Downadup/Conficker
Symantec ostrzega internautów aby nie szukali w sieci informacji o wirusach - z najgroźniejszym ostatnimi czasy Confickerem na czele.

Okazuje się, ze dociekliwy internauta zamiast dodatkowych informacji o tym jak znaleźć i zniszczyć złośliwe oprogramowanie, ma wielką szansę by trafić na witrynę, która zarazi go poszukiwanym wirusem.

Symantec opublikował komunikat po przeprowadzeniu szeregu analiz związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Conficker. Okazało się, że po wpisaniu w różnych wyszukiwarkach "conficker" internauta trafiał na spis stron, które zarażały wirusem.


A to ciekawe Smile Coś ten Symantec chyba przewrażliwiony a może mają rację?

Tutaj można jeszcze poczytać najnowsze info o Confickerze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
mbm86 napisał(a): Symantec ostrzega internautów aby nie szukali w sieci informacji o wirusach - z najgroźniejszym ostatnimi czasy Confickerem na czele.

Okazuje się, ze dociekliwy internauta zamiast dodatkowych informacji o tym jak znaleźć i zniszczyć złośliwe oprogramowanie, ma wielką szansę by trafić na witrynę, która zarazi go poszukiwanym wirusem.

Symantec opublikował komunikat po przeprowadzeniu szeregu analiz związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Conficker. Okazało się, że po wpisaniu w różnych wyszukiwarkach "conficker" internauta trafiał na spis stron, które zarażały wirusem.


A to ciekawe Smile Coś ten Symantec chyba przewrażliwiony a może mają rację?


Bardzo łatwo możesz to sprawdzić, wpisując Conficker w wyszukiwarce i wchodząc na te strony. Jeżeli posiadasz bardzo dobre zabezpieczenia, to nie musisz się obawiać. Ja się nie obawiam. Zaraz zobaczę, czy to tylko propaganda Symanteca Smile
Odpowiedz
Jurek napisał(a):
mbm86 napisał(a): Symantec ostrzega internautów aby nie szukali w sieci informacji o wirusach - z najgroźniejszym ostatnimi czasy Confickerem na czele.

Okazuje się, ze dociekliwy internauta zamiast dodatkowych informacji o tym jak znaleźć i zniszczyć złośliwe oprogramowanie, ma wielką szansę by trafić na witrynę, która zarazi go poszukiwanym wirusem.

Symantec opublikował komunikat po przeprowadzeniu szeregu analiz związanych z rozprzestrzenianiem się wirusa Conficker. Okazało się, że po wpisaniu w różnych wyszukiwarkach "conficker" internauta trafiał na spis stron, które zarażały wirusem.


A to ciekawe Smile Coś ten Symantec chyba przewrażliwiony a może mają rację?


Bardzo łatwo możesz to sprawdzić, wpisując Conficker w wyszukiwarce i wchodząc na te strony. Jeżeli posiadasz bardzo dobre zabezpieczenia, to nie musisz się obawiać. Ja się nie obawiam. Zaraz zobaczę, czy to tylko propaganda Symanteca Smile


Ja się też nie obawiam bo korzystam z piaskownicy Grin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
Ja już próbowałem i nic, zero, null Smile
Odpowiedz
Może być niezła zabawa na prima aprilis:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Panika, panika i jeszcze raz panika. Takie postępowanie tylko dolewa oliwy do ognia i pomaga twórcom szkodnika udoskonalać go aby był groźniejszy. Moim zdaniem jednak nie będzie żadnej epidemi a skończy się na strachu.
Odpowiedz
Pablosss napisał(a):Panika, panika i jeszcze raz panika. Takie postępowanie tylko dolewa oliwy do ognia i pomaga twórcom szkodnika udoskonalać go aby był groźniejszy. Moim zdaniem jednak nie będzie żadnej epidemi a skończy się na strachu.

Coś w tym jest i widać wyraźnie że komuś usilnie zależy na tym żeby zasiać strach i niepokój. Ktoś zwietrzył niezły interes Cool
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
czekamy zobaczymy, ja myślę że strach ma wielkie oczy, ale no właśnie jest jedno ale
WIN11
Ventura
Odpowiedz
Ja myślę, że nie będzie nowej wersji Confickera 1 kwietnia Smile Za bardzo zapowiadają.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ja w confickera wierzę tak samo jak w 21.12.2012 r. Ale co ja tam wiem?
Co do news''a... No cóż kto szuka ten znajdzie Grin. Takie artykuły rozsiewają tylko panikę, a jej konsekwencji nie da się przewidzieć.
Pewnie niedługo zaleją nas stosy "łańcuszków" z gadu-gadu, albo gorzej.
No nic, zobaczymy.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
Godzina zero wybiła Grin
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Popieram twoje zdanie Serafinten virs jest to samo, co sianie paniki, że koniec świata będzie w 2012 Grin
____________
Ale na tym wirusie, niektóre antyviry robią sobie reklamę Craze

[attachment=262]
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
MateusXz napisał(a):Popieram twoje zdanie Serafinten virs jest to samo, co sianie paniki, że koniec świata będzie w 2012 Grin
____________
Ale na tym wirusie, niektóre antyviry robią sobie reklamę Craze


Downadup/Conficker to wirus który zainfekował olbrzymią ilość komputerów i to jest fakt. Świadczy to między innymi o słabych zabezpieczeniach zdecydowanej większości osób. To czy zapowiadany atak jest prima aprylisowym żartem, czy nie dzisiaj się okaże. ESET w najnowszych wersjach swoich programów wprowadził poprawkę" Detection for Conficker added" a więc niektóre firmy antywirusowe potraktowały poważnie zapowiedziane ataki.
Odpowiedz
Ja szukam w dziejszych definicjach tego Confickera, i znaleźć nie mogę.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
Ja mam DW i mam gdzieś tego wirusa
WIN11
Ventura
Odpowiedz
polak900 napisał(a):Ja mam DW i mam gdzieś tego wirusa


Ja nie mam DW i też ma gdzieś Smile
Odpowiedz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak na razie 0 wiadomości o szkodliwym działaniu Confickera 1 kwietnia. Jak już chyba wspominałem, wielu dostawców oprogramowania antywirusowego "rozsiało" panikę wśród użytkowników co w krótkiej linii doprowadziło do zwiększenia ich zysków ze sprzedaży. Jeśli w ogóle można mówić o reaktywacji tego wirusa to na pewno nie nastąpi to dzisiaj, jest to mało prawdopodobne z samego logicznego punktu widzenia. Czy ktoś sobie wyobraża sytuację, w której np. złodziej/terroryści mówi/-ą, że o tej i o tej godzinie nastąpi zamach na ten a ten budynek a zamachu dokona Jan Kowalski... Brzmi absurdalnie, jednak mam wrażenie, że ten robak jeszcze nam zrobi niespodziankę Wink
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):Brzmi absurdalnie, jednak mam wrażenie, że ten robak jeszcze nam zrobi niespodziankę Wink


Wcale bym się nie zdziwił Smile Data 1 kwietnia była dość oczywista, głośno się o tym mówiło i dlatego dziś nic się nie dzieje ( póki co ), mam jednak wrażenie że najgorsze może dopiero nadejść i to w najmniej oczekiwanym momencie gdy każdy już uśpi swoją czujność.
Odpowiedz
Ratatui napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak na razie 0 wiadomości o szkodliwym działaniu Confickera 1 kwietnia. Jak już chyba wspominałem, wielu dostawców oprogramowania antywirusowego "rozsiało" panikę wśród użytkowników co w krótkiej linii doprowadziło do zwiększenia ich zysków ze sprzedaży. Jeśli w ogóle można mówić o reaktywacji tego wirusa to na pewno nie nastąpi to dzisiaj, jest to mało prawdopodobne z samego logicznego punktu widzenia. Czy ktoś sobie wyobraża sytuację, w której np. złodziej/terroryści mówi/-ą, że o tej i o tej godzinie nastąpi zamach na ten a ten budynek a zamachu dokona Jan Kowalski... Brzmi absurdalnie, jednak mam wrażenie, że ten robak jeszcze nam zrobi niespodziankę Wink


tak zawsze myślałem. To prima aprilis, tylko że okupiony wielką kasą ze sprzedaży antywirusów. Dlatego się nawet specjalnie nie zabezpieczałem Smile

Muszę zweryfikować powyższe slowa -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pojawiła się jednak nowa wersja Confickera -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości