Odkłamywanie stereotypów
#21
Morphiusz to była przenośnia w moim wykonaniu co do Comodo, nie twierdzę że jest zacofany, ale być może, a tego nie wiem Comodo mu szwankuje na XP? I twierdzi , że jest beeee?
Odpowiedz
#22
Nieprzewidziane sprawy uniemożliwiły mi dokończenie tematu w dniu dzisiejszym więcjutro dokończę temat.Jeszcze jedno -obce mi są zachowania fanatyczne wobec jakiegokolwiek programu i tak jeśli Outpost zawiedzie moje oczekiwania bądż Firma Agnitum zrobi niemoralne świństwo wobec użytkowników-wyleci z mojego kompa z pierwszą a nawet 2 prędkością kosmiczną a ja pierwszy publicznie podziękuję za info w tym temacie.
Odpowiedz
#23
Dobrze, że wytłumaczyłeś kwestię fanatyzmu,to się ceni.
Odpowiedz
#24
andrzej76 napisał(a):Pan Janek vel. Port jest do tyłu około 10 lat bo używa XP

Andrzejek...chyba za bardzo Cie zmęczyły te testy...zbastuj trochę i odpocznij Grin można o mnie wszystko powiedzieć-ale nie to,że jestem zacofany...
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#25
To w końcu ile masz tu kont? 2 czy 4 a może 8? I odniosłem się do Comodo ,bo piszesz TY, czy nie wiem czy TY , że to shit 5 lat do tyłu.Więc też dałem lekko do pieca,bez obrazy, ale ja mam jedno konto, pisz więc proszę Cię jako Meir a nie Port,pan Janek czy bóg wie kto.Zresztą i tak Cię lubię.A między nami takie testy też by i Ciebie zmęczyły. Jak Cię obraziłem, twierdząc,że jesteś staromodny, to przepraszam,jak masz więcej wiedzy od mnie i umiesz ją przekazać- to prosiłbym Cię-przekasz ją Nam na forum.Dzięki.
Odpowiedz
#26
Andrzejek...nie zrozumiałeś mnie Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#27
Ok mam tego trojana co omija Outposta, Keyscramblera zabija: Avasta, Avire, AVG, Kasperskiego, NODA, Nortona itd, itd. Jest to trochę starsza wersja z 2010 więc nie wiem jak z najnowszymi wersjami programów.

Kto chcę, pisać PWSmile
Odpowiedz
#28
ELWIS1 napisał(a):Ok mam tego trojana co omija Outposta, Keyscramblera zabija: Avasta, Avire, AVG, Kasperskiego, NODA, Nortona itd, itd. Jest to trochę starsza wersja z 2010 więc nie wiem jak z najnowszymi wersjami programów.

Kto chcę, pisać PWSmile


Wrzuć do działu z malware Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#29
ELWIS1 napisał(a):Kto chcę, pisać PWSmile

Poszło Królu Tongue
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#30
To ok. Meir,bo już się przestraszyłem, że jesteś tu w różnych osobach, nie pokapowałem, do XP i Twojej osoby nic nie mam, bo jesteś wporządalu gość i tyle, a odniesienie do xp było do Porta w sensie, że syfi na comodo które może nie trybi dobrze na takim systemie-rozumiesz?(dlatego wynikło porównanie comodo-xp).Dobra koniec tego tematu,bo:
1.Nie na temat
2.Jesteś zarąbiasty gość
3.Nie gniewaj się na mnie za tego XP
4.Przepraszam
5.Wiesz co piszesz
6.Drugi raz dłużej pomyślę zanim napiszę.
Odpowiedz
#31
Nie ma problemu...szacunek dla Głównego Testera Smile
Norton Internet Security 2015 + GeSWall Pro
Odpowiedz
#32
Nie no teraz to przesadziłeś,ale uwielbiam Cię za te tekściki,jest weselej na forum i przed komputerem.Dzięki za dobre słowo , to napędza do jeszcze większej pracy w kierunku testów.(mogę gdzieś poczytać o Twoim GeSWall-u?).
Odpowiedz
#33
spoko bez komentarza chłopaki dobrze wam idzie Grin
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#34
mdli mnie ...
ale dobra, nie przeszkadzajcie sobieCool
Odpowiedz
#35
lepsza kulturalna wymiana zdan niz flame war.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#36
eeee tam
Odpowiedz
#37
Wbrew podejrzeniom o niecne zamiary sponiewierania Comodo względem innych Firewalli,mój wątek ma jedynie charakter informacyjny -dla zainteresowanych i jest wyrazem moich prywatnych rozważańw temacie wyboru odpowiedniego firewalla,który gwarantuje maksymalne poczucie bezpieczeństwa mojego komputera podłączonego do sieci.Poza standardową ochroną na portach UDP i TCP,wymagam od firewalla aby ten posiadał niezbędną ochronęnad Raw socket i ściśle z tą ochroną powiązanym tematem kontroli portu Zero.
(cyt.Wiki"In computer networking, a raw socket is a socket that allows direct sending and receiving of network packets by applications, bypassing all encapsulation in the networking software of the operating system."

Ponieważ wszelkie ataki na porcie Zero związane są z technologią RAW IP.Firewall bez kontroli Raw socket jest głuchy i ślepy na próby wtargnięcia przez port Zero w obydwu kierunkach,jak również nie posiada on żadnej kontroli ma programami z dostępem do Rawsocket dla mnie to fundamentalna sprawa i jeśli jest brak tej ochrony -wszelkie inne zalety Firewalla stają się NIEWAŻNE.

Drugi nie mniej ważny tematto STATEFUL PACKET INSPECTION
inaczej dynamiczne filtrowaniu pakietów -zaawansowany mechanizm dodatkowej ochrony połączeń już ustanowionych zaimpletowany w Outpost do wzmocnienia ochrony przed hakerami próbującymi IP spoofing''u i skanowania portów.

Jak to działa ,otóż program połączony z internetem ,np.klient FTP poza filtracją statyczną nałożoną w ustawieniach firewalla chroniony jest aktywnie przy otwartych portach wymaganych dla połączenia w ten sposób ,że pozwala na przejście przez firewall tylko tym połączeniom przychodzącym,które są prawidłową odpowiedzią na zapytania programu ,który ustanowił to połączenie.Każda nieprawidłowość pomiędzy zapytaniem a odpowiedzią pakietu przychodzącego skutkuje natychmiastowym zablokowaniem połączenia.Transfer FTP wymaga nawiązania zwrotnego połączenia i jest tu najlepszym przykładem wykorzystania tego rozwiązania dla zapewnienia pełnej ochrony transferu pomiędzy klientem i serwerem FTP.


Niestety, Comodo nie posiada mechanizmu wykrywania programów z dostępem do Rawsocket,nie posiada możliwości do ochrony portu Zero tak jak LooknStop,PCtools i Outpost.Nie posiada STATEFUL PACKET INSPECTION,nie ma kontroli nad ponad 40-ma typami protokołów tak jak Outpost.To wszystko przymioty przynależne firewallom z pierwszej ligi do której firewall Comodo nie należy.
Odpowiedz
#38
Port 0 - nieważne, rozwali coś system na cacy jak się przedostanie przez niego - nieważne, ważne - mam backup Acronisem zrobiony i boot CD - i to jest dla mnie ważne,i finito, zwykły użytkownik nawet nie wie co to UDP i TCP, kto zwraca uwagę na port 0 - co 100 użytkownik tak sądzę, co zrobi mi się komp zombie jak ktoś przyatakuje przez ten port? A nawet, to jak napisałem, dla mnie najważniejsza jest kopia systemu, resztę pomijam, jest bo jest i tyle.( tak dla lepszego samopoczucia). A między nami Comodo narazie nie posiada kontroli Rawsocket i ochrony portu 0, ale może się to zmienić,robiłem kiedyś testy na Outpoście i powiem jedno,może ma ochronę 40 typów portów i portu 0, ale go rozsadziłem jednym granatem(programem) - taki on dobry jest,to oczywiście moja opinia,i też wg. mnie nie należy do pierwszej ligii niestety.
Odpowiedz
#39
andrzej76 napisał(a):kto zwraca uwagę na port 0 - co 100 użytkownik tak sądzę,

Ty możesz nie zwracać uwagi, ale nie miej pretensji jak powstanie nowy robak sieciowy...
Odpowiedz
#40
Powstaje robak sieciowy, atakuje mój komputer, tak że wywala mi system na cacy i wtedy co? Pakuję boot CD i przywracam kopię Windows,chyba że się mylę, jestem w takiteżsposób zabezpieczony, w tych czasach to podstawa backup,nie tylko zapora ,av i wirtualizacja,nr.1 dla mnie to zabezpieczenie danych komputera,potem cała reszta.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości