Jak usunąć poprzednią starą wersję Aviry
#1
Mam problem bo chciałem zainstalować nową wersję Antivira Aviry na starszą wersję i nowa wersja nie chce się zainstalować bo widzi jeszcze poprzednią której nie mogę usunąć.Próbowałem wProgramach i funkcjach , a także za pomocą CCleaner 3.20 i też nic.Może ktoś pomoże ?

Dodano: 27 cze 2012, 12:39

Dodam że mam system Vista
Odpowiedz
#2
Użyj Avira RegistryCleaner-a:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
A ja proponuję ręcznie, najlepszy sposób na znalezienie wszystkiego co pozostało ;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I tak w każdym z dostępnych kluczy rejestru.(5).
Odpowiedz
#4
Andrzej, tylko po co kiedy producent udostępnia dedykowane narzędzie?
Odpowiedz
#5
A myślisz że te narzędzia wszystko wywalają. Nieraz testowałem te specjalnepierdołki do usuwania pozostałości po programie od producentów , od groma uninstalerów i uwierz mi - zawsze coś ręcznie znalazłem i usunąłem. Nie wierz w te programy tak do końca bo i tak nimi 100% nie usuniesz , a ja ręcznie Paweł - owszem. Wink

Zero wysiłku , wpisuję co chcę znaleźć i samo automatycznie szuka. Dla mnie nie problem, i chyba dla nikogo także nie będzie.
Odpowiedz
#6
@andrzej76, Twoja metoda jest dość zawodna, choć przyznaje że parę razy też tak robiłem.Spora część kluczy przechowywana jest poza gałęziami wprost przypisanymi z nazwy do konkretnego programu...
Niestety niektóre programy tworzą kilkaset i więcej wpisów w różnych miejscach, co raczej z góry przekreśla szansę na ręczne "leczenie"
Odpowiedz
#7
Ręczne leczenie ( poprzez regedit) jest raczej bardziej automatycznym. Ja się nie zawiodłem nigdy. A robię to tak - najpierw CCleaner odpalam lub inny deinstalator który usunie aplikację , następnie regedit i resztki usuwam.( klucze, wartości , dane).
yaslaw napisał(a):Niestety niektóre programy tworzą kilkaset i więcej wpisów w różnych miejscach,


Tak w miejscach rejestru które to wpisy i tak znajdziesz i usuniesz , bo gdzie indziej?
Masz przecież tylko 5 kluczy rejestru i w nich szukasz.
Odpowiedz
#8
A wyobrażasz sobie ręczne kasowanie kilkuset wpisów w rejestrze?
Odpowiedz
#9
ktośtam napisał(a):A wyobrażasz sobie ręczne kasowanie kilkuset wpisów w rejestrze?


Tak - znajduję, zaznaczam je i usuwam. Zobacz, proste :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Prawoklik - usuń i nie masz.
Odpowiedz
#10
Ja nadal uważam, że ręczne grzebanie to ostateczność i/lub rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają co robić z wolnym czasem Craze
Odpowiedz
#11
Znam szybszy sposób, zamiast ręcznie samemu szukać lepiej użyć programu do wyszukiwania w rejestrze - wyrzuci listę którą można dowolnie usunąć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#12
ktośtam napisał(a):/lub rozwiązanie dla ludzi, którzy nie mają co robić z wolnym czasem


Jak dla mnie - dla ludzi którzy chcą mieć naprawdę czysto w systemie.Ale to moja opinia i lubię tą metodę najbardziej. Nikogo do tego nie namawiam, podpowiedziałem tylko sugestię. Każdy wybiera swoją skuteczną metodę. Jak dla mnie ta jest niezawodna. Wink

PS : Przecież buri tu ręcznie nic nie szukasz i nie tracisz czasu!!! Zaznaczasz dany klucz który chcesz przeszukać wpisujesz w okienku to co chcesz znaleźć a edytor rejestru sam Ci to wyszukuje. Chłopaki nie korzystaliście z tego nigdy, bo takie mam wrażenie albo jestem niedorozwinięty bo nie wiem?
Odpowiedz
#13
andrzej76 napisał(a):Jak dla mnie - dla ludzi którzy chcą mieć naprawdę czysto w systemie.Ale to moja opinia i lubię tą metodę najbardziej. Nikogo do tego nie namawiam, podpowiedziałem tylko sugestię. Każdy wybiera swoją skuteczną metodę. Jak dla mnie ta jest niezawodna. Wink


W jaki sposób znajdujesz klucze od danego programu, bo chyba nie po samej nazwie programu Grin
Odpowiedz
#14
Oczywiście, że korzystałem z tego rozwiązania, dlatego wiem, że jest ono beznadziejne. RegSeeker i po sprawie Wink
I chyba czas zakończyć OT?
Odpowiedz
#15
andrzej76 napisał(a):PS : Przecież buri tu ręcznie nic nie szukasz i nie tracisz czasu!!!

Tracisz bo w programie do zarządzania rejestrem możesz jednocześnie wyszukiwać kilka fraz - to jest efektywniejsze, bo raz wpisujesz i szuka wszystkie dając listę tego co znalazł. Często takie programy przedstawiają w bardziej przejrzysty sposób to co znalazły.

Osobiście dawno nie korzystałem.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#16
buri napisał(a):Tracisz bo w programie do zarządzania rejestrem możesz jednocześnie wyszukiwać kilka fraz


Tak tutaj masz rację, bo po jednym kluczu przeszukuję w aplikacji można 5 kluczy na raz przeszukać. Ale zbytnio nie przeszkadza mi to , szukanie w pojedynczym kluczu jest szybkie na dysku SSD. Wink
Odpowiedz
#17
Total uninstall, jv16 powertools i o ile jest narzędzie do usuwania od producenta programu Smile dziękuję za uwagę
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#18
Tak robię jak mówisz i wyskakuje komunikat że nie można usunąć wszystkich plików.A jeżeli chodzi o usuwanie programem to usuwać w trybie awaryjnym?
andrzej76 napisał(a):A ja proponuję ręcznie, najlepszy sposób na znalezienie wszystkiego co pozostało ;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



I tak w każdym z dostępnych kluczy rejestru.(5).
Odpowiedz
#19
Daruj sobie szperanie w rejestrze. Uruchom narzędzie od Aviry (może być w trybie awaryjnym) z uprawnieniami Administratora.
Odpowiedz
#20
Nic nie usuwaj ręcznie z rejestru, bo możesz czasem za dużo wywalić i będzie problem.
Jak Ktosiu napisał, jest uninstaler od Aviry , więc najpierw użyj tego narzędzia ,a potem ewentualnie będziemy kombinować dalej.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości