BSOD w czasie instalacji Aviry.
#1
Witam. Słyszałem, że Avira jest bardzo dobra dla słabszych komputerów. Jako, że mam Avasta, postanowiłem wypróbować Avirę AntiVir Personal. Odinstalowałem Avasta!,, wyczyściłem rejestr. Ruszyłem z instalatorem. Gdy program zaczął się instalować, nastąpił BSOD, więc zrestartowałem komputer i wróciłem do Avasta!.

Wydaje mi się, że coś jeszcze "siedzi" z Avasta!. Kiedyś, usunąłem Avasta!, i zainstalowałem Kasperskiego i też wystąpił BSOD.

I mam małe pytanie: Czy rzeczywiście Avira jest dobrym antywirusem niż Avast!??
Odpowiedz
#2
Pewnie ile osób tyle opinii, ale ja uważam, że jest dużo lepsza. Ma lepszą wykrywalność wszelkiego rodzaju robactwa, mniej zużywa zasoby systemowe (nie używa tylu procesów i zajmuje mniej pamięci RAM). Nie ma wersji po polsku, jeśli to dla kogoś wada. Była kiedyś o tym rozmowa, poszukaj wątku na temat Avira czy Avast.
Odpowiedz
#3
Kicior - bardzo Ci dziękuję. Mam kilka pytań - jak wyłączyć dźwięki przy znajdowaniu wirusów - już znalazł jednego! i usunął.
i co z tymi aktualizacjami?
Odpowiedz
#4
No widzisz, jaki Avast dobry, nie widział wirusa Smile Aktualizacje odbywają się raz na 24 h.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#5
macie rację! Dwa lata miałem wirusa na dysku! I nic Avast! nie robił!
Odpowiedz
#6
Plati napisał(a):Aktualizacje odbywają się raz na 24 h.


Można ustawić kilka aktualizacji na konkretne godziny.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja mam tak

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



adam_993 napisał(a):Mam kilka pytań - jak wyłączyć dźwięki przy znajdowaniu wirusów -


Wchodzisz w Configuration ->Scan ->Further actions i odznaczasz Acustic alert ,to samo robisz po rozwinięciu drzewka Guard
Odpowiedz
#7
Dzięki. A aktualizacje naprawiłem.
Dzięki!
A co jest z tą licencją? Według Aviry mam do 30 listopada licencję??
Odpowiedz
#8
Licencja zostanie automatycznie przedłużona po wyznaczonej dacie.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#9
Chyba tak. Dobrze, wszystko już weim, bardzo dziękuję. Temat można zamknąć.
Odpowiedz
#10
kicior napisał(a):A nie cztery tygodnie przed? Shy


Heh, masz rację.
"Nie jestem konsumentem mieszczącym się w standardzie
Nie jestem gatunkiem skazanym na wymarcie
Nie jestem obiektem medialnego hałasu
Jestem nielegalnym zabójcą czasu"
Odpowiedz
#11
Nie chcę tworzyć nowego tematu, gdyż tytuł tego jest odpowiedni do mojego problemu. Dlatego odświeżam.

Też miałem BSOD, niemal po zakończeniu instalacji. A dodatkowo, przed nim, taki błąd:

Cytat: The file could not be copied. Error code:2
CGrinocument and SettingsAll UsersDane aplikacjiAviraAntiVir PersonalEdition ClassicTEMPhbedv.key
Błąd występował także bez BSODa, więc czy są ze sobą "spokrewnione"?

Ale wracam do BSODa.
1 . Częste są opinie, że po deinstalacji poprzedniego antywirusa (w moim przypadku Avasta) należy przeczyścić rejestr. Ne robię tego, nigdy nie miałem potrzeby i uważam to za nadmiar ostrożności. Czy to brak przeczyszczenia rejestru jest przyczyną BSODa? Bo może to jest inna:
2 . Zainstalowałem Avirę na partycji innej niż systemowa. Może instalator nie radzi sobie z obsługą innej partycji, bo "nauczony jest widzieć" poprawnie tylko partycję systemową. I w innym przypadku wywala BSODa.

Z problemem BSOD poradziłem sobie jednak po restarcie komputera, kończąc instalację. Czyli: bez deinstalacji dokonałem ponownie instalacji w to samo miejsce. BSODa niet, wszystko działa jak twórca przykazał.Smile

Chcę więc tylko dowiedzieć się, co było przyczyną tego BSOD?
Odpowiedz
#12
@Biko
Nigdy nie miałem takiego problemu a Avirę instalowałem na partycji D i czasem po wyinstalowaniu innego antywirusa, Avasta również. Czasem zdarzają się takie dziwne rzeczy z różnymi programami ale często wynika to z kulejącego już systemu Smile
Odpowiedz
#13
Owszem, mój system można nazwać kulejącym. Ma siedzieć cicho i być mi posłusznym. Ale że ma już 3 lata, więc tego i owego się nazbierało. Mimo, że dbam o niego. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości