Recenzja Trustport 2013, czyli mamy nowego lidera?
#21
Witam. Ile razy są aktualizowane wirusy w ciągu dnia i jak się to ustawia czy przy instalacji zalecane nic nie trzeba zmieniać?dzieki za odpowiedź.

Dodano: 17 lip 2012, 21:45

to jeszcze jedno pytanie:
co lepiej wybrać:
konfiguracja ochrony w czasie rzeczywistym opcja:
1.chcę zabezpieczyc wszystkie pliki na tym komputerze
2.chcę zabezpieczyc tylko programy i dokumenty na tym komputerze ? jeszcze raz sory za zawracanie głowy.
Odpowiedz
#22
Jej nie pamiętam już jak to było z tymi aktualizacjami. Avg wydaje bazę raz dziennie , no raz na czas 2 razySmile Bit kilka razy, a Trustport to nie wiem, ale raz mnie się tylko zaktualizował. Program sam sobie definicje pobiera, nie musisz się o to martwić:-) Skan wszystkiego będzie delikatnie cięższy niż programów i dokumentów, w zasadzie to obojętne i tak wirusa któryś silnik złapie:-) Ale może dla pewności wybierz wszystkie pliki.No i przypominam, że na początku obciążenie pamięci będzie większe, z czasem coraz lżejsze.
Odpowiedz
#23
Używam piąty dzień.Nawet po pierwszej instalacji nie spowolnił startu systemu.Pierwsze skanowanie z heurystyką ( ok. 250 GB danych) trwało ok. 5 godź.,a obecnie ok. 1-1,20 godź.Trochę długo otwiera się okno główne programu.Antyspam w przeciwieństwie np. do Eseta tylko oznacza napisem spam,nie przenosi do wybranego folderu.W moim przypadku ( Vista 32, Ram-3072,Intel Dual 2x2) nawet zaznaczenie opcji heurystki w czasie rzeczywistym i podczas skanowania nie ma w ogóle ujemnego wpływu.System działa tak,jakby w ogóle nie było żadnego AV.A wybrałem ustawienia procesora na 65 % mocy.Otwieranie folderów,dokumentów itp. bez opóźnień.Podobnie ochrona stron.Tylko ta lupka skanująca strony pojawia się przy IE9 oraz FF .PRZY CHROMIE JEJ NIE WIDAĆ W ZASOBNIKU.To nie wiem czy działa z tą przeglądarką? Nic nie spowalnia neta.Dość długo pobiera nawet niewielkie aktualizacje.Firewall już prawie milczy.Przywykł. Idea
Odpowiedz
#24
Pare pytań jeśli ktoś wie to niech pomoże
1.Jest opcja w Trustporcie do włączania\wyłączania silników?
2.Czy argon czyli avg jest włączony na domyślnych ustawieniach?
3.Gdzie moge znaleść te opcje do skanowania USB itp?
4.Jeśli chce używać go jako jedyną ochrone to trzeba coś zmienić w ustawieniach?
5.Rzeczywiście nie ma AVG jest z tym jakiś problem czy jak? Bo nawet aktualizacji do AVG u mnie nie pobiera tylko TP Xenon ale nigdzie Argon ;\ [zależy mi na tym bo chciałbym mieć AVG u siebie]
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#25
nightwhiteghost napisał(a):Pare pytań jeśli ktoś wie to niech pomoże
1.Jest opcja w Trustporcie do włączania\wyłączania silników?
2.Czy argon czyli avg jest włączony na domyślnych ustawieniach?
3.Gdzie moge znaleść te opcje do skanowania USB itp?
4.Jeśli chce używać go jako jedyną ochrone to trzeba coś zmienić w ustawieniach?
5.Rzeczywiście nie ma AVG jest z tym jakiś problem czy jak? Bo nawet aktualizacji do AVG u mnie nie pobiera tylko TP Xenon ale nigdzie Argon ;\ [zależy mi na tym bo chciałbym mieć AVG u siebie]


Wszystkie ustawienia znajdziejsz w oknnie głównym programu w zakładce -antywirus.Tylko uważnie przegladaj te ustawienia.
Silnków wszystkich z tego widzę ,to się chyba nie da osobno wyłączyć.
Po instalacji ( to już tydzieńGrin ) folder rozrósł sie do prawie 500 MB.Więc postanowiłem aktualizowac go przez pewien czas ręcznie i zobaczyć czego i ile pobiera.Jak do tej pory w pozycji - Trust Port Aktualizował się tylko 1 raz.Xenon kilka razy dziennie ( i najczęściej) wielkość pobrania od 160kb do ok. 3,5 MB jednorazowo razy kilka dziennie.Z tego co zauważyłem.Argon rzadziej ,nie mniej jednak aktualizuje się również codziennie.Wielkości różne.Od kilku kb do np.1,5 MB dzisiaj rano.Antyspam Date Base pobierał najwięcej.W tygodniu już ze 3-4 po ok. 19,5 MB oraz pomniejsze paczki.Też po kilka kb.Parent Lock .....również sporo.Po kilkanaście MB jednorazowo.Tak ze 2 razy przyuważyłem i mniejsze paczki.Tak,że działa aktualizacja.Tylko wolno pobiera i wolno trwa zastosowywanie.Osobiscie szukałem czegoś takiego jak ichnia baza danych ( tak miał Eset) aby sprawdzić jakie uaktualnienia wypuszczają danego dnia.Ale nie znalazłem u nich na stronie ani w wyszukiwarce.A szkoda.
Odpowiedz
#26
Avg wydaje bazę raz dziennie ( z reguły) stąd Argon będzie rzadko pojawiać się w aktualizacjach.
W przypadku problemów polecam kontakt z ich pomocą techniczną <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->, odpowiedzą na wszystkie pytania.
AdamS jak zmieniło się u Ciebie obciążenie systemu generowane przez Trustporta od zainstalowania do dziś?
Odpowiedz
#27
alex1155 napisał(a):Avg wydaje bazę raz dziennie ( z reguły)


Tak z reguły - ale... zazwyczaj 4 razy dziennie jeśli jest dużo zgłoszeń analizy próbek, z tego co zauważyłem jak używałem AVG IS 2012 - aktualka była dwa razy dziennie zawsze, więc może TrustPortaktualizuje bazę z silnikiem AVG - raz dziennie bo ma tak w umowie - nie wiem, generalnie zapewne nie ma najnowszego silnika AVG i Bitdefendera, przeważnie są to wcześniejsze ich wersje. Wink
Odpowiedz
#28
andrzej76 napisał(a):aktualka była dwa razy dziennie zawsze,

Poważnie ? Mój brat ma tego softa ponad miesiąc i wiecznie bazy z godziny 08:34 jeśli się nie mylę.
Odpowiedz
#29
alex1155

Tak jak wcześniej wspomniałem.Od pierwszej instalacji żadnych kłopotów,spowolnień ,obciążeń.
( nie wiem jak tutaj wstawić zrzut,więc napiszę).
Użycie procesora:

tptray.exe......3 852 K- TrustPort Tray ( i to non stop jest stałe.nie zauważyłem zmian)

tpeasy.exe....2 108 K - TrusPort Configuration Manager ( tu też cały czas ta sama wartość)

avcom.exe....1 932 K - TrustPort Antyvirus Communikator ( również stała wartość)

Dodatkowo,jak nic nie robię włączam nawet 3 skanowania jednocześnie ( aby max obciażyć i przyzwyczaic proc.)

1) Skanuj wszystkie dyski, dyski lokalne oraz wybrany cel.Wartości wachają się od 6500 do 10500 K.Spowawalnia trochę otwieranie dokumentów i folderów. A jak nic nie skanuje,to TP nie odczuwalny.Nie odczuwam też skanów zaplanowanych,a wykonuje je ,bo widzę w dzienniku.
Z tym,że ja używam laptopa zprocesorem Intel Dual 2x2G ustawiony na 65% mocy aby nieprzegrzewać latem ( za ciepła klawiatura na pełą mocSuspicious , a do neta nie musi być na 100% mocy.
Ogólnie jestem bardzo kontent z TrustPorta. Tongue Szukałem długo i znalazłem.

Dodano: 25 lip 2012, 18:14

alex1155 napisał(a):
andrzej76 napisał(a):aktualka była dwa razy dziennie zawsze,

Poważnie ? Mój brat ma tego softa ponad miesiąc i wiecznie bazy z godziny 08:34 jeśli się nie mylę.


A gdzie sprawdziłeś te bazy,godziny ? Gdzie to można znaleźć ?
Odpowiedz
#30
No to super, widzę,że nie tylko ja cenię tego producenta.Smile

Dodano: 25 lip 2012, 18:15

AdamS napisał(a):A gdzie sprawdziłeś te bazy,godziny ? Gdzie to można znaleźć ?

W Avg , zakładka PomocWink
Odpowiedz
#31
alex1155 napisał(a):No to super, widzę,że nie tylko ja cenię tego producenta.Smile

Dodano: 25 lip 2012, 18:15

AdamS napisał(a):A gdzie sprawdziłeś te bazy,godziny ? Gdzie to można znaleźć ?

W Avg , zakładka PomocWink


To to samo co pobira trustport ? I tak samo szukać w bitdefenderze ?
Odpowiedz
#32
Bitdefender wydaje kilka razy dziennie. Wszystkie aktualizacje trafiają do Trustporta. Nie martw się.
Odpowiedz
#33

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ważna uwaga .

Dodatkowe funkcje: Przygotuj TrustPort USB
Na komputerze, gdzie uprzednio zainstalowaliśmy TrustPort Total Protection to TrustPort USB się nie uruchamia. :crazy:
Myślenie to ciągły proces poznawczy polegający na skojarzeniach i wnioskowaniu.
Odpowiedz
#34
Trustport USB korzysta z Argona, więc w takiej sytuacji programy by się zdublowały.
Odpowiedz
#35
Co trzeba (jak) zrobić żeby nie blokował niektórych stron internetowych ?
Odpowiedz
#36
panel sterownia :
kontrola dostępu
blokada rodzicielska
ustawienia
dodajesz strony do wyjątków
Odpowiedz
#37
Mam xp i takich ustawień nie mam. Chodzi mi o to że blokuje mi np.: NK i jak to zrobićżeby nie blokował? Jak się robi wyjątki tym AV?
Odpowiedz
#38
vremix napisał(a):Mam xp i takich ustawień nie mam. Chodzi mi o to że blokuje mi np.: NK i jak to zrobićżeby nie blokował? Jak się robi wyjątki tym AV?

Zaawansowana konfiguracja - kontrola dostępu - Blokada rodzicielska - Profil domyślny - Ustawienia - tu masz wyjątki, kategorie, itp.
Odpowiedz
#39
dzięki o to mi chodziło.
Odpowiedz
#40
vremix napisał(a):Mam xp i takich ustawień nie mam. Chodzi mi o to że blokuje mi np.: NK i jak to zrobićżeby nie blokował? Jak się robi wyjątki tym AV?

A to ciekawe czym się różni TrustPort zainstalowany na XP od W7Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości