Secure Browser- Firefox z wirtualizacją.
#1
Bardzo lubię testować przeróżne przeglądarki internetowe. Postanowiłam więc przetestować Secure Browser - która jest alternatywną wersją wstecznego Firefoxa z wirtualizacją. Okazało się, że jej plik instalacyjny to nie exe, ale msi. Jak zwykle gdy testuję coś nowego, to tworzę punkt przywracania systemu, tym razem zrobiłam tak samo.

W czasie pierwszej próby instalacji tej przeglądarki w lokalizacji przez mnie wybranej wystąpił jakiś błąd.

Potem zdecydowałam się ją zainstalować w domyślnej lokalizacji. O dziwo ona sama utworzyła dodatkowe foldery, w tym: Program Files (x86).

Ledwo zainstalowałam tą przeglądarkę, Secuniawszczęła alarm, że mam nieaktualny Adobe Reader.

Szkopuł w tym, że go nie instalowałam, więc go wyrzuciłam. Okazało się, że zainstalowała go Secure Browser . :/ Jego instalacji nie było w opcjach.

Kiedy po raz pierwszy odpaliłam nową przeglądarkę, okazało się, że wymaga aktualizacji. Zaktualizowałam ją więc do nowszej wersji.

Chciałam tutaj zaznaczyć, że Secure Browser miała być oparta na Firefox 3.6. A wiadomo, że ta wersja jeszcze się aktualizuje.

Jednak ona znów się zaktualizowała, tym razem do wersji 8.0.1. I to nadal była przeglądarka z wirtualizacją.

Stwierdziłam, że ją zachowam, ale okazało się, że nie jest kompatybilna z WOT- zainstalowałam to rozszerzenie, sama zrestartowałam Secure Browser, ale okazało się, że WOT w niej nie działa.

Nie próbowałam sprawdzać, czy ta przeglądarka jest kompatybilna z innymi rozszerzeniami, po prostu straciłam do niej cierpliwość i przywróciłam system do czasu nim ją zainstalowałam. I tak została po niej masa śmieci...


Reasumując, Secure Browserto ciekawa przeglądarka, ale jest jeszcze niedopracowana, bo są problemy z jej instalacją, ona bez naszej wiedzy instaluje wsteczną wersję Adobe Reader (i inne dodatki), nie jest kompatybilna z WOT. Może też nie jest kompatybilna z innymi rozszerzeniami do Firefox.

Czy kiedyś testowaliście Secure Browser i co o niej sądzicie?


Można ją pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Strona jej producenta:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jest bezpieczna zarówno według WOT, jak i McAfee Site Advisor.

Ta przeglądarka raczej nie popsuje Firefox, ale zalecam ostrożność...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Nie zainstalowała Adobe (i nie tylko Adobe) bez wcześniejszego informowania. Na stronie projektu masz napisane:

Cytat: The initial release of the Secure Browser features the Firefox web browser with Adobe Reader and Flash plug-ins preinstalledand ready to run as a Windows Installer setup (no repackaging required).


To jak najbardziej ma sens - zapewne one też są chronione, czyli jest wirtualizowana przeglądarka, a także dwa najpopularniejsze pluginy, czyli obsługa flasha i dokumentów pdf.
Odpowiedz
#3
Eh, mój błąd, okazało się, że jestem niedoinformowana.Facepalm

Ale w jaki sposób bym zaktualizowała tamten Adobe Reader?

I czemu ta przeglądarka nie była kompatybilna z WOT?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#4
joa17t napisał(a):Ale w jaki sposób bym zaktualizowała tamten Adobe Reader?


Głowy nie dam, ale pewnie byłby aktualizowany wraz z przeglądarką.

joa17t napisał(a):I czemu ta przeglądarka nie była kompatybilna z WOT?


Tutaj też mam tylko przypuszczenia: zmiany mogą być dosyć rozległe skoro jest wirtualizacji. Pociąga to za sobą utratę kompatybilności z dodatkami, które działają w oryginale.
Odpowiedz
#5
Więc tak, jak Secunia zorientowała się, że Adobe Readerjest nieaktualny, wyświetliła linka do strony z jego aktualną instalką.

Ale zapewne wtedy, Adobe Readerzostałby zainstalowany normalnie w systemie, a tego wolałabym uniknąć. :/

Mam nadzieję, że Secure Browserbędzie chociaż kompatybilna z WOT, flagfox i Adblock.

Nie wyobrażam sobie serfowania w necie bez tych rozszerzeń...

Chociaż no script też by się przydał....Chociaż w jej przypadku raczej nie jest konieczny...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości