Telefon za ok. 600 zł
#41
Z tych wszystkich to brałbym L710 - jest nowsza, a Nokia zapewnia najlepsze wsparcie ze wszystkich marek jakie wypuściły telefony z WP na pokładzie.
Wiadomo, ma i swoje słabe strony, no ale ideału nie znajdziesz Smile
Odpowiedz
#42
No to decyzja podjęta, teraz znaleźć dobry sklep/aukcję i brać Smile Muszę jeszcze poszukać bo rozpiętość czasem jest duża i nie wiem z czego to wynika.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#43
W tej kategori cenowej jest jeszcze Htc Mozart, zdecydowanie lepiej wykonana obudowa bo z jednej części aluminium, za to Lumia ma mocniejszy procesor , wybór należy do Ciebie.
Odpowiedz
#44
Witam ponownie. Ostatnio przeglądając internet natknąłem się na artykuł, że w Q4 2012 ma wyjść Windows Phone 8. Wszystko fajnie, ale doczytałem potem, że obecne telefony z systemem 7.5 dostaną aktualizację tylko do wersji 7.8 i na tym koniec. Zastanawiam się teraz, czy warto inwestować w windowsa, który niedługo będzie "stary", czy może lepiej w jakiegoś Androida, którego zawsze można zaktualizować? (przynajmniej tak mi się wydaje) Generalnie trochę zły jestem, bo Nokia Lumia 710 bardzo mi się podoba i chciałbym go mieć, lecz zniechęca mnie ten fakt braku aktualizacji do 8.0 Chyba, że jest coś czego nie wiem, tz. małe i niepotrzebne zmiany, w wersji 7.8 będzie poprawione/dodane sporo rzeczy, porównywalnie z wersją 8.0.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#45
Borzuck napisał(a):którego zawsze można zaktualizować? (przynajmniej tak mi się wydaje)

Mnie się wydaje inaczej.Grin
Odpowiedz
#46
Low-endy z Androidem na ogół nie dostają upgrade do najnowszych wersji systemu.
Odpowiedz
#47
Znalazłem coś takiego:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety mało z tego rozumiem, nigdy nie miałem smartfona Tongue Chciałbym usłyszeć Wasze opinie, czy mimo wszystko warto tego WP 7.8 itd.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#48
W wypadku androida możesz użyć tylko custom romów przy takich kwotach. Czasami nawet dosyć drogie telefony są olewane przez producentów np SGS.
W wypadku WP to fakt, poza 7.8 nie dostaniesz już więcej ale tu nieco sytuację próbuje ratować nokia wieloma ciekawymi aplikacjami i dobrym wsparciem.

Ogólnie przy tej cenie niezależnie od platformy ciężko znaleźć coś z aktualizacjami.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#49
Nie jestem jakimś wymagającym użytkownikiem, nie wiem czy ta aktualizacja do 8.0 będzie jakaś rewolucyjna itd., czy może lepiej szukać właśnie jakiegoś telefonu z Androidem ( przychodzi mi do głowy tylko SE Neo V) ?

EDIT:
"Okazuje się, że jedną z tych, najbardziej istotnych jest przeglądarka stron www. Wychwalany w czasie konferencji Internet Explorer 10 niestety nie zagości na starszych modelach i tym samym ich posiadacze będą musieli zadowolić się obecnym IE9. Skype oraz licznik transferu danych będą z kolei odrębnymi aplikacjami, w przeciwieństwie do WP8, który usługi te będzie miał wbudowane. O ile to (przynajmniej według mnie) jest do przeżycia, to już uproszczenie funkcji komend głosowych jest lekką przesadą, również usługa przechowywania danych w chmurze – SkyDrive – nie zaoferuje w Windows Phone 7.8 nic nowego, natomiast najnowsza odsłona mobilnej platformy giganta z Redmond będzie się mogła pochwalić synchronizacją wszystkich typów plików."

Boli brak IE10, reszta jest do przeżycia. W sumie bez różnicy dla mnie czy Skype będzie wbudowane domyślnie czy je sam zainstaluje, komendy głosowe to już w ogóle mi latają, SkyDrive- wszystkie typy plików jakoś na mnie to też wrażenia nie robi. Także prawdopodobnie zdecyduję się jednak na Lumię ze względu na nikłe zmiany, więcej szumu niż to warte Tongue


EDIT: A takie pytanko, warto dopłacać do Lumii 800? Ponieważ mam ciut więcej pieniędzy niż się spodziewałem i może uda się uzbierać ok. 900 zł Smile Ew. inny telefon w granicach 900 zł jeśli będzie dobry.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#50
Borzuck napisał(a):A takie pytanko, warto dopłacać do Lumii 800?


W w wypadku L800 masz niemal takie same bebechy, za to lepszy/gorszy wyświetlacz no i ciekawy design.
Wyświetlacz lepszy, bo to AMOLED, kolory zwalają z nóg.
Gorszy, to ma matrycę pentitle i przy rozdzielczości 800x480px może być czasami widoczna lekka pikseloza.

Przy tej samej cenie tj. 900zł... Nexusa S już dostaniesz, np. ode mnieCool
Odpowiedz
#51
W sumie też kusząca propozycja, lecz wolałbym raczej nową Nokię Lumię z gwarancją itd., wolę nowe sprzęty ;-) Muszę tylko sprzedać starą (dla mnie już starą, w praktyce ma 3 miesiące, Nokia C3-00) za ok. 200 zł i wtedy będzie mnie stać na telefon za 900 zł Tongue Inaczej będzie trochę ciężej, ale mam nadzieję, że za 200 zł pójdzie bo stan idealny (noszona w ochraniaczu skórzanym ). Możesz na PW napisać coś więcej o tym Nexusie, nie tyle co specyfikację co może ogólne info o tym telefonie (w sensie stan itd.)

EDIT: A co powiecie o HTC One V? Bo za ok. 900 zł też go mogę mieć, Android w wersji 4.0 więc może być ciekawie ;-) Generalnie o Nokii im więcej czytam tym więcej złych rzeczy się dowiaduje, np. ekran niby szkło Gorilla Glass a rysuje się po tygodniu jak każdy inny. Zdjęcia słabej jakości, te wykonane HTC dużo lepsze a jakość muzyki jak z mp3 kupionym na bazarze za 50 zł.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#52
Osobiście o HTC mam dobre zdanie - miałem m.in. Wildfire''a, Desire S i Sensation, który niedawno sprzedałem.
Tego ostatniego używałem najdłużej, miał swoje wady i zalety, jak każdy, ale dla HTC plus należy się za jakość materiałów i wykonania (w większości modeli).
A Nexusa ma mój siostrzeniec - moim zdaniem fon jest naprawdę ok Smile
Odpowiedz
#53
Teraz jest pojedynek Nokia Lumia 800 vs HTC One V. Generalnie więcej plusów ma HTC, lepsze audio (system beats audio), mimo mniejszej ilości pikseli lepsze zdjęcia, Android w wersji 4.0, Gorilla Glass z prawdziwego zdarzenia (to szkło w Nokii to jakaś kpina, widziałem zdjęcia jak ludzie po 2-3 tygodniach mieli tyle rys, że głowa mała- nie warto), jakość wykonania o niebo lepsza (aluminium to aluminium) no HTC dobrze go zoptymalizowało, Android w wersji 4.0 działa dobrze, darmową nawigację gdzieś znajdę więc nie będzie problemu chyba ;-) Mimo wszystko nadal liczę na Wasze spostrzeżenia, pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#54
Ale HTC V to odgrzewany kotlet, Lumia 800 zdecydowanie lepszym i ładniejszym telefonem.
W HTC poza nowy systemem nic nowego nie uświadczysz, bebechy jak w smartfonie z przed 2 lat. Interfejs potrafi się także przyciąć na takich parametrach jak ten HTC. Polukaj sobie na testy tego modelu.
Poza świetnym wykonaniem jak to HTC , i bardzo dobrym wyświetlaczemS-LCD 2, plusów nie widać. Nawet aparat jest tylko przeciętny.
A ekran w HTC też potrafi się rysować, nie łudź się że tak nie będzie.
No ale widzę, że już podjąłeś decyzję.

edit:Tylko nie zrozum mnie źle. HTC One V to świetny telefon ,ale HTC w tej klasie produktu popełniło duży błąd pakując takiego dziadka jak ten procesorSnapdragon MSM8255(

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) do nowego dobrze zapowiadającego się modelu. Wrzucili wręcz budżetowy na tą chwilę procesor , do modelu który nie należy do tego segmentu.
Odpowiedz
#55
Aparat przeciętny- nie wiem porównując do czego, bo jeśli do Nokii to jest dużo lepszy... Akurat też mnie martwiły te bebechy, ale HTC tak zoptymalizował telefon, że działa on dobrze, sprawdzałem. Nie zdecydowałbym się przecież na telefon gorszy Smile Co do ekranu, chodzi mi o to, że HTC ma po prostu lepszą ochronę ekranu i nic tego nie zmieni, Nokia rysuje się mega szybko, widziałem zdjęcia jak po tygodniu było niezbyt fajnie.Nie znam się na tym dobrze, dlatego pytam Was, ale wydaje mi się, że w tym starciu jednak wygrywa HTC. Na papierze parametry mogą przerazić, ale jak się potem okazuje są wystarczające do pracy z telefonem.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#56
Nokia ma ekran wypukły, co bardzo naraża go na porysowanie (mowa o Lumii 800). Jest niby warstwa ochronna, można nawet niby folię dać (chociaż słyszałem, że się odklejają przy takim ekranie), ale możliwość szybkiego zarysowania w tym modelu to niestety normalka.
Odpowiedz
#57
No dokładnie. A o HTC czytam same dobre recenzje, np: "...niektórzy pewnie będą narzekać na "tylko jeden rdzeń, bo na rynku są przecież 2 i 4 rdzeniowe smartfony, to znaczy to tylko tyle ze nie mieli do czynienia z one v - jeden rdzeń + adreno 205 + ICS w zupełności wystarczają do grania nawet w zaawansowanie graficzne gry typu shadowgun, gta itp. A do tego cała seria One (w tym V) dostała certyfikat Playstation, nawiasem mówiąc htc one v ma takie same bebechy co xperia playstation.."

Zdjęcia sobie porównałem zrobione tymi telefonami i Nokia się kryje do HTC. Nie wiem czemu, niby pikseli więcej, ale są o niebo lepsze, więcej możliwości np. robienie zdjęć pod słońce, tryb serii (przytrzymanie klawisza do robienia zdjęc, idzie seria i wybiera się jedno najlepsze) i wiele więcej. Jestem pod wrażeniem, póki co jest on u mnie na pozycji lidera.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#58
Zgodziłbym się z tym jednym rdzeniem, gdyby to był czysty Android, jak w Nexusie S. Niestety tu mamy nakładkę od HTC - poprawiają, udoskonalają, ale nadal nie jest to lekkie.
Odpowiedz
#59
W gry nie mam zamiaru grać więc nie potrzebuję czterech rdzeni. Do codziennej pracy wystarczy to co tam jest Smile

EDIT: HTC One V zamówiony, powinien być w czw. max pt. Zdam relację jak chwilę się nim pobawie ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#60
Wlasnie pisze z mojego HTC One V. Telefon super, najlepszydo tej pory mialem Smile Dzwiek.bajka, wyswietlacz super, kolega obok z super amoledem zazdroscil.aparat robi swietne zdjecia, telefon chodzi plynnie. calosc wzorowo zlozona, obudowa
cala z aluminium, robi swietne wrazenie. to tyle na goraco, moge z czystym sumieniem polecic ten telefon. pozdrawiaam Smile
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości