Tanie, ale drogie telefony
#21
Ja za to brałbym SGS+.
Sam się długo zastanawiałem nad tym telefonem, przeczytałem sporo recenzji i wypadał naprawdę dobrze.
W porównaniu do Xperii:
- lepszy procesor
- większy wyświetlacz (zależy od preferencji, ja się w AMOLEDach zakochałem), acz o mniejszej gęstości
- jest cieńszy
- sporo większa bateria

Nie wiem jak to wygląda w wypadku Xperii, ale dla SGS i SGS+ jest sporo modów, włącznie z tymi bazującymi na JB.
Odpowiedz
#22
co do procesora to xperia ma 2-rdzeniowca, wiec to on moim zdaniem jest lepszy (nie mnoze 1Ghz x 2 Smile)
a 4GB wystarczy mi spokojnie.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#23
damian.z napisał(a):co do procesora to xperia ma 2-rdzeniowca, wiec to on moim zdaniem jest lepszy (nie mnoze 1Ghz x 2 Smile)
a 4GB wystarczy mi spokojnie.


Jak masz zamiar grać w jakieś nowe gry to 4 GB będzie mało bo niektóre już zajmują ponad 1 GB. Te 4 GB dzieli się na 2 GB na aplikacje + 2 na zdjęcia, filmy itp.
Odpowiedz
#24
uuu to lipa strasznaFacepalm
wiec wybieram sgs+
kosztuje niby 500, ale zawsze targowac sie mozna Wink
ESET Smart Security
Odpowiedz
#25
Nie bierz sgs+
Lepiej dozbieraj i kup xperi P
Jeśli chodzi o xperie u to mimo 2 rdzeni wydajność tego telefonu jest słaba przeważnie 60MB wolnego RAM przez co tnie nawet w menu.
Ja osobiście polecam xperia j, nie patrz na adreno200 bo nie jest to zwykłe a ulepszone które jest podobne wydajnościowo co adreno205. Czytałem, że nawet bardziej. Ja na xperia j gram na full detalach w takie gry jak GTAIII, Modern Combat 3, NFS MW, Dead Tigger itp. i wszytko działa super płynnie. Do tego reszta na same plusy, ICS na starcie oraz zapowiedziana aktualizacja do JB, 4 cale, lampa LED, super jakość dźwięku i obrazu, Gorilla Glass, oczywiście jest to nowy telefon z oryginalnym wyglądem. Na parawdę wydajnościowo od NeoV czy SGS mimo z wierzchu słabszego procesora (co nie jestprawdą) Nie wiem jak to sony robi ale ten telefon przewyższa wydajnością niektóre telefony które są klasę wyżej. Wystarczy poczytać opinię użytkowników a nie osób które nigdy nie miały go w dłoni i nawet nie wiedzą że nie jest to zwykłe adreno200.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#26
wyboru jeszcze nie dokonalem ...
ale ta J-ka mnie nie przekonujeNone2
mam kolejny raz na oku ace 2, ale sprzedajacy na razie nie odpowiada.
telefonow szukam na tablica.pl, ale z zachowana ostroznoscia Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#27
Nie nastawiaj się na Ace2 bo ten procek mali400 MP to nie ten sam co w SGS2 tam jest mali400 MP4 i ta czwórka na końcu ma największe znaczenie.
Poza tym Ace2 ma niby 2 rdzenie ale tylko po 800Mhz a jak wiadomo Android najlepiej korzysta z jednego rdzenia dlatego lepiej mieć 1 rdzeń np. 1,2 - 1,4Ghz niż 2 x 800Mhz.
Odpowiedz
#28
ale w przyszlosci moze byc inaczej ...
ace 2 ma 768 MB RAMu, a procesor zawsze mozna podkrecic.


Dodano: 06 sty 2013, 16:05

ja nie widze podobnego telefonu (nawet uzywanego) o podobnych parametrach.
mialem brac xperie u, ale odpada na stracie bo nie ma wejscia na karte.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#29
zrobisz jak uważasz ale jeszcze raz podkreślę ten mali400MP jest ubogi względem tego z SGSII a nie wszyscy o tym wiedzą i myślą że mają dość wydajny sprzęt, nie będę Ciebie namawiał na Jtkę ale tam nie jest zwykłe adeno200, jest to procek armv7 ale z ulepszonym modułem graficznym. Ja się przesiadłem z SGSIII i jestem zadowolony choć nie ma co porównywać tych modeli ale po co płacić tyle kasy jak można mieć również b. wydajny sprzęt i mieć polski papier w kieszeni. Do tego jakość wyświetlanego obrazu i dźwięku miażdży Ace2.
Myślę, że powinieneś rozejrzeć się za czymś innym niż Ace2.
Odpowiedz
#30
slawsi5 napisał(a):(...)Myślę, że powinieneś rozejrzeć się za czymś innym niż Ace2.

tylko nie wiem za czym Smile
mam do wydania max. 500 zł (z kosztami wysylki) i szukam jakiegos uzywanego, ale wydajnego jak na ta cene telefonu , zeby lepsze gry poszly (gta 3, shadowgun, itp) bo wiem ze jest to osiagalne.
tylko nie wiem jaki w tej cenie jest najbardziej oplacalny.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#31
Jeśli uwierzysz mi na słowo to na Jotce gram w GTAIII na full detalach, shadowgun chodzi tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

choć u mnie wygląda to jeszcze lepiej. Gram bez ścinek w MC3, Dead Tigger, NFS MS, Dead Space, Mass Effect, PES2012, Real Racing 2 i wiele innychSmile
Np. xperia U z 2x 1 Ghz mali400MP chodzi gorzej od Jotki. Na Jotce zawsze mam ok 220MB wolnego RAMu więc nic nie przycinaGrin
Odpowiedz
#32
mi najbardziej zalezy na wydajanosci, zeby telefon uciagnal jeszcze chociaz przez pol roku nowe gry.
myslalem o lg p970, ale nie wiem czy znajde do 500 zl.

co do J-ki to mam mieszane uczucia. mialem xperie x8 i tam jest adreno 200.
niby tutaj jest ulepszone, ale dalej mnie to nie przekonuje ...


Dodano: 06 sty 2013, 16:34

znalazlem sgs+ w dobrej cenie, zaraz dowiem sie szczegolow ...
ESET Smart Security
Odpowiedz
#33
powtarzam Tobie, że to zupełnie inne adren200. Ty miałeś armv6 tu jest armv7 z ulepszonym modułem graficznym dorównującym adren205. Chodzą głosy na necie, że układ graficzny w Jotce przewyższa zwykłe adreno205. Gdyby to był ten sam procesor co x8 to by te gry nie dały się odpalić a wszystkie mam zakupione w GPlay.
Wiesz dlaczego Xperia J ma tylu przeciwników bo wiara która nigdy nie miała go w ręku nie wie co ten telefon potrafi opierają swoją opinie na tym co wyczytają,i krytykują go nie wiedząc nawet że te adreno200 to jest ulepszony model z dużo wyższą wydajnością. Wejdź na forum z Ace2 a zobaczysz jak on sobie cienko radzi z grami i wiara musi używać chaifire 3D a na Jtce nie musisz. Sam się dziwię jak to Sony zrobił ale nie żałuję przesiadki z SGSIII bo tam i tak nie mogłem tej mocy wykorzystać a te lepsze bebechy to tylko marketingSmile
lg p970 to dobry tel ale za tą cenę będzie Tobie ciężko wyrwać.
Odpowiedz
#34
ja rozumiem co piszesz, ale wiesz ... nie uwierze dopoki nie zobacze Smile
lg znalazlem na tablicy juz za 450 chodzaWow
sprawdzam jeszcze oferte sgs+ za 400 zl, stan db+.

xperie j ciezko znalesc do 500 zl na tablicy.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#35
spoko i rozumiem.
Nie bierz SGS ani SGS+ to stare telefony z tandetnym wyglądem
łykaj te LGGrin

A co powiesz o HTC One V?
Odpowiedz
#36
mam takiego (chyba kalkulatorem zdjecia robil Smile)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:
albo takiego (tylko juz dawno zamieszczone)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:


Dodano: 06 sty 2013, 16:55

slawsi5 napisał(a):(...)A co powiesz o HTC One V?

hmm jak dla mnie gorszy od tego sgs-a plus( procesor), RAMu tyle samo, ale zaleta to andek 4 Smile
do 500 zl chyba go zlapie ...


Dodano: 06 sty 2013, 16:57

edit : jest, ale z orange = simlock Sad
ESET Smart Security
Odpowiedz
#37
Orange omijaj szerokim łukiem.

Wysyłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#38
slawsi5 napisał(a):Orange omijaj szerokim łukiem.


dowiedzialem sie o tym jak mialem xperie x8. wszystko poblokowaneFacepalm
ESET Smart Security
Odpowiedz
#39
@up
pacz jaką okazję znalazłem

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:D
Odpowiedz
#40
Raz wracając z delegacji na stacji paliw zaczepił mnie jakiś rumun co chciał sprzedać mi galaxy s2 za 700 zł. Ofc telefon był wielką podróbką ale udało mi się zejść z ceny do 90 zł ; ] . A tak na poważnie to koleś się pomylił, sprzedaje towar uszkodzony lub co gorsza kradziony. Weź,y przypadek że podczas jazdy samochodem zatrzymuje nas policja. i sprawdzają imei.

Z własnego doświadczenia wiem że płacisz więcej za nówkę i masz święty spokój lub kombinujeszaby zaoszczędzić i tu więcej musisz się napocić i większe jest ryzyko późniejszego wożenia się z bublem... Ja miałem nauczkę z telefonemi strata 400 zł to było najmniejsze zmartwienie. Szkoda czasu i nerwów. JAk coś ma być droższe niż 100 zł to zawsze paragon/faktura.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości