Odkłamywanie stereotypów
Eugeniusz napisał(a):Morphiusz nie prowokuj, to już drugi raz jak zamierasz wywołać wojnę. To takna boku.
Wszyscy mogli zobaczyć jak ta ochrona wygląda Wink.


Ja??
Przepraszam, ale to Pan Janek cały czas (gdy dyskusja jest już skończona) nawiązuje do Comodo i wypisuje bzdury. Przeczytaj jeszcze raz, a jak nie pomoże to jeszcze raz. Zresztą kto założył ten wątek i szerzył kłamstwa, że Cis nie ma żadnej ochrony nad Raw kilka stron wcześniej?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
bo firewall nie ma ochrony blokuje HIPSem Tongue
Odpowiedz
zord napisał(a):bo firewall nie ma ochrony blokuje HIPSem Tongue


Ja wiem, ale pan Janek pisał, że nie ma żadnej ochrony .


Dodano: 29 mar 2011 22:01

Hehe. "Haker", który uważa, że włamał się na komputer reselerów Comodo i sam wszystko skompromitował, skradł klucze do certyfikatów i porobił inne cuda (mówi, że ma wiedzę 1000 hakerów itd - zapraszam do lektury w odpowiednim wątku) podał emaila. Zapytałem go o Raw Socket i port 0, czy stanowią zagrożenie.
O to odpowiedź:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Może to wydawać się niedorzeczne, skąd biorę źródła, ale widać, że ten, kto pisze te wszystkie wypowiedzi ma ogromną wiedzę.
Nie bój żaby o federal trojana, zresztą poniekąd się wydałeś. Już wiemy kto rzuca wypowiedziami o spiskowaniu na pewnym portalu z oprogramowaniem, że Comodo to federal trojan i coś tam New World order.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
zord napisał(a):Przepraszam, ale to Pan Janek cały czas (gdy dyskusja jest już skończona) nawiązuje do Comodo i wypisuje bzdury. Przeczytaj jeszcze raz, a jak nie pomoże to jeszcze raz. Zresztą kto założył ten wątek i szerzył kłamstwa, że Cis nie ma żadnej ochrony nad Raw kilka stron wcześniej?
"

Nie do wiary.!Widzę ,że lekcja pokory z udukomentowanym na żywo brakiem kontroli portu zerow CIS,jest wg comodo hero szerzeniem kłamstw o braku jakiejkolwiek kontroli dostępu do raw socket w CIS!!!!!
Odpowiedz
Dobra, wydajesz się jakbyś ignorował niektóre moje wypowiedzi. Sam dostałeś screeny, wszyscy zrozumieli, że HIPS chroni tylko nie ty.
Z fanatykami nie ma co dyskutować więcej.
Teraz czekamy, aż ten wątek umrze śmiercią naturalną bo jest trochę żenujący, nieprawdaż?
Po 14 stronach tematu nic nie zrozumieć...

PS 1-3 znaki wykrzyknienia wystarczą w zupełności Smile.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
a da się w comodo stworzyć taką regułkęCool ?


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Chodzi o blokowanie portu 0, który i tak nic nie znaczy obecnie?
Tak.

Dobra, już nic nie piszę :F

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Morphius pisze:"Nie bój żaby o federal trojana, zresztą poniekąd się wydałeś. Już wiemy kto rzuca wypowiedziami o spiskowaniu na pewnym portalu z oprogramowaniem, że Comodo to federal trojan i coś tam New World order."
No ,no,chyba Morphius" wyszedłeś z nerw" bo argumentujesz nieprzyzwoicie..Dlatego kończę bo mi wstyd aby kontynuować na tym poziomie dyskusję. A co do OLE to powiem że znam Olę która jest bardziej niebezpieczna Smile
Od OLE


Dodano: 30 mar 2011 00:46

Postprzez Ambient » 22 mar 2011 13:17
Panie Janku, osobiście - dzięki Ci za pożadną garść udokumentowanej informacji. Mam jednak pytanie, czy OSS Free nie jest nazbyt okrojonym pakietem? Z tego co wiem to firewall nie posiada ochrony przez skryptami?

Jak widać morphius,są ludzie którzy potrafią odróżnićtwój blef od udokumentowanych faktów
Odpowiedz
Ambient, jeśli lubisz OSS, mogę Ci przekazać licencję na wersję Pro.
Aktywowana, na 293 dni, ja mogę ewentualnie korzystać z wersji free.
Odpowiedz
Czy darmowa aktywacja OSS free nadal jest aktywna? Pytam ponieważ nie przychodzi mi licencja na maila.. Sorki za OT
PS.. ciekawy temat.
Odpowiedz
podaj inny adres email bo na niektóre nie przychodzi
Odpowiedz
Na WP przychodzi z poważnym opóźnieniem, lepiej użyć Gmail albo Windowslive.
Odpowiedz
to była interia.. ale ok, spróbuję na Gmailu.. a jeszcze przedłużając OT..
Darmową aktywację ma OSS free, i nie ma na podobnych zasadach tej 7.5 bety? W drugim przypadku jest tylko 30 dni? I jeszcze, jeśli dobrze rozumiem.. ten przykładowy firewall nie ma kontroli np nad svchostem w przypadku instalacji na systemie 64? Chodzi o to przejęcie w niektórych przypadkach transferu danychy przez svchost''a. Możliwość konfiguracji/monitorownia/blokowania tego tylko na 32 bitach?
PS. Sorki za OT i nie fachowe określenia.. dziwne, że Sytemy 64 nie mogą byc tak zabezpieczone jak 32... ?
Odpowiedz
Port napisał(a):Jeszcze jedno,skąd wiesz ,że w Adobe Acrobat chodzi o OLE skoro piszesz,że nie masz kontroli nad tym procesem?

Port, przypadkiem gdy instalowałem Comodo Firewall na innym kompie po 10 min Adobe Reader zaktualizował się sam - od tak, a że nie lubię jak coś łączy mi się za plecami, postanowiłem dociec winnego całej tej sytuacji. Później sprawdziłem u siebie na Outpoście, efekt już znacie.
Eugeniusz bardzo chętnie, ale nie chcę Cię w pewien sposób okradać Smile
Odpowiedz
Beta 7.5 jest dostępna tylko w Antivirus Pro, Security Suite Pro i Firewall Pro.
Myślę że Free skompilują zaraz po wydaniu płatnych.
Ambient, nie ma o czym mówić. Powiadom mnie tylko gdy zrezygnujesz z licencji.
Odpowiedz
@suntape,jeśli swoją przygodę z oss zaczniesz od zmartwień o przyklejanie do svchost.exe to obrałeś złą drogę. Zacznij od prawidłowej konfiguracji firewalla aby ten nic nie wpuściłaby mogło się przykleić-tu jest optymalna konfiguracja

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

-te ustawienia plus włączony tryb Block Most.
Jutro o UPnP


Dodano: 31 mar 2011 14:02

jeśli komputer chroniony jest przez taki firewall jak darmowy OSS to można sobie pozwolić na okreslenie testów anti leak jako zabawę w łapanie pcheł oto reguła dla Screamer z zastosowaniem Stateful inspection, technologii dostępnej tylko w Looknstoop i Outpost
:http://zapodaj.net/77c437d4b63b.gif.html
Eksperymentalnie zamieściłem zrzut typu GIF-nie mam pewności ,ćzy będzie odczytany prawidłowo przez zainteresowanych.
Odpowiedz
Port,
dzięki za wszelkie informacje. Z góry przecież przeprosiłem za OT i nieznajomość tematu.
Odpowiedz
: - Inne spojrzenie na wybór rodzaju zabezpieczenia komputera-w tym hips,w opinii ekspertów iludzi zwwiązanych z Outpost

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Odświerzam temat ponieważ należą się przeprosiny od osób którzy wieszali koty na PJ, już mówię dlaczego. Przywróciłem sobie kopię zapasową z czystym systemem W7 i zainstalowałem świeżynkę w postaci Comodo IS 5.12. Pisałem już wcześniej, że Kingsoft korzysta z Raw Socket i portu 0 co tu niektórzy uparcie twierdzili, że RS jest ograniczony i bezużyteczny. Otóż ku mojemu zdziwieniu, ukazuje mi się pierwszy raz na oczy w Comodo taki oto alert firewalla:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wniosek:
Dochodzę do wniosku, że przeciek który był związany z Avastem musiał być związany z portem 0. Tak jak pisał Port, Comodo nie kontrolowało tego portu - co widać na screenie port 0 jest w użyciu, a użytkownicy przez parę ładnych lat nie byli przed tym chronieni co mogło doprowadzić do wycieku prywatnych danych.
P.S
Próbuję ustawić ręcznie dla "kscan.exe" port 0 i wywala błąd, że nie prawidłowy :crazy:

Dodano: 25 sie 2012, 19:06

Kolejna aplikacja Firefox Nightly:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Za roczny odkop powinna być chyba jakaś nagroda?Cool

Wszystkie połączenia u Ciebie to 127.0.0.1 co oznacza localhost ( toadres Twojej własnej maszyny ) czyli to nic innego jak komunikacja w ramach jednego urządzenia (łączy się sama z sobą,programy wykorzystują techniki sieciowe do wymiany informacji w jednej maszynie), sporo aplikacji korzysta z obsługi protokołu IP nawet gdy komputer nie ma dostępu do sieci żeby jej użyć. Adres ten istnieje niezależnie od podłączenia komputera do sieci i jego celem jest umożliwienie lokalnej pracy oprogramowaniu sieciowemu nawet na komputerach nie podłączonych do sieci. A port zero jak wcześniej pisałem stosuje się aby system automatycznie wyszukał i zwrócił numer następnego dostępnego portu zzakresu od49152 do 65535 (porty dynamiczne).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości