SafeGroup
Agonia MKS'a - Wersja do druku

+- SafeGroup (https://safegroup.pl)
+-- Dział: Bezpieczeństwo (https://safegroup.pl/forum-10.html)
+--- Dział: Inne (https://safegroup.pl/forum-15.html)
+--- Wątek: Agonia MKS'a (/thread-3173.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Agonia MKS'a - tommyklab - 14.07.2011

Nie wszyscy czytają w dziale Malware Lab, więc postanowiłem zamieścić to tutaj:

Dlaczego tak długo?

Program ten występuje w ostatniej wersji - v9.0 co sugeruje rok 2009, sądząc po tym, że wcześniej był wwersji 2k7

Legendarny i pierwszy skaner jeszcze w systemie DOS made by Poland, od dawna także na Windows dogorywa w agonii. O tym fakcie może świadczyć np. aktualizacja sygnatur wirusów następuje np. raz na 10 dni:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Teraz jest, czyli pół godziny przed tym screenem 14.07.2011 g.23:48

I tematy na forum ludzi, którzy oczekują na pomoc, i się prawdopodobnie nie doczekają; ostatni post 23 czerwca 2011:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A może akurat odżyją, kto wie...


Re: Agonia MKS'a - morphiusz - 14.07.2011

Deklarowali się, że podbiją zachodni rynek?


Re: Agonia MKS'a - tommyklab - 14.07.2011

morphiusz napisał(a):Deklarowali się, że podbiją zachodni rynek?


A kto mówi o zachodnim? Na naszym rodzimym PL jest bida, ArcaVir jeszcze jeszcze coś tam próbuje...
(Gdzie ArcaVir ma skuteczność static 40-75%, a jak kiedyś ktoś podawał po skanie MKS (10-15% ). To jest skan "nasz" ale chyba nikt nie wierzy w to że mks wraz z arcavir jest super progsem (w arcavir śpią i i się wczasują w weekendy - stwierdzam to po publikacji baz), co np. Avira tez tak robi, ale ma wykrywalność na takim samym poziomie co przed weekendem Grin (widocznie dużo pracują w tygodniu, żeby potem pofolgować)


Re: Agonia MKS'a - buri - 15.07.2011

Jak testowałem na naszych paczkach go to już wtedy napisałem iż to się nie nadaje do niczego. Ten program umarł, a te aktualizacje to jakiś automat wykonuje z cudzych baz pewnie. Można o nim spokojnie zapomnieć na w codziennym życiu, mieć pamięci tylko przebłysk, że istniał taki polski program.


Re: Agonia MKS'a - Konto usunięte - 15.07.2011

Nie ma co zatrzmywać się w miejscu. Coś zawiodło, coś się nie udało, no i program musi (może i nie, ale jakoś ratunku nie widać) umrzeć.
Warto kibicować innym rodzimym produktom, np. SpyShelterowi.


Re: Agonia MKS'a - asg - 25.07.2011

Kontynuacja MKS-a ->

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jesteśmy grupą ekspertów, których pasjonują nowe technologie. Kontynuujemy tradycję jednego z najstarszych programów antywirusowych na świecie i jednoczenie najstarszego w Polsce. Nasz międzynarodowy zespół ekspercki posiada wieloletnie doświadczenie w różnych obszarach związanych z bezpieczeństwem danych, zaczynając od kryptografii i steganografii, poprzez ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem, aż po odzyskiwanie zniszczonych lub skasowanych danych.


Re: Agonia MKS'a - mateusxzz - 25.07.2011

Em, czyli to prawda, że MKS ogłosi upadłość, aby ich prace nie zostały zabrane i ODRODZI się pod nowym szyldem Tongue
Jak feniks z popiołów Grin


Re: Agonia MKS'a - zord - 25.07.2011

jakoś mi się ta strona kojarzy z programami rogue


Re: Agonia MKS'a - ichito - 25.07.2011

Na Wikipedii stoi, że wyrok sądu o upadłości MKS to sprawa jeszcze września 2010...czyli prawie rok temu. szukałem informacji o tej nowej firmie Filemedic. We władzach jest Mateusz Sell - syn twórcy MKS-a - który poprzednio był we władzach MKS.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wygląda więc, że to na poważnie, choć znalazłem również info, że szukają do pracy...grafika komputerowego...czyżby zaczynali od nowej "facjaty"? Smile


Re: Agonia MKS'a - Eugeniusz - 25.07.2011

My tu gad-gadu, a kliknijcie w logo po lewej stronie Tongue.
sam już nie wiem


Re: Agonia MKS'a - ichito - 25.07.2011

No żesz...jakieś jaja Grin Czy to aluzja, ale taka bardziej eufemistyczna?


Re: Agonia MKS'a - Eugeniusz - 25.07.2011

Jeśli mówimy o tym samym (link do forum) to nie mam bladego pojęcia.


Re: Agonia MKS'a - Apocalypse - 25.07.2011

Kliknięcie w link prowadzi do tematu o Agonii firmy. Hehe. Dla potencjalnych klientów bardzo pouczające...


Re: Agonia MKS'a - ichito - 25.07.2011

Delikatnie dają do zrozumienia, że ze starą firmą i programem to "już po ptokach" Grin


Re: Agonia MKS'a - mateusxzz - 25.07.2011

A dlaczego linkują do nas ? Tongue


Re: Agonia MKS'a - Apocalypse - 25.07.2011

Wiedzą jakie forum jest najbardziej wiarygodne w świecie IT :-).


Re: Agonia MKS'a - Eru - 25.07.2011

Już nie przekierowuje do nas - pewnie szefostwo zagląda do nas i przeczytało, że to raczej mało profesjonalne i zmieniło link Grin


Re: Agonia MKS'a - Eugeniusz - 25.07.2011

U mnie wciąż działa.


Re: Agonia MKS'a - Eru - 25.07.2011

Wystarczy zrobić CTRL + F5 i już nie będzie Tongue


Re: Agonia MKS'a - tommyklab - 25.07.2011

Hehehe, u mnie też działa link Wink