Laptop Samsung...co sądzicie?
#1
Chodzi mi o ten jeden konkretny model Samsung NP300E5A-S05PL 8GB W7HP w ofercie Euro AGD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A generalnie do wydania jest ok. 2600-2700 na laptoka, który ma mieć niezłą kartę graficzną, procesor najlepiej i5 2 gen, 6 lub więcej giga RAM. Laptop do pracy na inżynierskich aplikacjach i do gry też. Proszę o opinie i ewentualne sugestie...więcej ewentualnych laptoków dorzucę po 21, bo od tej godziny przez noc jest spora promocja w Euro AGD.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Mysi być koniecznie w EURO?
Ten sam model dostaniesz w morele.net za 2330zł Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Sam laptop jest ok, tylko grafika taka sobie, ma magistralę tylko 64-bity, lepiej poszukać laptopa z GeForce GT 520M, bez "X" Smile
Odpowiedz
#3
Kamil...wiem, że na Morelach jest ten sam model, ale on tam ma tylko 4 giga RAM...poza tym cena na Euro jest bez promocji, a liczę że może ten właśnie model będzie z obniżką. Zapowiadają obniżki na laptokach do 400 złotych, ale nawet jakby miał 100, to i tak będzie dla mnie atrakcyjny Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Generalnie laptopy Samsunga mogę Ci z czystym sumieniem polecić. Sam mam model już nie najnowszy - R510, który służy mi niezawodnie od przeszło dwóch lat i naprawdę nie daje mi powodów do narzekania.
Jest bardzo cichy, ma wygodną klawiaturę, nie grzeje się jak szalony. Jedyny minus to błyszczący plastik obudowy - strasznie się na nim odbijają paluchy. Sam przymierzam się pomału do wymiany laptopa i na 100% będzie to Samsung.
Odpowiedz
#5
Głowy nie dam na 100%, ale chyba takiego samego lapa ma mój znajomy, który ostatnio dawał mi go "do przeczyszczenia systemu".
Jak na jeden dzień użytkowania mogę go z czystym sumieniem polecić. Nie grzał się za bardzo, nie hałasował, a mimo to znajomy odpalał na nim BF3.
Jedyna wada to po prostu ogromna ilość crapware, no ale to można we własnym zakresie poprawić Smile
Odpowiedz
#6
ichito napisał(a):Chodzi mi o ten jeden konkretny model Samsung NP300E5A-S05PL 8GB W7HP w ofercie Euro AGD

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A generalnie do wydania jest ok. 2600-2700 na laptoka, który ma mieć niezłą kartę graficzną, procesor najlepiej i5 2 gen, 6 lub więcej giga RAM. Laptop do pracy na inżynierskich aplikacjach i do gry też. Proszę o opinie i ewentualne sugestie...więcej ewentualnych laptoków dorzucę po 21, bo od tej godziny przez noc jest spora promocja w Euro AGD.

Poszukaj modeli które Cię interesują tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

a jak nie to zajrzyj do nich na forum też może być recenzja użytkownika.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Mój brat takowego laptopa posiada na 100% Smile Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to pisz.

lukasamd napisał(a):Jedyna wada to po prostu ogromna ilość crapware, no ale to można we własnym zakresie poprawić


Dokładnie. Wgrywałem mu system bo po zakupie jest tego znacznie więcej niż w innych - tak bynajmniej stwierdziłem porównując go ze swom R540 .
Odpowiedz
#8
Ja chciałem wtrącić tylko swoje trzy grosze w kwestii wykonania. Nie wiem dokładnie z czego jest wykonany, ale unikaj każdego odblasku i tandetnego plastiku. Lepiej mieć chociażby 2GB RAMu mniej a solidną obudowę niż odwrotnie, uwierz mi. Sam jestem posiadaczem Asusa (w podpisie) i o ile plastiki wewnątrz (tz. te "obok" klawiatury itd.) są bardzo dobrej jakości, to te na zewnątrz to tragedia. To jest tzw. "piano black", gdzie każdego palucha widać na kilometr i łatwo się rysuje... Z utrzymaniem estetycznego wyglądu jest tu mały problem, lecz po wyczyszczeniu wygląda nie powiem bajerancko. Generalnie kumpel ma wzorowane coś ala szlifowany metal, aluminium, nie wiem, ale wykonany jest z tego prawie cała powierzchnia laptopa i jest to super rozwiązanie. Rys nie widać, palców też nie, tylko pozazdrościć. Przy tym samsungu nie wiem czy to jest plastik, czy jakieś "a''la aluminium", po zdjęciach ciężko to stwierdzić. No i na mega plus matowa matryca. Ja mam niestety odblaskową i latem korzystanie jest lekko utrudnione ze względu na odbijające się światło. W matowej tego nie ma.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#9
Denerwujące mogą być też trochę za duże przestrzenie między klawiszami.
Odpowiedz
#10
Też racja. W sumie to warto przed zakupem pojechać do sklepu i wypróbować owego laptopa, jak się na nim pisze itd. W sumie to będziesz go macać przez parę najbliższych lat więc warto poświęcić trochę czasu na to ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#11
OK...dzięki za wszystkie uwagi...jak na razie czekam do magicznej 21 Grin Wtedy się okaże, czy to ten czy może coś lepszego.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Warto też sprawdzić czy laptop uruchamia się Smile Jeżeli jest z wystawy sklepowej to nie ma problemu . Kupując swojego w euro byłem świadkiem jak kobieta zwracała laptopa bo nie uruchamiał się w ogóle.
Odpowiedz
#13
Waves97 napisał(a):Warto też sprawdzić czy laptop uruchamia się Smile Jeżeli jest z wystawy sklepowej to nie ma problemu . Kupując swojego w euro byłem świadkiem jak kobieta zwracała laptopa bo nie uruchamiał się w ogóle.


Bezcenna radaGrin
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#14
Mówię co sobie przypominam bo źle dla ichito nie życzę Grin Wszystko się może zdarzyć
Odpowiedz
#15
@ichito, jak dla mnie akurat ten model samsunga jest dość drogi jak na oferowane parametry. W tej cenie powinna być lepsza karta graficzna niż gt520.
Matowa matryca na plus. Samsungi mi osobiściesię generalnie podobają.
Zobacz jeszcze na te modele:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
OK...w grę wchodzi jeszcze ten Samsung

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#17
Ichito , ja mam model RF711(to samo co RF511 tylko 17 cali) jak w opisie , jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury, Samsung nie ma sobie równych ,miałem już 3 modele .
Są pewne niedostatki w jakości wykonania obudowy, zależne od modelu , ale akurat RF511 jest wolny od większości z nich.(pękające ramki matrycy, uginające się klawiatury i innę)
Zresztą nie tylko Samsungi borykają się z problemami wynikającymi z oszczędności produkcyjnych.Ogólnie jak napisałem wyżej, Samsung ma świetną kulturę pracy.
Polecam lekturę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, znajdziesz tam opisy wielu modeli Samsunga które potwierdzą ich kulturę pracy i nie tylko Wink
Odpowiedz
#18
Dziękuję Ci Facecik...czekałem na taka opinię, bo potrzebowałem potwierdzenia, że zrobiłem dobry wybór Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#19
Ja od kilku miesięcy mam

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tyle że z 6gb ram i szczerze polecam ten lapek
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#20
Ichito ,gdybyś jeszcze nie zamówił , to mógłbym Ci na PW trochę więcej porad udzielić, bo akurat w ostatnim czasie sporo buszowałem w temacie.
No ale tak czy inaczej syn nie powinien żałować wyboru , bo to dobry sprzęt, aczkolwiek w tej cenie(3k) jest jeszcze parę interesujących propozycji Asusa(najzimniejszy sprzęt), czy DELL-a , a także Lenovo(równie dobra kultura pracy).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości