Rozmowy o polityce -dyskusja, polemika, poglądy opinie
Eugeniusz napisał(a):Podałem Ci kilka artykułów. Poza tym wyjdź na ulicę i porozmawiaj z normalną polską rodziną która bardziej martwi się jak przetrwać do 1. niż o to, czy brzoza była zwyczajna, taka jak w Polsce czy teleskopowa.

Gieniu ja rozmawiam z ludziami w pracy i niemal 99,9% twierdziże PO to banda złodziei i mają sporo za uszami co do Smoleńska.
I do tego kłamią. Premier ordynarnie kłamie ws. rozdzielenia wizyt:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W czasie konfy: Dominika Długosz (PolsatNews)! "Panie premierze, odnoszę wrażenie, że o wizycie Kaczyńskiego mówiło się od stycznia 2010 r.
Ciekawe jak weekendowe media zareagują na dzisiejsze kłamstwa Tuska. Da się zagadać Macierewiczem?
Cóż być może dane nam będzie doczekać momentu kiedy CZARNE BĘDZIE BIAŁE a BIAŁE CZARNE .
Dokładnie. Chociaż Tusk mówił dzisiaj coś innego w necie nic nie ginie.
W tym wystąpieniu premiera było tyle kłamstw i manipulacji, że trudno nadążyć z prostowaniem.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Właściwie T-usk V-ision N-etwork jest nawet przed swoim mistrzem.
Czy oni się boją grupy osób wiadomej proweniencji?
Wałęsa wzywa Tuska: Przygotuj stosowne siły porządkowe:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

PO jest ugrupowaniem wyrosłym z oszustwa wyborczego. Praktycznie każda ich obietnica wyborcza leży w koszu.
Gruba kreska Tadeusza jest tak naprawdę kreską koszerną.Realizowaną z błogosławieństwem służb i mocarzy prlu.
Ruch społeczny Solidarności [nie mylić ze związkiem zawodowym]został przejęty. zawłaszczony przez koszerne środowisko KOR w akcie zemsty za "poniżenia" 68. Młodzi ludzie tego ani nie rozumieją, a nie nie mają wiedzy na ten temat. Pytajcie 50, 60 latków - oni wiedzą.
W trójkę to sobie prawie grób wykopiemy Beer
Ale wiecie jak to jest z polityką i z mediami? Będziemy się tu do upadłego obrzucać błotem, zniszczymy sobie zdanie o sobie, zapomnimy o fajnych dyskusjach prowadzonych na poziomie. Będziemy grali jak nam zagra jedna lub druga strona, po prostu będziemy fanatykami tych stron. Ja już wolę być fanbojem np. Google / MSa i się "wykłócać" o to jaki gówniany jest zielony robocik, albo o to jak niedorobiony jest windows phone, nie mówiąc o antywirach (NIS to shit vs KIS to shit). To zawsze będą dyskusje dużo bardziej na poziomie, bo jednak jakimiś faktami podpierane.
A w polityce i w ostatnich wydarzeniach? Nikt nie wie co się stało i nikt nigdy wiedzieć do końca nie będzie . Jeden powie że to wypadek, drugi że to ruscy, a ja np. powiem że to jakieś zakrzywienie czasoprzestrzenne. Nie mam dowodów? A na co mnie dowody?! Będę w to wierzył i koniec, możecie mi naskoczyć Smile - taki będzie to właśnie poziom, dokładnie taki sam, jak walk politycznych.

Tak więc ja powiem tyle - dziękuję, ale ja w tym temacie się wypowiadać nie mam zamiaru i szczerze polecam to każdemu. Nie ma sensu ze sobą walczyć przez to, że kreują nas inne strony, bo po prostu je z jakichś powodów preferujemy. Temat jest oczywiście otwarty, oczywiście o ile będzie na poziomie. Gdyby zaczęło się dziać coś niedobrego, zostanie on zamknięty.
TASMAN napisał(a):I rozumiem że jesteś w tej samej kapeli co TVN,chyba że się mylę

Mając na uwadze Twoje inne słowa
TASMAN napisał(a):Właściwie T-usk V-ision N-etwork jest nawet przed swoim mistrzem.

Chcę zapytać...nie znasz mnie przecież wcale...czemu mnie obrażasz? Co wiesz o mnie? Ściągnij cugle i wstrzymaj konia...OK?

Sławek...żonglujesz statystykami, cytatami, linkami fo artykułów...i co z tego...nie zmienisz mojego przekonania, że Polska to nie tylko PIS, telewizja TRWAM czy katastrofa w Smoleńsku...Polska to kilkadziesiąt milionów ludzi, którzy mają swoje życie, swoje problemy, nadzieje i plany...mają swoje sprawy i swoje pasje...swoje radości i swoje smutki, którymi nie epatują pozostałych milionów...sądzisz, że należy tych ludzi zostawić samym sobie? Że oni są mniej ważni od tych, którzy nieustannie narzekają, płaczą, podsycają nienawiść w mediach?
A jeśli mówimy o Katyniu...to skoro masz tyle lat, to z pewnością wiesz, że Katyń nie został odkryty przez Kaczyńskiego, Macierewicza "et consortes"?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Tytuł wątku jest:
Rozmowy o polityce - dyskusja, polemika, poglądy opinie
Mimo że dużo osób nie zabiera w nim głosu wyświetlany był 1430 razy, co myślę nie jest złym wynikiem w statystyce.
W pierwszym poście: Rozmowy o polityce - dyskusja, polemika, poglądy opinie widziane Naszymi oczami .

Wczoraj ichito pisząc: Sławek...ile Ty masz lat, że piszesz takie pierdoły?
Nie miałem chęci nawet odpisywać.
Możemy mieć inne zdanie, możemy polemizować, bo na tym polega dyskusja, Zdobyłeś się tylko na krytykę ale merytorycznie nie odniosłeś się do tego co napisałem.

Zacząłem pisać do lukasamd o zamkniecie tego wątku.
Powstrzymało mnie że pojawiło się kilka odpowiedzi. I zacząłem się nad sytuacją zastanawiać.
Pisanie o porażkach rządu raczej nie jest tutaj mile widziane.
W końcu kto jak kto, ale czy przedstawiciele redakcji, forum nie powinni pozostać apolityczni, niezależni?
Tymczasem tak nie jest. Szkoda.


Młodzi wierzą w to co mówią media, a czy te media są niezależne?
Proszę Pokaż jednego dziennikarza z Tvn czy Wyborczej który jest zwolennikiem Pisu.
To jest normalna sytuacja że nikogo takiego nie ma?
Kiedy Tusk ogłosi stan wojenny to większość dziennikarzy nawet nie będzie musiała szyć sobie nowych mundurów. Wystarczy sięgnąć do szafy...
Są zaprawieni w bojach, przykład jak można manipulować tytułem. Można dowiedzieć się że Zabójca był z biura Pis:
Z Wyborczej: Zabójca z biura PiSskazany na dożywocie
Z Gońca ukazującego się w Wielkiej Brytanii: Zabójca działacza PiSskazany na dożywocie

Pula tematów zakazanych puchnie w zastraszającym tempie.
o reformach państwa piszą?
o obietnicach Tuska?
o autostradach?
A po co, lepiej o strasznym Kaczyńskim, podpalającym Polskę i grożącym wojną”.
O jeszcze straszniejszym Rydzyku, obrońcy multipleksu!
O groźnym tłumie spod smoleńskiego krzyża

Rozumiem że cześć społeczeństwa się na to godzi. Ich sprawa, nikt tego nie neguje. Można by się z tego śmiać, gdyby nie było to niestety prawdziwe.

O żadnych obietnicach Tuska lepiej nie przypominać. A sytuacja wygląda tragicznie.
Cytat: Z obiecanych na Euro 2100 kilometrów dróg ekspresowych dotychczas wybudowano zaledwie 417.
Na prezentacjach sprzed 5 lat drogi ekspresowe oplatały prawie cały kraj. S7 mieliśmy jeździć z Gdańska do Warszawy, S5 z Gdańska do Poznania, a S8 z Warszawy do Wrocławia. Niestety, żadna z tych dróg nie będzie gotowa.

Informacja, która ledwie przemknęła przez portal Wirtualna Polska:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Co nie dziwi skoro:
Cytat:
W badaniu przeprowadzonym przez Pentor na zlecenie „Wprost" respondenci wskazywali „polskiego polityka, który ich zdaniem najczęściej kłamie, przedstawia wyborcom obietnice bez pokrycia, nieprawdziwe informacje".
Pierwsze miejsce w rankingu kłamców zajął Donald Tusk, którego wskazywał prawie co piąty respondent.

Pytanie retoryczne, gdyby media to nagłaśniały to może cześć społeczeństwa nie była by zaskoczona że autostrad nie ma.
Robi się szum medialny z tego:
Cytat:
Dziś wielkie święto prawicowych polityków i zadymiarzy skrzykniętych przez przedsiębiorcę w koloratce. W Warszawie wystawią przedstawienie pt. "Walka o wolne media". Dlatego że prywatna Telewizja Trwam ojca Rydzyka nie dostała koncesji na nadawanie cyfrowe.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To są rzetelne media?
Tak wygląda ich machina, Ekipa TVN w krzakach czyli w pracy:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


@ichito
Ja wcale nie mam zamiaru zmieniać Twojego przekonania. Ale też go nie krytykuję.
Ja np szanując pewne formy, staram się nie wrzucać linków do niezależnych portali, staram się podawać informacje pewne, jednocześnie takie które mimo że są ważne, z dziwnych względów są przemilczane.
Mamy tego nie negować?
Czy w napisaniu:
- Rosjanie badali wrak i wybuch wykluczyli.
Jest coś co mija się z prawdą? Raczej nie, tylko nijak się ma do tego co mówiono przedtem.
Jak wyjaśniają tak uczciwie jak sprawę Katynia, to stawia rzetelność tych badan pod znakiem zapytania.

ichito napisał(a):A jeśli mówimy o Katyniu...to skoro masz tyle lat, to z pewnością wiesz, że Katyń nie został odkryty przez Kaczyńskiego, Macierewicza "et consortes"?

Mamy swoje lata, mio Katyniu nauczycielhistorii mówił w tajemnicy. Teraz już nie ma tego problemu, a jaka jest rzeczywistość? Ciekawe ile bym o tym wiedział gdyby wtedy był Tvn, Wyborcza et cetera.
Na tę chwile kto by nie rządził efekt będzie taki sam. Opowiadanie bajek przed wyborami,szara rzeczywistość po. A co do Smoleńska to wiercenie tego tematu przysporzy więcej problemów niż pożytku, przede wszystkim kosztu,komisji, śledztw a może i jeszcze gorszych. A kto za to zapłaci? My...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Dlaczego więc nie krzyczy o tym opozycja? Wobec tego o czym piszesz @slawektor,mądra opozycja mogłaby przejąć rządy nawet w wyniku wcześniejszych wyborów. Przez to moje zarzuty wobec opozycji są równie duże jak wobec opcji rządzącej. Z tym, że dodatkowo działacze opozycyjni, niejednokrotnie bardzo zasłużeni, robią z siebie idiotów promując absurdalne teorie. Po co, skoro mają aż nadto konkretów włożonych do ręki za darmo, w prezencie od rządu. Ja znam odpowiedź i to mnie przeraża. Zazdroszczę tym którzy już wyemigrowali.
@asg
Maszrację.Tylko przez co ma krzyczeć?
Media to 4 władza. A kto ma wszystkie media. Jak powiedział klasyk: "kto ma TV, ten ma władzę"!
I ten wygrywa wybory.
Leciała konfa Pisu w Tvn24 o gazie. Ledwo powiedzieli:
Za 1000 m3 gazu płacimy jedną z najwyższych cen w Europie (prawie 2 razy tyle, co Anglia i Niemcy), a jednocześnie pobieramy najniższe opłaty tranzytowe, zaś zakontraktowanego gazu nie możemy magazynować ani nikomu odsprzedawać, a umowa jest wieloletnia..
Koniec przekazu, i dali jakieś bzdety.
Mam o tyle dobrze że mam net, żeby mieć obiektywną opinie staram się czytać informacje z rożnych źródeł,
Nie każdy ma net czy stać go na gazety

Jak ostatnio kupowałem Wyborczą to ludzie się tak na mnie dziwnie popatrzyli..:crazy:
Zaraz się głupio poczułem, w formie tłumaczenia powiedziałem: kupuję bo córka miała egzamin, a tam te testy..

A co do kasy:
Cytat: Jak poinformował "Sports Illustrated", Platini przyznał, że Polacy będą musieli wymienić murawę na wszystkich czterech stadionach.


Koszt wymiany murawy to 100 tys. euro. W Poznaniu już chyba siedem albo osiem razy. Nie pytam kto za to zapłaci..
slawektor napisał(a):Pisanie o porażkach rządu raczej nie jest tutaj mile widziane.
W końcu kto jak kto, ale czy przedstawiciele redakcji, forum nie powinni pozostać apolityczni, niezależni?
Tymczasem tak nie jest. Szkoda.


Cios poniżej pasa, więc się do niego odniosę.
Dyskutując tu i mając odmienne zdanie na różne tematy bardzo łatwo zarzucić redakcji, że nie jest obiektywna. Dlaczego? Bo my mamy "kolorek", a ktoś kto ma inne zdanie nie ma... efekt - najlepiej powiedzieć, że redakcja faworyzuje jakąś ze stron. Chciałbym jednak przypomnieć, że zabierając głos w takim temacie każdy wyraża własne zdanie. Wrzucanie tu więc gdziekolwiek "zdania redakcji" jest zupełnie bezzasadne i bezsensowne. Nie jesteśmy portalem o polityce i po prostu nie ma czegoś takiego, jak opinia redakcji na jakiś temat polityczny. Są opinie każdego z nas, dyskutującego.
My jako ekipa zawsze będziemy w takim wypadku na przegranej pozycji, więc jak już wcześniej napisałem, nie mam zamiaru się tu w ogóle wypowiadać.
Nasze decyzje jako osób dbających o porządek na forum są natomiast apolityczne, bo nikt nie usuwa tutaj opinii niepochlebnych na temat którejkolwiek ze stron, ani nawet satyryki się do nich odnoszącej - moja wczorajsza "interwencja" i usunięcie Twojego postu możesz wrzucić do worka "bo ma inne przekonania", ale tak naprawdę chodzi o to co tam napisałem, czyli robienie bałaganu na forum.
Dopóki wypowiedzi są zgodne z regulaminem i ogólnie przyjętymi zasadami kultury, problemu nie ma. Gdy będą przekraczać granice, polecą do kosza, bez jakichkolwiek dyskusji i z zupełnym ignorowaniem zarzutów o brak obiektywności.
To nie jest cios poniżej pasa:
lukasamd napisał(a):Tak więc ja powiem tyle - dziękuję, ale ja w tym temacie się wypowiadać nie mam zamiaru i szczerze polecam to każdemu

To że nie Masz zamiaru się wypowiadać rozumiem.
Natomiast jak polecasz szczerze każdemu nie wypowiadać się w tym temacie to nie jest sugerowanie ani cios poniżej pasa.
No tu trzeba rozgraniczać. Jeżeli zrozumiałeś to jako "zalecenie" administratora, no to wiedz, że nie o to mi chodziło, a po prostu była to moja osobista ocena.
W tamtym poście napisałem w czym rzecz - dyskusje o polityce, różnice w poglądach na tym polu prędzej czy później zaczną psuć relacje między nami jako użytkownikami.
To jest jedna sprawa, druga to właśnie taki przykład: co byśmy jako redakcja nie napisali, można interpretować jako słowa jako osoby, albo jako kogoś funkcyjnego na forum:

lukasamd napisał(a):My jako ekipa zawsze będziemy w takim wypadku na przegranej pozycji


I tak jak widać jest w istocie.
Dla mnie koniec tematu, informacje o regulaminie zawarłem, sumienie mam czyste.
Jeżeli chcecie wymieniać się poglądami, proszę bardzo, tylko proszę to robić z głową (nie sugeruję że coś było nie tak do tej pory, bo jakby było to by leciało do kosza) Wink
Cytat: TASMAN pisze:
I rozumiem że jesteś w tej samej kapeli co TVN,chyba że się mylę

Nie wiem gdzie tu jest coś co można by uznać za obrazę .
Cytat: TASMAN pisze:
Właściwie T-usk V-ision N-etwork jest nawet przed swoim mistrzem.

Miałem Tuska na myśli.
A co do przekonywania kogokolwiek do takich czy innych przekonań,myśli etc. To nie mam zamiaru bo prędzej bym przekonał kurę do znoszenia kwadratowych jajek.
To tak w formie riposty.
Cytat: Szanowani naukowcy z najbardziej prestiżowych polskich uczelni na własną rękę podjęli badania tajemnicy Smoleńska.
Nie stoi za nimi ani rząd, ani parlamentarny zespół Antoniego Macierewicza

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zwolennikiem Trwam to ja nie jestem, ale ilość ludzi mnie zaskoczyła, w kadrach media starają się tak pokazywać żeby było widać ich jak najmniej.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Komentarz w TVN24 myślę, że będzie następujący: "W Warszawie odbył się marsz zwolenników RM. TYM RAZEM obeszło się bez ekscesów".
Kaczyński pięknie rozgrywa Ziobrę. I pokazuje, że Zbynio jeszcze długo, długo, będzie się musiał uczyć politykowania.
Telewizji "Trwam" i ojcu Rydzykowi to ja się specjalnie nie dziwię...wyczytałem dziś, że są w plecy jakieś 70 mln złotych i właściwie przestali być wypłacalni. telewizja dla nich to "kura znosząca złote jajka" i nie chce mi się wierzyć w misyjne pobudki tego zamieszania.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości