Problem z instalacją PClLnuxa 2011.09 - KDE
#21
video safe mode,? Przy wyborze układu klawiszy, mysz przestała działać łącznie z klawiaturą Wall Próbowałem na wszelkie możliwe sposoby..
Odpowiedz
#22
VenomX napisał(a):video safe mode, ? Zaczął bootować a przy wyborze układu klawiszy, mysz przestała działać + klawiatura Wall


Hm.. ja powiem tak: cały urok Linuksa. U mnie niemal wszystkie dystrybucje katują sprzęt, jedynie PCLOS się nad nim lituje i pozwala pracować w normalnych warunkach.
Na innym komputerze np. właśnie Twoim będzie robił problemy, coś mu nie pasuje i albo trzeba się mocno nakopać, albo jest to sprawa nie do przeskoczenia.
Pewnie znajdą się nowe i stare kompy, na których nawet stabilny Debian czy Gentoo postawione przez fachowca nie będą działały jak powinny. To wszystko to otwarte systemy, trzeba brać zawsze poprawkę na możliwe kłopoty (co jak co, ale nikt mi nie wmówi, że Windows jest chociażby również problemowy).
Odpowiedz
#23
Odnośnieinstalacji ? Uważam, iż jeżeli zna się podstawy to również jest ona banalna jak w przypadku Windowsa i nie sprawia żadnych problemów. ( instalowałem ubuntu, Minta, Fedorę, Mandrive ) wszystkie te dystrybucje bez problemu się instalowały..Wyjątek stanowi PCLOS .
Odpowiedz
#24
Odnośnie ogólnego działania, wsparcia, kompatybilności itd. Moim zdaniem system przez tyle lat rozwijany jako produkt komercyjny musi być lepszy. W niektórych miejscach jest w tyle, brak mu "powiewu świeżości" w niektórych mechanizmach, ale IMO jest sprawniejszy niż wszelkie dystrybucje. Ostatnio widziałem filmik, w którym ktoś dokonał praktycznie bezproblemowego upgrade z Windows 1.0 przez niemal wszystko (nie licząc Windows ME którego nie da się upgradować) aż do Windows 7... z zachowaniem kilku działających aplikacji które zostały na początku dodane.
Znalazłem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EOT bo się offtop robi.

Na tym drugim komputerze objawy są identyczne?
Odpowiedz
#25
Na laptopie w ogóle nie mogę załadować systemu poprzez LIVE CD gdyż pojawia się czarny ekran i wszystko się wiesza..
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości