Ankieta: Ile MB RAM mogą maks. zajmować procesy apl. zabezpieczających, których używasz?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
do 10 MB
2.44%
1 2.44%
do 50 MB
14.63%
6 14.63%
do 100 MB
46.34%
19 46.34%
do 250 MB
24.39%
10 24.39%
do 500 MB
2.44%
1 2.44%
do 1 GB
4.88%
2 4.88%
nie dbam o to
4.88%
2 4.88%
Razem 41 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Zużycie 1 GB RAMu to dużo czy mało?
#21
Naparzacie ile to RAMu Kasper nie pobiera, a jak widać nie zajmuje całego RAM i SWAP Wink A jak chociaż by tyle zabierał to czemu nie korzystać, skoro leży odłogiem?
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#22
tommyklab napisał(a):Naparzacie ile to RAMu Kasper nie pobiera, a jak widać nie zajmuje całego RAM i SWAP Wink A jak chociaż by tyle zabierał to czemu nie korzystać, skoro leży odłogiem?

Tommy wybacz ale gadasz głupoty.
Szkoda, żeby pakiet zabezpieczający zajął cały dostępny RAM i SWAP:crazy:
Kaspersky, zamiast bawić się w jakieś Ferrari Edition, powinien zrobić RAM Edition i do każdej kopiii KIS dorzucać tak ze 2GB RAM Lol
Podziwiam Twoje oddanie dla marki jaką jest Kasperski ale zrozum, że ten program to wydajnościowy bubel.
#23
Wybrałem 10MB Grin
A co do zajmowania pamięci podczas skanowania to nie interesuje się tym- skanuje system szybkim skanem (MBAM+HitmanPro) może dwa razy w roku.
#24
ktośtam napisał(a):Tommy wybacz ale gadasz głupoty.
Szkoda, żeby pakiet zabezpieczający zajął cały dostępny RAM i SWAP :crazy:
Kaspersky, zamiast bawić się w jakieś Ferrari Edition, powinien zrobić RAM Edition i do każdej kopiii KIS dorzucać tak ze 2GB RAM Lol
Podziwiam Twoje oddanie dla marki jaką jest Kasperski ale zrozum, że ten program to wydajnościowy bubel.


To jest tylko twoje zdanie, szanuję to.
A na co ludzie głosowali jako produkt roku?na tym forum Wink
Jak masz jakieś obiekcje co do produktu to zgłaszaj to producentowi, najlepiej pisz na email E.K, przecież jest jawny dla wszystkich i każdemu odpisuje.

Podsycasz problem znany od dawna.

Żalisz się do mnie jakbym ja wydawał ten produkt; ja tylko testujęLol

ktośtam napisał(a):Szkoda, żeby pakiet zabezpieczający zajął cały dostępny RAM i SWAP


Jak jest wolny, to czemu nie korzystać? Widzę, że nie możesz tego zrozumieć.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#25
tommyklab napisał(a):Jak jest wolny, to czemu nie korzystać? Widzę, że nie możesz tego zrozumieć.

Nie mogę tego zrozumieć, to fakt. Wytłumacz mi więc, dlaczego Twoim zdaniem byłoby OK, gdyby taki Kasprzak wpieprzył na śniadanie cały dostępny RAM i SWAP?
#26
ktośtam napisał(a):wpieprzył na śniadanie cały dostępny RAM i SWAP?

Tutaj się wtrącę, jeśli jeszcze o RAM można dyskutować to dotykanie SWAP przez program jest niedopuszczalne. Każdy program ładujący coś do SWAP przy obecnych ilościach pamięci RAM jest porażką samą w sobie, no sporo jeszcze w tym jest winy Windows, który też lubi go zajmować nie wiadomo po co.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#27
Cytat: Nie mogę tego zrozumieć, to fakt. Wytłumacz mi więc, dlaczego Twoim zdaniem byłoby OK, gdyby taki Kasprzak wpieprzył na śniadanie cały dostępny RAM i SWAP?


Np. bo przyspieszyło by rozebranie programów/malware na czynniki pierwsze i potem ich przeskanowanie? Zadajesz coraz to dziwne pytaniaLol


Dodano: 06 sty 2013, 12:57

buri napisał(a):Tutaj się wtrącę, jeśli jeszcze o RAM można dyskutować to dotykanie SWAP przez program jest niedopuszczalne. Każdy program ładujący coś do SWAP przy obecnych ilościach pamięci RAM jest porażką samą w sobie, no sporo jeszcze w tym jest winy Windows, który też lubi go zajmować nie wiadomo po co.


@buri, ty linuxiarz jesteś, tam wiadomo, musi byćSWAP, bo nie zainstalujesz lina, ale i tak go nie wykorzystuje Wink

Chwila, obrobie skan z wczoraj i obaczycie, że Win7 nie używa SWAP lub mikroskopijne jego ilościWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#28
Ehhh... Dalsza dyskusja jest jałowa, gdyż Ty widzisz KIS w samych superlatywach a ja postrzegam go jako książkowy przykład niechlujstwa programistów.
Mam w systemie zainstalowane jeszcze inne aplikacje, które również potrzebują RAM i CPU, więc KIS omijam szerokim łukiem.
Lubisz go, to używaj ale nie staraj się wmówić innym, że łykanie takich ilości pamięci przez pakiet IS to norma.
#29
tommyklab napisał(a):@buri, ty linuxiarz jesteś, tam wiadomo, musi być SWAP, bo nie zainstalujesz lina, ale i tak go nie wykorzystuje

Wypraszam sobie takie teksty. Odnosiłem się do Windowsa, bo do Linuksa to w tej kwestii nawet nie ma co porównywać, bo to przepaść. Uwierz można zainstalować Linuksa bez SWAP.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#30
ktośtam napisał(a):Ehhh... Dalsza dyskusja jest jałowa, gdyż Ty widzisz KIS w samych superlatywach a ja postrzegam go jako książkowy przykład niechlujstwa programistów.
Mam w systemie zainstalowane jeszcze inne aplikacje, które również potrzebują RAM i CPU, więc KIS omijam szerokim łukiem.
Lubisz go, to używaj ale nie staraj się wmówić innym, że łykanie takich ilości pamięci przez pakiet IS to norma.


Jałowa, bo zamiast się żalić do ich programistów naparzasz na testera tommyklab. Widać, że byś chciał używać tylko nie pasi Ci ze Ci RAM zajmuje, sorry, ale w dobie taniego RAMu nie powinieneś mieć takiego problemu. Przypominam ze przy skanie na XP z 2GB system z KIS2103 zajmował tylko 1GB, 1GB leżało odłogiem.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#31
tommyklab napisał(a):Jałowa, bo zamiast się żalić do ich programistów naparzasz na testera tommyklab. Widać, że byś chciał używać tylko nie pasi Ci ze Ci RAM zajmuje, sorry, ale w dobie taniego RAMu nie powinieneś mieć takiego problemu. Przypominam ze przy skanie na XP z 2GB system z KIS2103 zajmował tylko 1GB, 1GB leżało odłogiem.


Przepraszam co to znaczy że leżało odłogiem. ? Może u jednego leży i "się marnuje", ale większość z nas jak mniemam używa komputera do czegoś więcej niż tylko uruchamiania programu antywirusowego. Argument bezsensowny w ten sam sposób mozna powiedzieć że skoro antywirus powoduje użycie procesora na poziomie 80% to nic złego się nie dzieje, bo pozostałe 20 leży "odłogiem"....
A wzywanie do tego aby kupować więcej ramu, aby twój antywirus mógł sprawniej pracować to już jest jakaś kpina.. Przerpraszam ale program antywirusowy który ma większe wymagania od Windowsa na zapotrzebowanie w pamięć czy procesor jak dla mnie może lecieć tylko do kosza ( i nie mówię tutaj tego pod kątem kasperskiego tylko jest to moja ogólna opinia dotycząca każdego produktu)...
Zgadam się z @ktośtam - Kaspersky oferuje wysoki poziom ochrony, ale kosztem naprawdę wysokiego zapotrzebowania na zasoby.. istnieje wiele innych pakietów oferujących zbliżoną skuteczność przy znacznie zmniejszonej zasobnożerności... Oczywiście każdy używa tego co lubi, ale obrona Kaspra argumentami kup sobie więcej ramu albo wymień procesor przypomina mi sytuację Nortona z lat 2002-2008. Kto używał ten wie,,
#32
buri napisał(a):Uwierz można zainstalować Linuksa bez SWAP.


Wiem, że się da, ale jak uruchomisz BIG program to będzie problem.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#33
Tommy... jakbym chciał, to bym używał a skoro nie używam to znaczy, że nie chcę. Proste!?
Nie "naparzam na testera tommyklab", tylko na program, którego ów tester broni z wszelkich sił.
Nie odmawiam Kasperskiemu ani funkcjonalności ani skuteczności a wytykam jedynie jego zasobożerność, na które Ty znalazłeś lekarstwo: kupno RAMFacepalm
Pieniądze nie stanowią tu problemu ale jeżeli wszyscy podejdą w ten sposób do sprawy, to kod KIS nigdy nie zostanie zoptymalizowany.
#34
yaslaw napisał(a):Przepraszam co to znaczy że leżało odłogiem. ?


Nie był potrzebny do wykorzystania dla systemu i programu.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#35
Żeby z KISem można było pracować, najlepiej mieć i7 8GB ramu i SSD , wymagania jak Crysis 3 Grin
#36
tommyklab napisał(a):Wiem, że się da, ale jak uruchomisz BIG program to będzie problem.

Zrób to samo na Windows bez SWAP i jak się nie wywali to będzie dobrze, więc nie wiem o co Ci tak naprawdę biega?

Jeszcze jedna ważna kwestia, my tu nie rozmawiamy o posiadaniu SWAP czy nie, tylko niepotrzebny wykorzystywaniu go. To jest plik, który powinien być użyty w ostateczności zapełnienia pamięci RAM, inne ewentualności w moim mniemaniu nie istnieją.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#37
yaslaw napisał(a):Przepraszam co to znaczy że leżało odłogiem. ?

Nie rozumiesz?
Pozwól więc, że zacytuję Encyklopedię PWN:
Cytat: RAM leżący odłogiem - zbędna pamięć RAM, która nie została wykorzystana przez Kaspersky Internet Secuirty

Cool
#38
facecik napisał(a):Żeby z KISem można było pracować, najlepiej mieć i7 8GB ramu i SSD , wymagania jak Crysis 3 Grin


Jesteś w błędzie, bo nie testowałeś, poczekajcie z 1h na filmik, bo się uploaduje.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#39
Nie masz wystarczającej ilości ramu ?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#40
tommyklab napisał(a):
facecik napisał(a):Żeby z KISem można było pracować, najlepiej mieć i7 8GB ramu i SSD , wymagania jak Crysis 3 Grin


Jesteś w błędzie, bo nie testowałeś, poczekajcie z 1h na filmik, bo się uploaduje.


Tommy , to był oczywiście lekki sarkazm , ale niewiele mijający się z prawdą Wink


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości