Zabezpieczenie komputera - pomóżcie w wyborze.
#1
System operacyjny:
Win 7 Home Premium 64 bit. Pełna aktualizacja.


Zastosowanie:
Do wszystkiego.


Specyfikacja komputera (opcjonalne):
Nie istotne.

Poszukuję dobrego darmowego zabezpieczenia komputera. Ostatnie problemy z CIS spowodowały, że muszę wziąć z nim rozwódGrin

Co posiadam aktualnie:

1. Win Patrol Plus,
2. Sandboxie,
3. Ochrona przeglądarki: TrafficLight, NoScript.
4. Secunia PSI.
5. Malwarebytes Anti-Malware PRO.

Tak więc poszukuję:

1. Dobrego i skutecznego antywirusa.
2. Programu podobnego do D+ , który jest w Comodo,
3. Programu do ochrony przed keyloggerami,
4. Dobrego firewalla.

Wszystkie programy muszą być freeware i nie powiązane z comodo. Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiedz
#2
Po co aż tyle?
Jakie miałeś problemy z comodo
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
WinPatrol Plus + Kingsoft Antivirus 2012 + Avira Free/Avast Free/Pand Cloud Free
Mozesz dorzucic SpyShelter Premium, mam licke nieuzywana, ale najpierw przetestuj wersje trial, zebys wiedzial,.ze chcesz.

Dodano: 23 wrz 2012, 17:32

Aaa, Firewall - PC Tools Firewall.
Odpowiedz
#4
Wy to jakieś fortece budujecie normalnieWow
Private Firewall + Sandboxie, UAC maks lub praca na koncie użytkownika zwykłego, zainteresować się EMET, reszta na żądanie co tam chcesz.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#5
Ja proponuję dodać do tego co masz : AVG Free/ Avira Free/ + Kingsoft Cloud AV 2012 + Zone Alarm FW Wink

Ps. Tyle że MBAM Pro się z Zone Alarm FW nielubi dlatego proponowałbym MBAM Free jako skan na żądanie Wink
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#6
Online Armor Free + Malwarebytes AntiMalware Pro + Sandboxie (Free/Paid bez różnicy) + coś na żądanie, jeśli chcesz (np. Avira Free bez ochrony real time, świetne rozwiązanie) - spokojnie wystarczy

Jeżeli koniecznie musi być antywirus w tle, to do wyboru do koloru: Avira Free, AVG Free, Avast Free, Panda Cloud Free, AdAware Free - dokładnie w takiej kolejności
...
Odpowiedz
#7
W pełni zgadzam się z preterem. Sandboxie + MBAM Pro + OA to ochrona nie do przebicia. Smile
Odpowiedz
#8
A ja proponuje ZoneAlarm AV+FW+Sandboxie+MBAM Free+Opcjonalnie EEK

Dodano: 23 wrz 2012, 18:56

A ja proponuje ZoneAlarm AV+FW+Sandboxie+MBAM Free+Opcjonalnie EEK
Emsisofcie na ikarusie wróć ): !
Odpowiedz
#9
polak900 napisał(a):Po co aż tyle?
Jakie miałeś problemy z comodo


Instalacja, a po restarcie tylko angielska wersja. Reinstalacja wszystko w normie, nagle AV nie skanuje tak jak powinien, aktualizacja niby jest, ale jej naprawdę nie ma. Trzeba kilka razy klikać, aż zacznie się aktualizować. Uruchamiam zbota a D+ nic. Pamiętam, że we wcześniejszych wersjach te problemy nie występowały, tych oczywiście poniżej 5.10. Nie mam pojęcia co jest grane, ale jednak z niego rezygnuję, chociaż go lubię.
Odpowiedz
#10
Dorzuć jeszcze Panda USB Vaccin Wink
Odpowiedz
#11
Ja bym zostawił Sandboxie + WinPatrol Plus w realtime.
Do tego zabezpieczenia przeglądarki i reszta tylko na żądanie.
Odpowiedz
#12
A co myślicie o SafenSoft SysWatchPersonal ?
Odpowiedz
#13
rafikrafiki napisał(a):A co myślicie o SafenSoft SysWatchPersonal ?

Przyłączam się do pytania.

I dodaję własne: czym się różni wersja darmowa od płatnej?
Na stronie producenta nie znalazłem porównania obu edycji.
...
Odpowiedz
#14
własnie instaluje Smile
przejże sie mu Smile
Malwarebytes Anti-Malware
Odpowiedz
#15
Ja mam Avira AntyVir Premium 2012 i MBAM i jakoś nie mam problemu z wirusamiSmile
Odpowiedz
#16
rafikrafiki napisał(a):A co myślicie o SafenSoft SysWatchPersonal ?


hmm mi na systemie 7 sie rozsypał przy koncowej instalacji system doznał owned Smile po urochmieniu ponownie nie działał mi skaner jak i niektóre ustawienia ....podziekowałem programowi
Malwarebytes Anti-Malware
Odpowiedz
#17
Ja zainstalowałem na VBox i działa świetnie, nie przepuścił nic.
Odpowiedz
#18
rafikrafiki napisał(a):1. Win Patrol Plus,
2. Sandboxie,
3. Ochrona przeglądarki: TrafficLight, NoScript.
4. Malwarebytes Anti-Malware PRO.
5. Sensownie skonfigurowany systemowy FW lub np. Private Firewall
I tyle, w miarę lekko i przy Twojej wiedzy na pewno skutecznie Wink
Ewentualnie SpyShelter jako dodatek i od czasu do czasu skan na ządnie Hitmanem i tyle Smile
Odpowiedz
#19
SysWatch nie jest taki głupi...wymaga niestety cierpliwości i zgrania z systemem oraz pozostałymi programami, ponieważ jest czasem dość kapryśny. Jeśli już się zainstaluje i zrobi do końca skanowanie (w celu wykonania migawki bazowej), to potem już jest raczej gładko, a sam program w wersji HOME oferuje jak klasyczny HIPS/monitor kontrolę aplikacji, systemu, procesów...nadawanie im reguł w systemie oraz możliwość uruchamiania we własnej piaskownicy...w tej wersji nie ma modułu AV...to znaczy jest przez okres próbny, chyba że od razu rejestrujemy wersję darmową...wtedy nie ma tej opcji.
Było trochę o nim

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja bym postawił na propozycję Ktosia- WinPatrol i Sandboxie, bo pełne wersje dają już większe możliwości, choć wg mnie WinPatrol, to za wiele cudów nie robi w systemie. Jako monitor wolałbym już nawet darmowy SpyShelter albo NoVirusThanks EXE Radar. Jakieś AV na żądanie.jako podstawa to oczywiście konto użytkownika z ograniczonymi uprawnieniami.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
A ten SpyShelter Free obsługuje 64 bitowy system ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości