SafeGroup
Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Dobór zestawu zabezpieczającego (https://safegroup.pl/forum-19.html)
+--- Wątek: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection (/thread-3613.html)

Strony: 1 2


Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 13.10.2011

Miałem zainstalowaną Avire Personal przesiadłem się na Symantec Endpoint Protection i nie wiem czy to dobry wybór
Proszę o poradę


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - KaMiL - 13.10.2011

tolini napisał(a):Miałem zainstalowaną Avire Personal przesiadłem się na Symantec Endpoint Protection i nie wiem czy to dobry wybór
Proszę o poradę

Za mało informacji. Jak używasz komputera i w jakim stopniu znasz się na zabezpieczeniach?


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 13.10.2011

Mam lapka Asus N71Vg system windows 7 64 bit


Dodano: 13 paź 2011 21:16

nazabezpieczeniach nie znam się zbyt dobrze dlatego proszę o poradę Avia Personal czy Symantec Endpoint Protektion


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - polak900 - 13.10.2011

ja jestem za avira personal, lekko i wystarczająco skutecznie, nie wiem tylko czy webguard zadziała na wersji 64bit win 7
dokładasz mbam i hitman pro = żeby skanować dodatkowo kompa i jest już bardziej niż ok


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 14.10.2011

No tak tylko Avira nie ma firewalla miałem do tej pory Avira + MBAM teraz zainstalowałem SEP i ciekawi mnie czy to dobre zabezpieczenie


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - ichito - 14.10.2011

Ale czekaj...SEP jest przeznaczony raczej dla klientów korporacyjnych ze względu na swoje dodatkowe funkcje. Poza tym wciąż trwają prace nad rozwojem wersji 12...stabilna jest tylko 11...masz ją właśnie? Musiałeś mieć ten soft, czy to Twój wybór?


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - zord - 14.10.2011

stabilna 12 wyszła w lipcu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w endpoincie jest dodatkowo firewall, SONAR, Insight Avira to sam antyvirus


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - ichito - 14.10.2011

Masz rację Zord...przyznam się, że choć używam 11, to tylko do czasu śledziłem rozwój dalszych wersji...to w końcu firmowy soft, z którym nic nie zrobię.
Przepraszam za nieaktualne wiadomości.


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - polak900 - 14.10.2011

SEP jest jedynym pakietem nortona który mi odpowiada
avira + webguard sam antywirusSmile, ale skutecznością nie ustępuje.


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 26.10.2011

jeszcze jedno pytanie czy dodatek symantec IPS będzie działał pod Operą 11.52 czy bedzie wyłączony jak w firefoxie


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - zord - 26.10.2011

dodatek nie działa z operą niewspierane przeglądarki częściowo chroni funkcja Generic Exploit Blocking wbudowana w firewall


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 27.10.2011

Dziekuję Zord za szybką odpowiedź widzę że ten dodatek działa tylko pod IE - pozdrawiam serdecznie


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 29.10.2011

jeszcze jedno pytanie jaka jest różnica między symantec endpoint protektion , a symantec endpoint protektion smallbuisnes


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - zord - 29.10.2011

Symantec Endpoint Protection Small Business Edition jest dla firm które posiadają mniej niż 100 stanowisk roboczych


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 05.11.2011

Zord mam jeszcze jedno pytanie, przeglądałem rózne rankingi antywirusów i nigdzie nie ma uwzględnionego SEP czy to oznacza że jestsłabym pakietem czy mało znanym?


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - Eru - 05.11.2011

SEP jest dla firm (co zord już wyżej zresztą napisał) i dlatego nie ma go w testach Tongue


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 05.11.2011

Dziękuję za informację i pozdrawiam Tongue


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - tolini - 05.01.2012

SEP działa już jakiś czas i muszę przyznać że to świetne oprogramowanie skanowałem komputer innymi programami i jest czyściutko Pozdrawiam.


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - ichito - 05.01.2012

Dzięki za opinię Smile


Re: Lepsza Avira personal czy symantec endpoint protection - McAlex - 05.01.2012

Przepraszam,że sie podepne pod temat, ale mam pytanie ogolne. Czy jesli funkcjonuje mala firma , w ktorej jest doslownie kilka komputerow (2-3) to czy istnieje jakis obowiazek ,by kupowac oprogramowanie specjalnie dla firm przeznaczone czy mozna kupic domowa wersje?Grin
Jelsi pytanie jest glupie,przepraszam,ale pierwszy raz jestem w takiej sytuacji.
Pozdrawiam.