczekać stabilnej wersji. Brakuje mi ustawienia jeszcze domyślnej przeglądarki jednak.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
buri napisał(a):Brakuje mi ustawienia jeszcze domyślnej przeglądarki jednak.
Co masz na myśli Buri ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Nie można wybrać własnej przeglądarki spoza listy np. DuckDuckGo.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
buri napisał(a):Nie można wybrać własnej przeglądarki spoza listy np. DuckDuckGo.

DuckDuckGo to wyszukiwarka a nie przeglądarka, a nowa Opera no cóż mogę powiedzieć, po za szybkością to jest dno z mułem

Odpowiedz
Arkovianin napisał(a):
buri napisał(a):Nie można wybrać własnej przeglądarki spoza listy np. DuckDuckGo.

DuckDuckGo to wyszukiwarka a nie przeglądarka, a nowa Opera no cóż mogę powiedzieć, po za szybkością to jest dno z mułem

...."poza" piszemy razem , a odnośnie Twojej konstruktywnej wypowiedzi ,to daruj sobie takie trolowanie jeśli nie masz nic do powiedzenia....

edit:
odnośnie importu zakładek, to ja "pożyczyłem" od Chroma plik odpowiedzialny za zakładki "bookmarks" i wkleiłem do Opery i działa Wink

Trzeba poza tym przyznać, że Opera działa błyskawicznie, w porównaniu z Chrome kolosalna różnica, przynajmniej na moim lapku.
Odpowiedz
facecik napisał(a):edit:
odnośnie importu zakładek, to ja "pożyczyłem" od Chroma plik odpowiedzialny za zakładki "bookmarks" i wkleiłem do Opery i działa
Zrobiłem dokładnie to samo, tylko dodatkowo jeszcze historię. No działem to powala Firefoxa, a ten nieszczęsny flesh dostał również kopa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
Hm... Podoba mi się nowy ekran startowy w Operze 25, ale coś nie gra. Przeglądarka każdorazowo uruchamia się jako okno niezmaksymalizowane i każdorazowo pyta, czy ma być domyślną przeglądarką, mimo iż nią jest. Ktoś coś?
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
nikita napisał(a):Hm... Podoba mi się nowy ekran startowy w Operze 25, ale coś nie gra. Przeglądarka każdorazowo uruchamia się jako okno niezmaksymalizowane i każdorazowo pyta, czy ma być domyślną przeglądarką, mimo iż nią jest. Ktoś coś?
Na moim Kubuntu też przez 3 (?) dni uruchamiał sięniezmaksymalizowany, ale teraz wszystko jest w porządku. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
...
Odpowiedz
Moja Opera 12.17 nie potrafi otworzyć strony Safegroup. Wywala błąd "Nie można dokończyć bezpiecznej transakcji. Bezpieczne połączenie: błąd krytyczny (40) z serwera. Połączenie z serwerem nie powiodło się. Mogło to być spowodowane wyłączeniem obsługiwanych przez serwer metod szyfrowania. Zauważ, że niektóre metody szyfrowania nie są już obsługiwane i dostęp nie będzie możliwy, dopóki witryna nie zacznie używać silnego szyfrowania."

O co chodzi?
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz
@up:
Wina opery, że to ona nie obsługuje właśnie tych silnych metod szyfrowania.

Naprawdę, kurczowe trzymanie się Opery 12.x to.. bezsens.
Odpowiedz
preter napisał(a):
nikita napisał(a):Hm... Podoba mi się nowy ekran startowy w Operze 25, ale coś nie gra. Przeglądarka każdorazowo uruchamia się jako okno niezmaksymalizowane i każdorazowo pyta, czy ma być domyślną przeglądarką, mimo iż nią jest. Ktoś coś?
Na moim Kubuntu też przez 3 (?) dni uruchamiał się niezmaksymalizowany, ale teraz wszystko jest w porządku. Nie wiem dlaczego tak się dzieje.
Możesz ustawić regułę KWin, żeby proces uruchamiać zmaksymalizowany...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości