Dysk SSD Samsung 830 (Problem?)
#21
Problem rozwiązany i tylko gratulować wyboru dobrego sprzętu! Więcej z sata II nie wydusisz, a prędkości i tak są niczego sobie.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#22
Tu jest o tym chipsecie Marvell''a i złej jego wydajności:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


---------------------------------------------
@F4z, wyszedł nowy Rapid Storage Technology v11.2.0.1006:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Możesz sobie wrzucić nowy, odinstaluj starszy, restart i instalka nowego.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#23
Dziękuję tommy504 za informacje, już instaluję.Smile
Odpowiedz
#24
Eru napisał(a):Pisał chyba, że na SATA3 ma mniejsze prędkości niż SATA2...


Dokładnie ten kontroler marvella jest do pupy ja swojego intela 520 sataIII też mam podpiętego pod sata II intela transfery wiadomo wolniejsze ale ogólna wydajność dysku lepsza pod sata II niż pod sata III

Odpowiedz
#25
Wyszły nowe sterowniki SATA AHCI/RAID od Intel''a: v11.​6.​0.​1030 i v11.​7.​0.​1013 - które obsługują też Windows 8.
Mnie natomiast pod Win7 nie podchodzą z tego względu, że nie wyłączają mi dysków w czasie bezczynności (HDD). Tzn. dochodzi do momentu wyłączenia, słychać spindown i zaraz z powrotem dysk startujeWink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#26
Dzięki za info.
Ja co prawda instaluję je tylko przez manager urządzeń (bez tego całego zbędnego softu intela, same stery), no ale znalazł aktualkę i kto wie, może coś tam poprawi.
Odpowiedz
#27
Tzn. pisałem tylko o RST (Rapid Storage Technology).

Wiadomo, żeby to zainstalować, wcześniej trzeba i tak zainstalować Intel Chipset Device Software:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i na tym ICDS v9.​3.​0.​1026 jest wyłączanie dysków tak jak powinno działać - sprawdziłem.

Problem jest tylko z RST v11.​6.​0.​1030 i v11.​7.​0.​1013 zainstalowanym po ICDS - nie wiem, czy to samo jest na Win8, nie mogę teraz sprawdzić na tej samej konfiguracji.

Po prostu przyzwyczaiłem się ze po ICDS wrzucam RST Smile i zauważyłem, że te w/w nie wyłączają mi HDD na których nie ma aktywności żadnej.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości