NORTON AV 2009
#41
Myślicie, że taka potężna i bogata firma interesuje się naszą prywatnością i zawartością komputerów. Informacje są potrzebne wyłącznie do udoskonalenie programu. Gdyby tak było jak piszecie, to są specjaliści, którzy bardzo szybko by to wykryli a firma straciłaby bardzo dobrą renomę.
Odpowiedz
#42
Jurek napisał(a):Myślicie, że taka potężna i bogata firma interesuje się naszą prywatnością i zawartością komputerów. Informacje są potrzebne wyłącznie do udoskonalenie programu. Gdyby tak było jak piszecie, to są specjaliści, którzy bardzo szybko by to wykryli a firma straciłaby bardzo dobrą renomę.


Niby tak, ale po co ujawniaja te statystyki. Takie dzialanie mi sie nie podoba. Moim zdaniem powinni zbierac tylko informacje typu adresy stron, na ktorych wystapily ataki, zagrozenia, informacje o szczegolach dzialania, lokalizacji infekcji itp. A to co jest opisane w artykule moim zdaniem przekracza troche granice i takiej inwigilacji nie mozna tlumaczyc tylko i wylacznie udoskonalaniem produktu. Jednak mamy prawo rezygnacji z tego i to zalatwia sprawe.
Odpowiedz
#43
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):już ponad rok temu czytałem na stronie P2P newso Symantecu , który to inwigiluje .


Inwigiluje jeśli się na to zgodzisz, Symantec jak każdy inny producent oprogramowania pozostawia w tej kwestii wybór.

Widzisz to nie do końca jest tak jak myślisz . Kiedy posiadasz dany program , często łączy się on z serwerami , przeróżnymi numerami IP. Zwykła aktualizacja programu przyczynia się do inwigilacji .Peerguardianwyświetla dobre kilka takich numerów i zawsze je blokuje . Inwigilacja często odbywa się w sposób nieświadomy . Przy instalacji antywirusa McafeePG blokuje adresy : Savvis wyobraź sobie , że ten sam adres podpina się pod moje IP kiedy ściągam coś z sieci Bittorrent .
Odpowiedz
#44
Zgodnie z tym co piszesz to każdy program inwigiluje, tylko nie robi przy tym tyle hałasu co Symantec ( chodzi mi o ten artykuł jaki zamieściłeś ).
Odpowiedz
#45
yngve napisał(a):Niby tak, ale po co ujawniaja te statystyki. Takie dzialanie mi sie nie podoba. Moim zdaniem powinni zbierac tylko informacje typu adresy stron, na ktorych wystapily ataki, zagrozenia, informacje o szczegolach dzialania, lokalizacji infekcji itp. A to co jest opisane w artykule moim zdaniem przekracza troche granice i takiej inwigilacji nie mozna tlumaczyc tylko i wylacznie udoskonalaniem produktu. Jednak mamy prawo rezygnacji z tego i to zalatwia sprawe.


Zgadzam się! Prawdopodobnie stoi za ty wielki biznes. Faktem jednak jest, że piractwo stało się wielka plagą a firmy i ludzie z nimi związani sporo na tym tracą.
Odpowiedz
#46
Pablosss napisał(a):Zgodnie z tym co piszesz to każdy program inwigiluje, tylko nie robi przy tym tyle hałasu co Symantec ( chodzi mi o ten artykuł jaki zamieściłeś ).

Tak , właściwie każdy program inwigiluje,( widzi nasze IP )różnica polega na tym , że niektórefirmy mają w tym swój cel, według mnieSymantecjak i Mcafeejak najbardziej !
Odpowiedz
#47
Nie od dziś wiadomo że nie ma w internecie pojęcia "anonimowość" i według mnie żadne programy jej nie zapewnią. Każdy PC który połączony jest z siecią pozostawia po sobie ślady. My, zwykli użytkownicy możemy jedynie próbować ograniczyć to zjawisko,ale wyeliminowanie go nie jest możliwe.
Odpowiedz
#48
Pablosss napisał(a):Nie od dziś wiadomo że nie ma w internecie pojęcia "anonimowość" i według mnie żadne programy jej nie zapewnią. Każdy PC który połączony jest z siecią pozostawia po sobie ślady. My, zwykli użytkownicy możemy jedynie próbować ograniczyć to zjawisko,ale wyeliminowanie go nie jest możliwe.

Zgadzam się , uważam jednak , że Peerguardianto skuteczny program, trzeba tylko wiedzieć jakie listy posiadać , te , które znajdują się tuż po instalacji nie wystarczą .
Odpowiedz
#49
Upłynęło trochę czasu i chciałem się podzielić z Wami doświadczeniami z testowania Nortona 2009.
Najnowszy Norton zapewnia dość skuteczną ochronę. Nawet jeżeli jakiś wirus nie jest od razu wykrywany, to w przypadku gdy stanowi realne zagrożenie lub próbuje dokonywać szkodliwych zmian, zostaje zidentyfikowany i usunięty przez Sonar. Ta funkcja wykrywa i usuwa wszelkie nieznane zagrożenia ale jak się okazuje nie do końca i warto przeskanować system np. MBAM lub innymi skanerami antywirusowymi.
Pakiet jest bardzo szybki, lekki i przy odpowiednich ustawieniach bezobsługowy. Jego mankamentem jest niezbyt dobra wykrywalność wirusów sygnaturami i niedokładne usuwanie infekcji przez Sonar.
Odpowiedz
#50
dobry ale płatny Sad
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#51
Jurek napisał(a):Upłynęło trochę czasu i chciałem się podzielić z Wami doświadczeniami z testowania Nortona 2009.
Moje przypuszczenia się coraz bardziej potwierdzają. Najnowszy Norton zapewnia wyjątkowo skuteczną ochronę. Nawet jeżeli jakiś wirus nie jest od razu wykrywany, to w przypadku gdy stanowi realne zagrożenie lub próbuje dokonywać szkodliwych zmian, zostaje zidentyfikowany i usunięty. Można się oczywiście spierać, pisać o testach, czy eksperymentach z nowymi zagrożeniami ale żeby docenić skuteczność NIS i NAV 2009 trzeba go po prostu przez pewien czas używać i wtedy wszystko jest jasne. To jest zdecydowanie najlepszy antywirus jaki do tej pory używałem.


Imponujaca ilosc wirusow w ciagu kilku dni, Jurek gdzie Ty surfujesz ze tyle ich lapiesz - pytam bo moze beda dla nas w przyszlosci strony do testowania zabezpieczen Grin
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#52
Eeee, pewnie sa to "nasze" wirusy ze strony wynalezionej przez VenomXa Smile
Odpowiedz
#53
Z tymi wirusami to jest różnie. Niektóre wyłapywałem celowo. Ale tak na prawdę to coraz łatwiej się z nimi zetknąć nie tylko zresztą w necie(płyty CD/DVD, pendrive). Ostatnio instalowałem mojej córce grę z kopii płyty od kolegi. Były na niej wirusy(nie w cracku). Żeby ją szybko zainstalować wyłączyłem Nortona i po instalacji gdy go włączyłem, błyskawicznie wykrył i usunął trojana ze spybotem, bez skanowania na żądanie.

Bardzo ciekawąfunkcją w Nortonie jest SONAR, który wykrywa i usuwa wszystkie nieznane zagrożenia w postaci plików exe, pomimo tego, że skanery nie widzą wirusa. Nie jest to idealna ochrona ponieważ MBAM znajduje jeszcze potem wirusy w plikach i w rejestrze ale Sonar zapobiega jednak szkodliwym skutkom infekcji. Linki do screenów w tym temacie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mankamentem NIS i NAV 2009 jest niezbyt imponująca wykrywalność wirusów przez sygnatury.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości