Agonia MKS'a
#1
Nie wszyscy czytają w dziale Malware Lab, więc postanowiłem zamieścić to tutaj:

Dlaczego tak długo?

Program ten występuje w ostatniej wersji - v9.0 co sugeruje rok 2009, sądząc po tym, że wcześniej był wwersji 2k7

Legendarny i pierwszy skaner jeszcze w systemie DOS made by Poland, od dawna także na Windows dogorywa w agonii. O tym fakcie może świadczyć np. aktualizacja sygnatur wirusów następuje np. raz na 10 dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Teraz jest, czyli pół godziny przed tym screenem 14.07.2011 g.23:48

I tematy na forum ludzi, którzy oczekują na pomoc, i się prawdopodobnie nie doczekają; ostatni post 23 czerwca 2011:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A może akurat odżyją, kto wie...
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#2
Deklarowali się, że podbiją zachodni rynek?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#3
morphiusz napisał(a):Deklarowali się, że podbiją zachodni rynek?


A kto mówi o zachodnim? Na naszym rodzimym PL jest bida, ArcaVir jeszcze jeszcze coś tam próbuje...
(Gdzie ArcaVir ma skuteczność static 40-75%, a jak kiedyś ktoś podawał po skanie MKS (10-15% ). To jest skan "nasz" ale chyba nikt nie wierzy w to że mks wraz z arcavir jest super progsem (w arcavir śpią i i się wczasują w weekendy - stwierdzam to po publikacji baz), co np. Avira tez tak robi, ale ma wykrywalność na takim samym poziomie co przed weekendem Grin (widocznie dużo pracują w tygodniu, żeby potem pofolgować)
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
#4
Jak testowałem na naszych paczkach go to już wtedy napisałem iż to się nie nadaje do niczego. Ten program umarł, a te aktualizacje to jakiś automat wykonuje z cudzych baz pewnie. Można o nim spokojnie zapomnieć na w codziennym życiu, mieć pamięci tylko przebłysk, że istniał taki polski program.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#5
Nie ma co zatrzmywać się w miejscu. Coś zawiodło, coś się nie udało, no i program musi (może i nie, ale jakoś ratunku nie widać) umrzeć.
Warto kibicować innym rodzimym produktom, np. SpyShelterowi.
#6
Kontynuacja MKS-a ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jesteśmy grupą ekspertów, których pasjonują nowe technologie. Kontynuujemy tradycję jednego z najstarszych programów antywirusowych na świecie i jednoczenie najstarszego w Polsce. Nasz międzynarodowy zespół ekspercki posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach związanych z bezpieczeństwem danych, zaczynając od kryptografii i steganografii, poprzez ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, aż po odzyskiwanie zniszczonych lub skasowanych danych.
#7
Em, czyli to prawda, że MKS ogłosi upadłość, aby ich prace nie zostały zabrane i ODRODZI się pod nowym szyldem Tongue
Jak feniks z popiołów Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#8
jakoś mi się ta strona kojarzy z programami rogue
#9
Na Wikipedii stoi, że wyrok sądu o upadłości MKS to sprawa jeszcze września 2010...czyli prawie rok temu. szukałem informacji o tej nowej firmie Filemedic. We władzach jest Mateusz Sell - syn twórcy MKS-a - który poprzednio był we władzach MKS.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wygląda więc, że to na poważnie, choć znalazłem również info, że szukają do pracy...grafika komputerowego...czyżby zaczynali od nowej "facjaty"? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#10
My tu gad-gadu, a kliknijcie w logo po lewej stronie Tongue.
sam już nie wiem
#11
No żesz...jakieś jaja Grin Czy to aluzja, ale taka bardziej eufemistyczna?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#12
Jeśli mówimy o tym samym (link do forum) to nie mam bladego pojęcia.
#13
Kliknięcie w link prowadzi do tematu o Agonii firmy. Hehe. Dla potencjalnych klientów bardzo pouczające...
#14
Delikatnie dają do zrozumienia, że ze starą firmą i programem to "już po ptokach" Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
#15
A dlaczego linkują do nas ? Tongue
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
#16
Wiedzą jakie forum jest najbardziej wiarygodne w świecie IT :-).
#17
Już nie przekierowuje do nas - pewnie szefostwo zagląda do nas i przeczytało, że to raczej mało profesjonalne i zmieniło link Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#18
U mnie wciąż działa.
#19
Wystarczy zrobić CTRL + F5 i już nie będzie Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
#20
Hehehe, u mnie też działa link Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości