Problem z instalacją PClLnuxa 2011.09 - KDE
#1
Mam problem z instalacją PClinuxa 2011.09 - KDE.Wybieram układ klawiatury po czym następuję okienko konfiguracji ( wizard ) klikam na dalej i nagle PCLOX się po prostu restartuje i każe wyjąć płytę. Konfigurator nie przechodzi do dalszego etapu konfiguracji..W jaki sposób mam poprawnie zainstalować system ? Ktoś już spotkał się z powyższym problemem ?

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Próbowałeś uruchamiać z płyty w trybie safe mode?
Odpowiedz
#3
Nie ma bezpiecznego trybu dla instalacji .
Zassam plik źródłowy z innej lokalizacji + wypalę raz jeszcze płytę..Jeżeli ponownie będzie restart to w takim razie system ten gryzie się z moim sprzętem i nie idzie go zainstalować .
Odpowiedz
#4
VenomX napisał(a):Nie ma bezpiecznego trybu dla instalacji .


Uruchom live w trybie bezpiecznym i w nim rozpocznij instalację (w trybie live na pulpicie jest skrót do instalatora).
Odpowiedz
#5
Duża szkoda, niestety nie idzie w żaden sposób zainstalować tego systemu na moim desktopie! Ktoś próbował zainstalować wersje 2011.09 ? Bez problemu się instalowała ? W moim przypadku jest to niemożliwe. Klikając na ikonę instalacji będąc w LIVE CD, pokazuje się kreator po czym za ułamek sekundy zamyka.
Nie wiem czym jest to spowodowane ? Ogólnie bawiłem się systemem poprzez LIVE CD i bardzo przypadł mi do gustu. Niestety zainstalować“ go nie mogę, szkoda..
Odpowiedz
#6
Hm... masz jeszcze jedną ryzykowną możliwość - uruchom livecd, nawiąż połączenia sieciowe, uruchom synaptics i... wykonaj aktualizację. Dopiero potem spróbuj instalować.
Nie daję głowy, że to cokolwiek może dać, ale spróbować warto.
Odpowiedz
#7
Aktualizacje wykonane i nadal nic..Pierwsza styczność z tym systemem zakończyła się wielką porażką .
Najwidoczniej los chce abym korzystał z ubuntuTongue
Bardzo dziwna sprawa z tą instalacją, żeby system nie chciał się zainstalować to jest to przedziwne.
Odpowiedz
#8
Sprawdzałeś sumy MD5?
Uruchom instalator z poziomu konsoli i sprawdź na czymś się wywala. Nie wiem dokładnie jakie polecenie wystukać (livecdinstall?), ale wystarczy że wejdziesz we właściwości skrótu i w lokalizacji pliku zobaczysz który plik należy uruchomić.
Zarzuć logiem na forum.
Smile
Odpowiedz
#9
Panowie, obraz PClLnuxa 2011.09 - KDEjest ewidentnie spieprzony. Sumy kontrole są poprawne. Uruchamiałem tę samą płytę na laptopie moich rodziców ( nowy laptop ) . Podczas bootowania LIVE CD pojawił się czarny ekran i wszystko się zawiesiło. Więcej rozkminiać nad tym nie będę, po prostu obraz jest schrzaniony !
Odpowiedz
#10
Nie może być uszkodzony bo ja na swoim laptoku zainstalowałem z dysku twardego.
Sprawdź czy ta płyta ma błędy za pomocą LiveCD check (opcja w bootsplashu).
Odpowiedz
#11
Instalowałeś wersje .09 ?
Odpowiedz
#12
Tak, wersję KDE (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

).
Odpowiedz
#13
Cytat: Sprawdź czy ta płyta ma błędy za pomocą LiveCD check (opcja w bootsplashu).

Za bardzo nie wiem jak w to wejść, jak wykonać ?

Wypaliłem wersje .06. Nagrałem obraz innym programem i jest ten sam problem - niemożność instalacji .
Zauważyłem również coś bardzo dziwnego. Za każdym razem kiedy uruchamiam płytę na swoim desktopie zPClLnuxem ( wybór instalacji lub LIVE CD ) kiedy wychodzę z ustawień, wyjmuję płytę i wgrywam swoje ubuntu, system po kilku sekundach zawsze sięsam restartuje przy czym rozwala się początkowe botowanie systemu : WARNING SYSTEM BOOT FAIL .

Bez jaj, ten system wchodzi w konflikt z moim desktopem, czymś, nie można go zainstalować . Coś jest nie tak ! Dzieją się bardzo dziwne rzeczy .
Uważam, że ten system u mnie nie może działać . Próbuję na wszelkie sposoby i zawsze jest to samo .
Wypalałem i uruchamiałem wiele płyt z edycjami linuksa i zawsze wszystko sprawnie działało, instalowało się..Jedynie PCLinuxos sprawia tyle problemów.
Odpowiedz
#14
VenomX napisał(a):Za bardzo nie wiem jak w to wejść, jak wykonać ?

Włóż płytę do napędu, wystartuj ją i w splashu bootowania będziesz miał opcję "Live CD check" lub "Surface test". Wybierz tę opcję a system sprawdzi płytę. Jeśli pojawi się błąd to płyta jest źle nagrana, a jeśli nie pojawi to będziemy zastanawiać się dalej.
VenomX napisał(a):a każdym razem kiedy uruchamiam płytę na swoim desktopie zPClLnuxem ( wybór instalacji lub LIVE CD ) kiedy wychodzę z ustawień, wyjmuję płytę i wgrywam swoje ubuntu, system po kilku sekundach zawsze sięsam restartuje przy czym rozwala się początkowe botowanie systemu : WARNING SYSTEM BOOT FAIL .

Tego nie rozumiem.
Odpowiedz
#15
Takich opcji w splashu nie widać : "Live CD check" lub "Surface test ".

Tutaj jest podobny temat gdzie gość nie może zainstalować wersji KDE :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Widać, że nie tylko ja mam ten problem.
User napisał, iż zmienił na wersje LXDE i instalacja poszła..Jednak co z KDE ? Dlaczego tak się dzieje ?
Odpowiedz
#16
VenomX napisał(a):Takich opcji w splashu nie widać : "Live CD check" lub "Surface test".

Media check?
Jeśli nie ma takiego wpisu, wybierz start livecd, wciśnij tab i dopisz mediacheck.
Odpowiedz
#17
@Eugeniusz - Wypaliłem obraz na pendrive - niestety, system dalej nie może się zainstalować ( sytuacja jest identyczna ) zatem to tłumaczy jedno :
PCLinusOS 2011 na moim desktopie nie daje się zainstalować. Nie jest to spowodowane błędnym wypaleniem płyty gdyż sprawdzony został również pendrive.
Po wielu dobrych opiniach na temat tego systemu chciałem go zainstalować, jednakże to co się dzieje w moim przypadku przekreśla ten system.
Jest to jedyna dystrybucja której nie mogę poprawnie zainstalować, i prawdę pisząc, dalej nie zamierzam z tym się użerać ( ile można!? )

Dzięki panowie za wszelkie podpowiedzi .

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#18
VenomX napisał(a):Tutaj jest podobny temat gdzie gość nie może zainstalować wersji KDE :


Jakbym widział to co jest u mnie <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

VenomX napisał(a):Wypaliłem obraz na pendrive - niestety, system dalej nie może się zainstalować


Z moich doświadczeń wynikałoby, że PCLOS nie lubi pendrivów.

Nie mam pojęcia skąd może się brać taki dziwny problem. Próbowałeś chociażby na maszynie wirtualnej? Wiadomo że to zupełnie co innego, ale może przeszkadza mu np. już istniejący system? U mnie nigdy nie narzekał na Windowsa obok, no ale kto wie.
Odpowiedz
#19
Cytat:
Z moich doświadczeń wynikałoby, że PCLOS nie lubi pendrivów.

Zaś z moich wynika, iż PCLOS nie lubi ani pendrivów ani płyt CDGrin

Cytat: Próbowałeś chociażby na maszynie wirtualnej?

Nie próbowałem i wybacz ale nie zamierzam . Więcej czasu jak i zmarnowanych płyt CD oraz nagrań na pendrive nie poświęcę dla tego systemu..Bardzo się zawiodłem .
Odpowiedz
#20
VenomX napisał(a):Zaś z moich wynika, iż PCLOS nie lubi ani pendrivów ani płyt CD Grin


Instalowałem i z płyty CD i z DVD. Jedyny problem jaki miałem (i mam nadal) to konieczność uruchamiania livecd w trybie safe mode, inaczej wykrzacza się przez Radeona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości