Twoja aktualna konfiguracja programów zabezpieczających...
#61
VenomX napisał(a): Jurek a czy Outpostjest w stanie kasować przeglądane przeze mnie ciasteczka ? czy też sprawić aby nie były one aktywne ? czy jest możliwe aby czyścił moje prywatne dane w przeglądarkach ? , takich rzeczy nie zrobi za ciebie firewall . Chyba za bardzo nie wiesz czym jest anonimowość przy przeglądaniu stron www .


Właśnie próbuje Ci wyjaśnić, że częściowo może Smile
#62
Jurek napisał(a):
VenomX napisał(a): Jurek a czy Outpostjest w stanie kasować przeglądane przeze mnie ciasteczka ? czy też sprawić aby nie były one aktywne ? czy jest możliwe aby czyścił moje prywatne dane w przeglądarkach ? , takich rzeczy nie zrobi za ciebie firewall . Chyba za bardzo nie wiesz czym jest anonimowość przy przeglądaniu stron www .


Właśnie próbuje Ci wyjaśnić, że częściowo może Smile

Skoro może częściowo to opisz ten sposób ? .Chodzi mi oczywiście o prywatność przy przyglądaniu stron www .
#63
VenomX napisał(a):Skoro może częściowo to opisz ten sposób ? .Chodzi mi oczywiście o prywatność przy przyglądaniu stron www .




Wystarczy w sekcji Kontrola stron WWWustawić Maksymalnypoziom ochrony i ciasteczka jak i wiele innych opcji masz z głowy Smile Możesz też sam zmieniać dowolnie te ustawienia, niekoniecznie zmieniając poziom na Maksymalny. Wystarczy kliknąć na Zmieńw w/w sekcji i dokonać stosownych zmian.
#64
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Skoro może częściowo to opisz ten sposób ? .Chodzi mi oczywiście o prywatność przy przyglądaniu stron www .




Wystarczy w sekcji Kontrola stron WWWustawić Maksymalnypoziom ochrony i ciasteczka jak i wiele innych opcji masz z głowy Smile

Fakt faktem , że zapomniałem , że w zaporach istnieje taka opcja . Posiadając dawniej ZoneAlarma również coś takiego widziałem,jednakże z logicznego punktu widzenia jest ona bezużyteczna , ponieważ nie ma w niej reguły tworzenia wyjątków ! .
#65
VenomX napisał(a):Fakt faktem , że zapomniałem , że w zaporach istnieje taka opcja . Posiadając dawniej ZoneAlarma również coś takiego widziałem,jednakże z logicznego punktu widzenia jest ona bezużyteczna , ponieważ nie ma w niej reguły tworzenia wyjątków ! .


Jak nie ma jak jest ? W tej samej sekcji poniżej masz zakładkę Wyłączeniai tam wpisujesz zaufane strony www Smile
#66
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Fakt faktem , że zapomniałem , że w zaporach istnieje taka opcja . Posiadając dawniej ZoneAlarma również coś takiego widziałem,jednakże z logicznego punktu widzenia jest ona bezużyteczna , ponieważ nie ma w niej reguły tworzenia wyjątków ! .


Jak nie ma jak jest ? W tej samej sekcji poniżej masz zakładkę Wyłączeniai tam wpisujesz zaufane strony www Smile

Nie tyle co nie używałem, może po prostu tego dawniej nie było w zaporach , z których kiedyś korzystałem . Ja i tak jestem zdania tego , że firewall nie ma tyle możliwości co sama przeglądarka . W niej można wyłączyć o wiele więcej niż w zaporze .Tu masz więcej możliwości, większą kontrole nad wszystkim . Możesz zadecydować czy historia ma być przechowywana czy dane wprowadzone w formularzach, pasku zadań mają być zapamiętywane czy pliki , które się pobiera, hasła . Firewall nie ma takich możliwości . Odpowiednia konfiguracja przeglądarki zwiększa anonimowość podczas przeglądania stron . Sam firewall za wiele nie robi .Zadaniem Firewalla nie jest zapewnienie anonimowości przy przeglądaniu stron www, jego zadanie jest zupełnie inne , być można można znaleźć kilka opcji , jednak są one traktowane jako dodatek .
#67
Panowie, a ja z nowym rokiem postanowiłem zmienić ochronę komputera Smile

Mam teraz: Panda 2009 Pro + Windows Defender + ZoneAlarm + Spyboot Search&Destroy(jeśli reszta nie da rady Wink

Pozdrawiam
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#68
mateusz8466 napisał(a):Panowie, a ja z nowym rokiem postanowiłem zmienić ochronę komputera Smile

Mam teraz: Panda 2009 Pro + Windows Defender + ZoneAlarm + Spyboot Search&Destroy(jeśli reszta nie da rady Wink

Pozdrawiam

Przeciętna ochrona Tongue .
#69
A ja mam obecnie NIS 2009. I zupełnie mi wystarcza. Jak mi się znudzi to zmienią na KIS 2009 a po ukazaniu się ESET 4.0 pewnie na niego. ma to nastąpić dopiero pod koniec stycznia.
#70
Nikesz napisał(a):po ukazaniu się ESET 4.0 pewnie na niego. ma to nastąpić dopiero pod koniec stycznia.


Skąd masz takie info?
#71
VenomX napisał(a):
mateusz8466 napisał(a):Panowie, a ja z nowym rokiem postanowiłem zmienić ochronę komputera Smile

Mam teraz: Panda 2009 Pro + Windows Defender + ZoneAlarm + Spyboot Search&Destroy(jeśli reszta nie da rady Wink

Pozdrawiam

Przeciętna ochrona Tongue .


A dla Ciebie przeciętna, bo masz ESETA ?
Ja osobiście go nie lubię, mimo, że może dobrze chroni ja wolę Pandę Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#72
z ESETa Smile Ma być do końca stycznia.
#73
mateusz8466 napisał(a):
VenomX napisał(a):
mateusz8466 napisał(a):Panowie, a ja z nowym rokiem postanowiłem zmienić ochronę komputera Smile

Mam teraz: Panda 2009 Pro + Windows Defender + ZoneAlarm + Spyboot Search&Destroy(jeśli reszta nie da rady Wink

Pozdrawiam

Przeciętna ochrona Tongue .


A dla Ciebie przeciętna, bo masz ESETA ?
Ja osobiście go nie lubię, mimo, że może dobrze chroni ja wolę Pandę Tongue

Antywirusy takie jak : NOd32 , Avira Premium, Gdata,, Kaspersky, F-Secureczy chociażby Bitdefendersą to programy lepsze od Pandy.Antywirus z którego korzystasz nawet nie jest brany pod uwagę w światowych testach antywirusowych . Panda była dobra kiedyś teraz się o niej raczej nie mówi .

Windows Defenderoraz Spybot to również dość przeciętne programy, lepsze od nich są : Malwarebytes Anti-Malwre, SuperAntiSpywre, Spyware Doctor , A-Squared Free i wiele innych...

ZoneAlarmjako firewall jest dobry ale są lepsze - darmowe : Comodo firewal l , Online Armor.

Pozdrawiam .
#74
VenomX napisał(a):Antywirus z którego korzystasz nawet nie jest brany pod uwagę w światowych testach antywirusowych .
. Sam niedawno napisałeś że nie patrzysz aż tak na testy, ważne że dla Ciebie program antywirusowy się sprawdza. Zapewne tak samo jest w przypadku kolegi więc polemika w tym temacie ( czy Panda jest brana pod uwagę w testach, czy też nie ) nie ma sensu. Widocznie sprawdza się ona w przypadku kolegi, a to najważniejsze.
#75
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Antywirus z którego korzystasz nawet nie jest brany pod uwagę w światowych testach antywirusowych .
. Sam niedawno napisałeś że nie patrzysz aż tak na testy, ważne że dla Ciebie program antywirusowy się sprawdza. Zapewne tak samo jest w przypadku kolegi więc polemika w tym temacie ( czy Panda jest brana pod uwagę w testach, czy też nie ) nie ma sensu. Widocznie sprawdza się ona w przypadku kolegi, a to najważniejsze.

Jakiś czas temuna forum, nie pamiętam czy tym czy innym pisałem już o Pandzie, na temat testów , że nie są brane pod uwagę .Po jakimś czasie na forum dostrzegłem twój wpis z identycznymi zdaniami. Wyglądało to tak jakbyś był mną , dałeś identyczny wpis( Co mnie akurat trochę rozbawiło ) i bawi w tej sytuacji .
Akurat tutaj sytuacja jest inna. Antywirusy, które nie biorą udziału w testach nie są zalecane ( i tu warto się zastanowić ) . Mam na myśliArcavir czy chociażby Panda. Jeśli używać antywirusa to dobrego , który bierze udział w przeróżnych testach i wypada w nich w miarę dobrze .
#76
Najważniejsze jest to żeby użytkownik była zadowolony z softu jakiego używa. Ile testów, tyle wyników i opinii. Dla mnie osobiście oprócz testów ważne są też opinie innych użytkowników konkretnego programu. Zanim jednak zdecyduję się wydać kasę na jakikolwiek z nich to testuję go sam osobiście - to jest dla mnie najlepszym testem niż jakikolwiek test jakiejkolwiek organizacji.

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wdał się w dyskusję dotyczącą Pandy gdyż osobiście nie znam tego programu a co zatem idzie dyskusja o niej byłaby z mojej strony nieobiektywna.
#77
Pablosss napisał(a):Najważniejsze jest to żeby użytkownik była zadowolony z softu jakiego używa. Ile testów, tyle wyników i opinii. Dla mnie osobiście oprócz testów ważne są też opinie innych użytkowników konkretnego programu. Zanim jednak zdecyduję się wydać kasę na jakikolwiek z nich to testuję go sam osobiście - to jest dla mnie najlepszym testem niż jakikolwiek test jakiejkolwiek organizacji.

Nie przypominam sobie abym kiedykolwiek wdał się w dyskusję dotyczącą Pandy gdyż osobiście nie znam tego programu więc dyskusja o niej byłaby z mojej strony nieobiektywna.

Naprawdę jesteś zmienny w swoich wypowiedziach Smile . Ja przypominam sobie kiedy pisałeś o Pandzie, że nie bierze ona udziału w żadnych testach - skopiowałeś moją wypowiedź .Owszem, niech ludzie używają to czego chcą używać ale niech pierw się dobrze zastanowią nad tym , czy oby na pewno jest to trafny wybór skoro większość programów antywirusowych jest lepszych...Mi dałoby to do myślenia...
#78
VenomX napisał(a):Owszem, niech ludzie używają to czego chcą używać ale niech pierw się dobrze zastanowią nad tym , czy oby na pewno jest to trafny wybór skoro większość programów antywirusowych jest lepszych...Mi dałoby to do myślenia...


A skąd wiesz że lepszych skoro Panda nie bierze udziału w testach? Smile Testowałeś ją osobiście i porównywałeś z innymi wynikami skoro tak twierdzisz? To że nie bierze udziału w testach nie oznacza od razu że jest gorsza.
#79
Pablosss napisał(a):
VenomX napisał(a):Owszem, niech ludzie używają to czego chcą używać ale niech pierw się dobrze zastanowią nad tym , czy oby na pewno jest to trafny wybór skoro większość programów antywirusowych jest lepszych...Mi dałoby to do myślenia...


A skąd wiesz że lepszych skoro Panda nie bierze udziału w testach? Smile Testowałeś ją osobiście i porównywałeś z innymi wynikami skoro tak twierdzisz? To że nie bierze udziału w testach nie oznacza od razu że jest gorsza.

Ja uważam , że coś to oznacza , że Arcavir czy chociażby Panda nie biorą udziału w testach - najwidoczniej są zbyt słabe i nie są brane pod uwagę .
Oczywiście , niech każdy używa programu jakiego chce używać , jednakże mi dałoby to do myślenia , że akurat mój program nie bierze udziału w światowych testach antywirusowych .
#80
Nie kłóćcie się już Smile Może za szybko napisałem, że zmieniam ochronę. Owszem zainstalowałem, poużywałem 1 dzień i...
I wywaliłem Pandę :p użycie pamięci: Panda + Vista + WMP = 67%, trochę nie za dużo ???
Więc, zainstalowałem teraz ESET Smart Security, skoro VenomX mówi, że dobry NOD to poużywam.
Więc VenomX, proszę napisz jak go optymalnie skonfigurować, to może się nawet skuszę na licencję !

Pozdrawiam
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości