Jak usunąć poprzednią starą wersję Aviry
#21
Możesz użyć także przywracania systemu i wrócić gdy miałeś zainstalowaną starą wersję Aviry. Następnie usunąć ją izainstalować nową wersję.
Prosty sposób, bez kombinowania. Wink
Odpowiedz
#22
@andrzej, ja uwazam że to trochę przekombinowany sposób ;-)
Uważam że użycie dedykowanego narzędzia napisanego przez producenta, który wie jakie klucze powinny zostać usunięte i a jakie biblioteki należy wyrejestrować z systemu jest szybsze i bezpieczeniejsze. Użycie narzędzia od aviry zajmuje ok 2 min. Przywracanie systemu, odinstalowanie wczesniejsze wersji etc, sporo dłużej..
Odpowiedz
#23
yaslaw napisał(a):Uważam że użycie dedykowanego narzędzia napisanego przez producenta, który wie jakie klucze powinny zostać usunięte i a jakie biblioteki należy wyrejestrować z systemu jest szybsze i bezpieczeniejsze. Użycie narzędzia od aviry zajmuje ok 2 min. Przywracanie systemu, odinstalowanie wczesniejsze wersji etc, sporo dłużej..


Zapewne tak i tutaj masz zupełną rację, nie mniej jednak autor tematu musi sobie poradzić z problemem. Miejmy nadzieję że napisze w jaki sposób tego dokonał. Wink
Odpowiedz
#24
Akurat narzędzie Aviry do rejestru jest dość rzetelne, choć faktycznie nie usuwa wszystkiego w rejestrze...a ogólnie - żadne dedykowane narzędzie nie jest bezbłędne, o czym zdążyłem się dziesiątki razy przekonać...niestety. Zawsze szukam śmieci w rejestrze i choć nie robię tego w edytorze rejestru za pomocą Ctrl+F a potem F3, ale od lat używam Regseekera...wspomnianego już wcześniej. Dlaczego ten program...bo jest prosty w obsłudze, bo szuka skutecznie nie tylko wpisów w rejestrze, ale w tym samym miejscu/zakładce od razu można szukać plików...można wybrać czy szukane wyrażenia mogą tworzyć jeden wyraz np. sys watcher/syswatcher , bo od razu wykazuje błędne wpisy po instalacjach.
Używam go tylko do szukania w rejestrze, choć program oferuje tweaki do systemu również i szukanie błędnych wpisów...szukanie błędów nie wychodzi mu najlepiej niestety.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Czy te pliki też mogą być od Aviry bo nie wiem czy je skasować bo może program się myli zwłaszcza ten ostatni?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
Możesz usunąć, ja wywaliłem wszystkie, które był w programie i żyję.

Zauważyłem coś dziwnego w tym narzędziu, znalazło mi do usunięcia wpis Kingsofta Smile.
Odpowiedz
#27
andrzej76 napisał(a):
yaslaw napisał(a):Uważam że użycie dedykowanego narzędzia napisanego przez producenta, który wie jakie klucze powinny zostać usunięte i a jakie biblioteki należy wyrejestrować z systemu jest szybsze i bezpieczeniejsze. Użycie narzędzia od aviry zajmuje ok 2 min. Przywracanie systemu, odinstalowanie wczesniejsze wersji etc, sporo dłużej..


Zapewne tak i tutaj masz zupełną rację, nie mniej jednak autor tematu musi sobie poradzić z problemem. Miejmy nadzieję że napisze w jaki sposób tego dokonał. Wink
Aby usunąć poprzednią wersję Aviry użyłem Avira registry cleaner i zadziałało.Dziękuje wam za pomoc i mam jeszcze pytanieo konfigurację nowej wersjiAviry bo w poradniku jestinna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości