NORTON AV 2009
#1
Witam wszystkich co sądzicie o nowym nortonie 2009???
jak z obciążeniem kompa?

jakby ktoś chciał na 90 dni nortony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
lunaticdreams napisał(a):Witam wszystkich co sądzicie o nowym nortonie 2009???
jak z obciążeniem kompa?

jakby ktoś chciał na 90 dni nortony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Słyszałem, że pod względem szybkości i obciążenia kompa Norton 2009 jest rewelacyjny. Gdyby do tego dodać skuteczność Aviry Premium, to chętnie był pobrał triala na trzy miechy Smile

Dzięki lunaticdreams!
Odpowiedz
#3
Ja właśnie chyba go zainstaluję,tyle dobrych opini poczytałem o wersji 2009 podobno jest lekki i szybki a także ma dobrą wykrywalność


P.S wiecie może jak wyłączyć sprawdzanie pisowni w fire foxie?wnerwia mnie to strasznie gdy klikam na anglojęzycznych forach.

aha wiem że prawoklikiem i odhaczamu sprawdzanie pisowni ale po restarcie znowu mi sprawdza.
Odpowiedz
#4
a gucio prawda z tymi 90 dniami, przynajmniej w wersji PL.
Odpowiedz
#5
sciągałęś ze tak piszesz???????????
zeczywiście podczas pobierania pisze że to 30 oem(przecież może być błąd)
z kolei przy sciąganiu NISpisze 90 oem więc gra gitara,ściągnij zainstaluj i dopiero komentuj
Odpowiedz
#6
lunaticdreams napisał(a):sciągałęś ze tak piszesz???????????
zeczywiście podczas pobierania pisze że to 30 oem(przecież może być błąd)
z kolei przy sciąganiu NISpisze 90 oem więc gra gitara,ściągnij zainstaluj i dopiero komentuj


U mnie po ściągnięciu wersji PL, pisze OEM30. Być może po instalacji okaże się, że jest na 90 dni. Gdy zainstalujecie, to napiszcie jak jest.

Ranking pakietów antywirusowych z października, z udziałem Nortona 2009:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
lunaticdreams napisał(a):sciągałęś ze tak piszesz???????????


Tak, ściągnąłem oraz zainstalowałem i tak jak pisałem z tymi 90 dniami to pic na wodę. Zamieszczam screen jako dowód:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
ok,sorry za wprowadzenie w błąd,ale NIS z tamtej strony jest na sete na 90 dni,może opiszesz co nieco tego nortona ,jak z z użyciem cpu i ramu?
Odpowiedz
#9
Za krótko używam NAV żeby coś szczególnego o nim napisać ale to co zaobserwowałem to:

- bardzo niskie zapotrzebowanie na ram i cpu podczas zwykłej pracy ( przeglądanie www ). Waha się od 3 MB ( najniższe zanotowane ) do 15 ( najwyższe zanotowane ). W tym czasie mój procesor ( Q9450 ) nie był obciążany przez NAV bardziej niż 2%.

- podczas pełnego skanowania komputera z maksymalnymi możliwymi ustawieniami programu NAV zużycie ramu wahało się w zakresie 20-70 MB, z czego najczęściej oscylowało w granicach 35-45 MB, zużycie procesora średnio wynosiło 10% ( maksymalnie, chwilowo 25%, minimalnie 4% ).

- nie mam żadnej paczki z wirusami by przetestować skuteczność programu, jak podrzucisz jakąś z gwarancją że sama się nie rozpakuje po ściągnięciu to chętnie to zrobię Smile
Odpowiedz
#10
[quote="Pablosss"]


- bardzo niskie zapotrzebowanie na ram i cpu podczas zwykłej pracy ( przeglądanie www ). Waha się od 3 MB ( najniższe zanotowane ) do 15 ( najwyższe zanotowane ). W tym czasie mój procesor ( Q9450 ) nie był obciążany przez NAV bardziej niż 2%.

- podczas pełnego skanowania komputera z maksymalnymi możliwymi ustawieniami programu NAV zużycie ramu wahało się w zakresie 20-70 MB, z czego najczęściej oscylowało w granicach 35-45 MB, zużycie procesora średnio wynosiło 10% ( maksymalnie, chwilowo 25%, minimalnie 4% ).


no to wielkie dzięki bo jeśli jest tak jak piszesz to ja przesiadam się na nortona av 2009,z tego co napisałeś noton chyba wskoczy na pierwsze miejsce pod względem najmniejszego zużycia zasobów,z tym że ja walnę sobie promocję na 90 dni dla użytkowników oprogramowania MICROSOFTU

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
tylko szkoda ze to po angielsku jest!
Odpowiedz
#12
E tam przecież skomplikowanych słów tam niema na pewno,podobnie jak w innych antywirach po angielsku

poza tymjakby ktoś chciał to mogę podesłać czy tam wrzucic na serwer soft co resetuje triala w wersji polskiej i do tego 15 czy 30 dniową wersję przerabia na 90(tyle co powinno być)

jak coś to PM ale wrzucę jutro dopiero
Odpowiedz
#13
Co do zwrotów użytych w NAV to faktycznie niektóre tłumaczenia są co najmniej dziwne.
Odpowiedz
#14
Pablosss napisał(a):- nie mam żadnej paczki z wirusami by przetestować skuteczność programu, jak podrzucisz jakąś z gwarancją że sama się nie rozpakuje po ściągnięciu to chętnie to zrobię Smile


Przetestowaliśmy już Nortona 2009:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Test na paczce 3732 wirusów:

1. Twister Anti-TrojanVirus 3719
2-3. Avira AntiVir Personal - Free Antivirus 8.1.0.331 3711
2-3. Avira AntiVir Premium 8.1.00.331 3711
4. Ashampoo AntiVirus 1.61 3709
5. avast! 4.8.1229 Home Edition (gruntowny skan) 3708
6. Kaspersky Internet Security 2009 8.0.0.454 3692
7. Rising Antivirus Free Edition 20.56 3691
8. Norton Internet Security 200916.0.0.125 3686
Odpowiedz
#15
Przetestowaliśmy już Nortona 2009:

Test na paczce 3732 wirusów:

1
8. Norton Internet Security 200916.0.0.125 3686
[/quote]

Tylko o niczym to nie świadczy, ponieważ zaraz po identycznym teście zainstalowałem Kasperskiego. Nie wykrył po Nortonie nic. Wykrył zaś ESET - trzy. Dziwne to dla mnie wszystko. Mam wrażenie, że każdy antywirus inaczej po prostu liczy znalezione wirusy.
I jeszcze jedno. Otóż, antytspam Nortona tradycyjnie nie współpracuje juz z Vista Mail, nie wspominając o innych klientach mailowych. działa tylko w Zezulcach. Denerwujące to, bo nieuczciwe. Nigdzie na stronie Symantec o tym nie wspomina!
Odpowiedz
#16
@Nikesz

Nie polemizuję na temat testu, który wykonaliśmy. Ciekawe jest jednak to, że Avira Premium bez względu na to, czy to są amatorskie, czy profesjonalne testy, na spyware/adware, trojany, malware, czy wirusy, zawsze osiąga znakomite wyniki! Te wyniki potwierdzają również skuteczność Aviry w codziennym użytkowaniu. Po co więc szukać gruszek na wierzbie lub kwadratowych jaj? Grin
Odpowiedz
#17
Jurek napisał(a):@Nikesz

Nie polemizuję na temat testu, który wykonaliśmy. Ciekawe jest jednak to, że Avira Premium bez względu na to, czy to są amatorskie, czy profesjonalne testy, na spyware/adware, trojany, malware, czy wirusy, zawsze osiąga znakomite wyniki! Te wyniki potwierdzają również skuteczność Aviry w codziennym użytkowaniu. Po co więc szukać gruszek na wierzbie lub kwadratowych jaj? Grin


A czy ja piszę, że Avira jest do kitu? Czy w ogóle piszę coś o Avirze?! Ale jeśli zacząłeś... Uważam, ze to świetny antywirus. Dopóki jednak Niemcy nie zrobią polskiej wersji, nie wybiorę go. Jeśli ktoś nie szanuje 36-milionowego rynku, to ja go wspierać nie będę. Podobnie zresztą jak Bit Defendera, który w ogóle nie zrobił polskiej wersji ubiegłorocznych produktów (nie mówiąc już o tegorocznych)!

Zastanawiam się jednak nad czymś innym - i tego dotyczył mój post. Dlaczego korzystając z tego samego programu otrzymaliśmy inne wyniki i dlaczego te u mnie są tak niedorzeczne?!

Przed chwilą testowałem Kasperskiego 2009, Nortona 2009 i ESETa na takim śmiesznym wygaszaczu ekranu - snowy cottage. W sumie nie ma tam jakichś zabójczych wirusów , ale... Jeśli ktoś się chce pobawić, to jestem ciekawy. Zwłaszcza jak radzi sobie Avira Smile

Kaspersky - najlepiej, bo blokował już część dziadostwa w czasie instalacji, Eset nieźle - też blokował przy instalacji. Norton nie blokował niczego, pozwolił się zainstalować i dopiero potem wykrył wszystko.
Odpowiedz
#18
Fakt, że niedorzecznym było zaadresowanie tego postu do Ciebie, ale poszło.
Toże nie ma polskiej wersji Aviry nie jest satysfakcjonujące, ale długotrwałe promocje tego znakomitego AV już tak Smile
Odpowiedz
#19
Nikesz napisał(a):Kaspersky - najlepiej, bo blokował już część dziadostwa w czasie instalacji, Eset nieźle - też blokował przy instalacji. Norton nie blokował niczego, pozwolił się zainstalować i dopiero potem wykrył wszystko.


Też pobrałem ten wygaszacz i tak:

- podczas ściągania go NAV 2009 milczy
- po skanowaniu z prawokliku milczy
- nie odważyłem się zainstalować Smile

EDIT;

Kontaktowałem się z pomocą techniczną Nortona i powiedzieli że ten program tak działa, tzn blokuje zainfekowane pliki dopiero po otwarciu zainfekowanego pliku Smile
Odpowiedz
#20
Pablosss napisał(a):
Nikesz napisał(a):Kaspersky - najlepiej, bo blokował już część dziadostwa w czasie instalacji, Eset nieźle - też blokował przy instalacji. Norton nie blokował niczego, pozwolił się zainstalować i dopiero potem wykrył wszystko.


Też pobrałem ten wygaszacz i tak:

- podczas ściągania go NAV 2009 milczy
- po skanowaniu z prawokliku milczy
- nie odważyłem się zainstalować Smile

Hmmm. No więc sam widzisz - u każdego antywirus działa jak chce Smile Może u Ciebie nic nie "krzyczał", ponieważ nie masz ustawionego Kasperskiego na maksimum jego możliwości?

Ten wygaszacz odpala kilka innych programów: jakieś sklepy, programiki optymalizujące itd. Na wszystko musisz wyrazić zgodę. Problem w tym, że ma też ukrytego trojana. Zresztą, te sklepiki też nieźle rozrabiają: trzeba całkowicie odinstalować Mozillę, wyczyścić klucze rejestru i znowu ją wgrać. temu nie zapobiegł ani jeden z testowanych przeze mnie antywirusów. F-Securem nie chce mi się juz tego sprawdzać, bo za dużo potem czyszczenia Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości