Downadup/Conficker
#41
VenomX napisał(a):
Plati napisał(a):"Znaleziono wirusa! Nie ma powodu do paniki!" - fajne ostrzeżenie Tongue

Niby w czym jest lepszy ? Nod reaguje identycznie .


jak widać tylko u ciebie. :shy:Edit: ja nie mam Avasta.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#42
Mało mnie interesuje jak jest u was , może po prostu nie umiecie czegoś skonfigurować,ważne , że u mnie program spisuje się na medal ,na pewno działa jak ma działać ,dziś był jednym z nielicznych antywirusów który wykrył groźnego trojana . Avastłącznie zAvirąokazał się być dziurawy jak sito , łącznie z pozostałymi AV.
Odpowiedz
#43
VenomX napisał(a):TwójAvastłącznie zAvirąokazał się być dziurawy jak sito .


to było do mnie czy do Jurka, bo już nie wiem. Jurek używa tylko avasta, a ja tylko aviry.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#44
Plati napisał(a):
VenomX napisał(a):TwójAvastłącznie zAvirąokazał się być dziurawy jak sito .


to było do mnie czy do Jurka, bo już nie wiem. Jurek używa tylko avasta, a ja tylko aviry.

Wybacz pomyliłem się .
Odpowiedz
#45
Plati napisał(a):"Znaleziono wirusa! Nie ma powodu do paniki!" - fajne ostrzeżenie Grin Widać Nod jest gorszy od Avasta Tongue


@Plati Smile Przy znalezieniu odzywa się jeszcze głos męski i to już w ogóle jest śmieszne Craze

Najpierw jest syrena, a potem Ostrzeżenie znaleziono wirusa !!!, a czasami Ostrzeżenie wykryto potencjalną infekcję Craze

@VenomX zastanawiam się nad przejściem na NOD32 Grin Mógłbyś napisać jak masz go skonfigurowanego ???, a potem sprawdzę go na tym archiwum z którym ma problem u Jurka Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#46
Konfiguracja NOD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#47
VenomX napisał(a):Mało mnie interesuje jak jest u was , może po prostu nie umiecie czegoś skonfigurować,ważne , że u mnie program spisuje się na medal ,na pewno działa jak ma działać ,dziś był jednym z nielicznych antywirusów który wykrył groźnego trojana . Avastłącznie zAvirąokazał się być dziurawy jak sito , łącznie z pozostałymi AV.


Którego to trojana nie wykrył Avast? Mógłbyś być bardziej precyzyjny?
A jeżeli chodzi o Noda, to program, który ma problemy w wykryciu wirusów w paczce bez specjalnej konfiguracji jest dla mnie co najmniej dziwny Smile
Odpowiedz
#48
VenomX pokaż na to dowody a najlepiej zamieść próbkę tego trojana, w przeciwnym razie jesteś niewiarygodny.
Odpowiedz
#49
"VenomX napisał(a):Avast łącznie z Avirą okazał się być dziurawy jak sito , łącznie z pozostałymi AV.


Twój NODjest dziurawy jak sito Grin VenomX
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#50
VenomXwychodzi z założenia że jak NOD nie podnosi alarmu to znaczy że plik jest czysty Grin
Odpowiedz
#51
mi sciaga tylko 8 kb i nic niewykrywa lol
Odpowiedz
#52
Pablosss spójrz na post :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#53
Nie zauważyłem, sorki. Po otwarciu pliku u mnie interweniuje zarówno AVGjak i MBAM--->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#54
Pablosss napisał(a):Nie zauważyłem, sorki. Po otwarciu pliku u mnie interweniuje zarówno AVGjak i MBAM--->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Minęło wiele godzin, zapewne wiele się zmieniło. Z rana zaledwie garstka antywirusów wykrywała tego trojana .
Odpowiedz
#55
Avast nic nie wykrywa podczas ściągania i skanowania PPS, ale po kliknięciu na loadera, następuje ładowanie do folderu system32. Avast się odzywa i proponuje blokadę. Pozwoliłem mu wejść. Okazuje się, że jest to trojan. Przeskanowałem system32 i znalazł wirusa.

2009-01-28 16:21:26 - 1300 Sign of "Win32:Trojan-gen {Other}" has been found in "C:\Documents and Settings\-\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\BQOJHH2B\717l2[1] .exe" file.
2009-01-28 16:21:26 - 1300 Sign of "Win32:Trojan-gen {Other}" has been found in "C:\DOCUME~1\-\USTAWI~1\Temp\41C1.tmp" file.
2009-01-28 16:21:26 - 1300 Sign of "Win32:Trojan-gen {Other}" has been found in "C:\DOCUME~1\-\USTAWI~1\Temp\41C1.tmp" file.

MBAM również nie wykrywał go w pliku, alepo przeskanowaniu folderu system32 przez Avasta, MBAM znalazł dalsze skutki działania trojana (załącznik)
Posiadając kilka dobrych softów, można się bawić wirusami Smile
Odpowiedz
#56
zdarza się najlepszym
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#57
Osobiście przestaję już wierzyć skanerom on-line ( np virustotal ) gdyż ich wskazania nie pokrywają się z prawdą. Przed chwilką przeskanowałem zainfekowany plik i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jak można zauważyć nie znajdują potwierdzenia w praktyce. Wiele antywirusów wykrywa pliki podczas uruchamiania, a skanery działają jak skanowanie z prawokliku w antywirusach.
Odpowiedz
#58
o tak działają
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#59
Pablosss napisał(a):Osobiście przestaję już wierzyć skanerom on-line ( np virustotal ) gdyż ich wskazania nie pokrywają się z prawdą. Przed chwilką przeskanowałem zainfekowany plik i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Jak można zauważyć nie znajdują potwierdzenia w praktyce. Wiele antywirusów wykrywa pliki podczas uruchamiania, a skanery działają jak skanowanie z prawokliku w antywirusach.

Nie jest prawdą to co piszesz . Musisz zrozumieć, że z każdą godziną bazy wirusów są uaktalniane. Dziś z rana wiele programów nie wykrywało tego trojana aktualnie sytuacja może być inna gdyż po wielu godzinach próbka z wirusem mogła trafić do wielu laboratorium . Wierz mi , że wiele godzin temu trojan ten nie był wykrywalny raczej .
Odpowiedz
#60
Przed chwilą przeskanowałem ten plik na virustotal i Avast oraz AVG nic w nim nie wykryły, podczas gdy wykrywają zagrożenie podczas otwierania pliku - skanery ich nie otwierają a co za tym idzie niekiedy nie są w stanie wykryć wirusów podczas gdy antywirus owszem ( w trakcie otwierania ). Takie jest moje osobiste zdanie. Przykład na AVG:

- podczas ściągania nie wykrywa
- podczas skanowania PPM nie wykrywa
- podczas otwarcia wykrywa
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości