Laptop Samsung...co sądzicie?
#21
Akurat jesli chodzi o Asusa to zgadzam się. Te serie które ASUS wypuścił są naprawdę świetne. Laptop jest chłodny i bezgłośny podczas pracy.
Ja bardziej niż na procesoricore stawiłbym na platformę AMD z lepszymi radeonami, lub ew. NVIDiĄgt540+.
Jeśli chodzi o Lenovo, to serie ideapad raczej średnio oceniam, lepiej stare thinkpad''y (w pracy mam t500 i nie zamieniłbym go na nic). Lenovo w budżetowym segmencie rynku oferuje średnio-niską jakość wykonania. Natomiast nowe thinkpady choć dużo lepsze też zaczynają tylko przypominać dawne "kultowe" modele.
Gdybym osobiście miał wskazać firmę której przede wszystkim laptopów bym szukał to byłby to właśnie Samsung oraz Asus
Odpowiedz
#22
yaslaw napisał(a):Lenovo w budżetowym segmencie rynku oferuje średnio-niską jakość wykonania.


Nie tylko Lenovo - wszystkie firmy . MamLenovo IdeaPad Y530i nie zamieniłbym go na nic. Jakość wykonania - bajka , nic się nie posypało do tej pory przez już prawie 3 lata i śmiga jak należy, a użytkuję go średnio 8 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu , nic nie skrzypi i charczy, zawiasy jak nowe - zero luzu. Więc zależy jak trafisz , dla mnie seria Y - I liga inne serie już nie tak dobrze wykonane - i tu się zgadzam.

Co do Samsunga - zależy jaki i jakie parametry. Ja nie stawiam na AMD , zawsze tylko Nvidia. Na pewno dobry sprzęt i solidnie wykonany. Wink

PS: Osobiście - Lenovo, Lenovo i jeszcze raz Lenovo - mam sprawdzoną tą firmę laptopów z serii Y.

Każdy chwali swoje.
Odpowiedz
#23
Andrzej , ale Lenovo na modelu Y530 zakończył swój prym w segmencie laptopów średniej półki. Ten model był faktycznie prawie jak stare IBM wykonany, ale następcy są już tylko gorsi.Zdarzają się nawet egzemplarze które grzeją niczym HP Pavilion (Y550) .
Ogólnie przy wyborze laptopa nie skupiałbym się na danej marce, a konkretnym modelu.
Szkoda ,że jak tylko ktoś z forum poprosi o poradę w kwestii laptopa , to każda jaskółka chwali co ma , mało to profesjonalne,no ale forum informatycznym to SafeGroup w zasadzie nie jest, i ja odsyłam bardziej na ELEKTRODĘ , albo przynajmniej NOTEBOOKCHECK.
Odpowiedz
#24
andrzej76 napisał(a):Ja nie stawiam na AMD , zawsze tylko Nvidia


Aj to uważaj, bo możesz się przejechać Smile
Wystarczy przypomnieć sprawę z źle montowanymi/lutowanymi kartami GF w lapach co się po prostu odklejały... sam miałem kadłubka z 8600GS i trafiło na coś takiego, porażka.

facecik napisał(a):Szkoda ,że jak tylko ktoś z forum poprosi o poradę w kwestii laptopa , to każda jaskółka chwali co ma , mało to profesjonalne,no ale forum informatycznym to SafeGroup w zasadzie nie jest, i ja odsyłam bardziej na ELEKTRODĘ , albo przynajmniej NOTEBOOKCHECK


Uroki dyskusji Smile

Ja natomiast będę chwalił HP i Probooki jeżeli ktoś szuka czegoś co nie wygląda ładnie, ale jest po prostu ok. Żeby nie było, iż chwalę - w ciągu dwóch lat był 3 razy naprawiany (2 razy w serwisie, 1 raz u mnie na miejscu), za każdym razem chodziło o matrycę. Do tego można doliczyć i5 która miała fabrycznie źle założoną czapkę (przy pierwszej okazji zmieniłem proca na inną i5 i problem zniknął).
Odpowiedz
#25
Notebookcheck jest fantastyczne. Pomogli wybrać laptoka mojemu braciszkowi.
Trzeba przyznać, że nowy sprzęt jest jednorazowy. Moja Toshiba M45 (rok produkcji 2004) daje radę - przynajmniej na swój wiek i moje niszczycielskie możliwości, a w nowej Toshibie (rok produkcji 2010/2011) są problemy z klawiaturą.
Odpowiedz
#26
lukasamd napisał(a):
andrzej76 napisał(a):Ja nie stawiam na AMD , zawsze tylko Nvidia

Aj to uważaj, bo możesz się przejechać Smile
Wystarczy przypomnieć sprawę z źle montowanymi/lutowanymi kartami GF w lapach co się po prostu odklejały... sam miałem kadłubka z 8600GS i trafiło na coś takiego, porażka.


Dokładnie. Mój laptop z 8600GS - padł a właściwie karta padła. Co jak się okazało było wynikiem wadliwej serii (kilkuset tysięcy egzemplarzy) wyprodukowanych przez NVIDIĘ. Oczywiście po gwarancji, a na nvidia olała sprawę. Był za to nawet proces w stanach..
Odpowiedz
#27
facecik napisał(a):Ogólnie przy wyborze laptopa nie skupiałbym się na danej marce, a konkretnym modelu.


Dokładnie tak chciałem to wyrazić. Dokładnie tak jak piszesz , teraz coraz gorzej z nowymi modelami i to w każdej marce , walą na ilość a nie na jakość.

Co do karty Nvidia - mam w 4 kompach i nigdy nie było problemów, mnie tam nigdy AMD nie rajcowało mimo iż niektórzy mówią że zdecydowanie lepsze ( ja sądzęże nawet jak lepsze w sensie wydajniejsze , to są kłopoty wszelakiej maści z nimi i u mnie je to dysklasyfikuje ). Wink
Odpowiedz
#28
Czas sfinalizować temat, który trochę zaczął żyć już swoim własnym życiem...ale to bardzo dobrze Smile
Na razie mój syn "katuje" nową maszynę i nie opuszcza jej na krok Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#29
1TB dysk przy obecnych cenach to niezły potworek, a skoro 250 GB dorzucili za darmo to tylko się cieszyć.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#30
Ale teraz dyski tanieją.
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#31
1TB ja mam problem zapełnić 320GB.. Co Ty ichito trzymasz na dyskach? Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#32
Wystarczy kilka filmów i odcinków seriali w dobrej jakości i już GB lecą (film x264 720p - ~4,3 GB, odc serialu 720p -~ 1,5 GB) Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#33
I gry, większość nowych gier zajmuje teraz olbrzymie przestrzenie, ja muszę pół dysku wywalić żeby w coś zagrać Smile
Online Armor Premium + Kingsoft PC Doctor Lite + Bitdefender TrafficLight
Odpowiedz
#34
ichito napisał(a):Euro AGD zrobiło nam niewątpliwą jeszcze jedną dodatkową niespodziankę, ponieważ potwierdzili dostawę laptoka z większym twardym dyskiem (jeden tera), a nie 750 giga, jak w ofercie.

Ale to znaczy, że dostałeś 2 dyski po 500 GB zapewne tak ? Ja właśnie tak mam w moim RF711.
A z zapełnieniem nie ma problemu , mój został zapełniony w niecały miesiąc Smile i musiałem już zewnętrzny kupować.
Odpowiedz
#35
Dokładnie tak, jak pisze Eru...to nie mój laptop, a mojego syna, więc na pewno będą tam filmy, całe seriale i gry...taki dysk się przyda Smile
@facecik
to jest jeden dysk na pewno.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#36
Ano fakt, bo przecież kupiłeś RF511 , a tam na 2 dyski nie ma miejscaSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości