Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection
#1
Miałem zainstalowaną Avire Personal przesiadłem się na Symantec Endpoint Protection i nie wiem czy to dobry wybór
Proszę o poradę
Odpowiedz
#2
tolini napisał(a):Miałem zainstalowaną Avire Personal przesiadłem się na Symantec Endpoint Protection i nie wiem czy to dobry wybór
Proszę o poradę

Za mało informacji. Jak używasz komputera i w jakim stopniu znasz się na zabezpieczeniach?
Odpowiedz
#3
Mam lapka Asus N71Vg system windows 7 64 bit


Dodano: 13 paź 2011 21:16

nazabezpieczeniach nie znam się zbyt dobrze dlatego proszę o poradę Avia Personal czy Symantec Endpoint Protektion
Odpowiedz
#4
ja jestem za avira personal, lekko i wystarczająco skutecznie, nie wiem tylko czy webguard zadziała na wersji 64bit win 7
dokładasz mbam i hitman pro = żeby skanować dodatkowo kompa i jest już bardziej niż ok
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
No tak tylko Avira nie ma firewalla miałem do tej pory Avira + MBAM teraz zainstalowałem SEP i ciekawi mnie czy to dobre zabezpieczenie
Odpowiedz
#6
Ale czekaj...SEP jest przeznaczony raczej dla klientów korporacyjnych ze względu na swoje dodatkowe funkcje. Poza tym wciąż trwają prace nad rozwojem wersji 12...stabilna jest tylko 11...masz ją właśnie? Musiałeś mieć ten soft, czy to Twój wybór?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
stabilna 12 wyszła w lipcu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w endpoincie jest dodatkowo firewall, SONAR, Insight Avira to sam antyvirus
Odpowiedz
#8
Masz rację Zord...przyznam się, że choć używam 11, to tylko do czasu śledziłem rozwój dalszych wersji...to w końcu firmowy soft, z którym nic nie zrobię.
Przepraszam za nieaktualne wiadomości.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#9
SEP jest jedynym pakietem nortona który mi odpowiada
avira + webguard sam antywirusSmile, ale skutecznością nie ustępuje.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
jeszcze jedno pytanie czy dodatek symantec IPS będzie działał pod Operą 11.52 czy bedzie wyłączony jak w firefoxie
Odpowiedz
#11
dodatek nie działa z operą niewspierane przeglądarki częściowo chroni funkcja Generic Exploit Blocking wbudowana w firewall
Odpowiedz
#12
Dziekuję Zord za szybką odpowiedź widzę że ten dodatek działa tylko pod IE - pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
#13
jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica między symantec endpoint protektion , a symantec endpoint protektion smallbuisnes
Odpowiedz
#14
Symantec Endpoint Protection Small Business Edition jest dla firm które posiadają mniej niż 100 stanowisk roboczych
Odpowiedz
#15
Zord mam jeszcze jedno pytanie, przeglądałem rózne rankingi antywirusów i nigdzie nie ma uwzględnionego SEP czy to oznacza że jestsłabym pakietem czy mało znanym?
Odpowiedz
#16
SEP jest dla firm (co zord już wyżej zresztą napisał) i dlatego nie ma go w testach Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#17
Dziękuję za informację i pozdrawiam Tongue
Odpowiedz
#18
SEP działa już jakiś czas i muszę przyznać że to świetne oprogramowanie skanowałem komputer innymi programami i jest czyściutko Pozdrawiam.
Odpowiedz
#19
Dzięki za opinię Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Przepraszam,że sie podepne pod temat, ale mam pytanie ogolne. Czy jesli funkcjonuje mala firma , w ktorej jest doslownie kilka komputerow (2-3) to czy istnieje jakis obowiazek ,by kupowac oprogramowanie specjalnie dla firm przeznaczone czy mozna kupic domowa wersje?Grin
Jelsi pytanie jest glupie,przepraszam,ale pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.
Pozdrawiam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości