Acronis True Image - opinie
#41
"Subscribe to Online Backup service"Facepalm
Odpowiedz
#42
wersją trial i tak nie da się przywrócić systemu Tongue
Odpowiedz
#43
zord napisał(a):wersją trial i tak nie da się przywrócić systemu Tongue


mam kluczykWink
Odpowiedz
#44
stwórz beckup cd i już bez klucza możesz sobie przywracać
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#45
możecie mi powiedzieć krok po kroku jak utworzyć kopie zapasową systemu i jak to zrobić by kopia zapasowa była na partycji ukrytej utworzonej specjalnie dla recoveryWink
Odpowiedz
#46
przecież masz w acronisie o ile się nie mylę krok o kroku jak to zrobić
nie instalowałem już dawno tej aplikacji, ja robię beckupy tylko przez boot cd
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#47

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#48
Acronis moznanagrać jako płytę ratunkową i odinstalować, bo wszystko możesz robić na płycie. A wie ktoś, ile około waży jedna migawka?
Odpowiedz
#49
To zależy. U mnie na przykład 25,1 GB. Backup bez kompresji, W7 Ultimate SP1 + Office 2007 SP2 + wszystkie update na dzień wykonania backupu + wszystkie sterowniki. Usunięte kopie zapasowe hotfixów, wyczyszczony TEMP.
Podejrzewam, że przy maksymalnej kompresji zajmie mniej więcej połowę tego.
Odpowiedz
#50
Dzięki za info ktostam. Te migawki są przechowywane w Acronis Secure Zone, nie?
Odpowiedz
#51
u mnie windows 7 ultimate sp1 sam system + aktualizacje + dx9 kopie instalatory aktualizacji usunięte 3,07 GB
ja trzymam na innyej partycji z Secure Zone trzeba uważać tworzy się na końcu dysku a wszystkie partycje są przesuwane
Odpowiedz
#52
Ja tam trzymam backup na osobnej partycji po prostu.
Odpowiedz
#53
No tak, na początku myślałem, że TRZEBA trzymać na Secure Zone, teraz wiem, że tak nie jest. Zadaję dużo pyta, bo chcę go zainstalować po formacie. Jeszcze nigdy nie miałem tego typu programu, ale że mam legalny kluczyk, to myślę, że warto. Ja tam stworzę płytę ratunkową, Acronis Startup Recovery Manager i usunę ten program Smile Nie będzie już potrzebny na dysku.
Odpowiedz
#54
ktostam napisał(a):Ja tam trzymam backup na osobnej partycji po prostu.

ja trzymam beckup na osobnej partycji na drugim dysku
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#55
Zapomniałem dodać, że kopię migawki mam również na zewnętrznym HDD Wink
Odpowiedz
#56
Chyba też kupię sobie przenośny dysk, bo nawet wewnętrzny mam tylko 250GB i to jest strasznie mało.

Na dysku C będę miał system i programy, a na D musiałbym zmieścić VmWare Vorkstation, filmy, gry i migawki. Wall
Odpowiedz
#57
właśnie postawiłem system windows 7 H ome Premium x64 na nowo - czysty bez dodatków samsunga . Stworzyłem 2 partycje - systemową c oraz d na dane. Teraz chciałbym stworzyć kopie zapasową programem Acronis i tu moje pytanko otóż nie wydzieliłem miejsca na recovery a słyszałem że na samym początku powinno się utworzyć ukrytą partycję Secure Zone. Mogę teraz z programu przydzielić miejsce z partycji /Grin i ile miejsca powinienem wydzielić?
Później po utworzeniu tej ukrytej partycji jak będę tworzył kopie to mam użyć tej ukrytej partycji jako docelowe miejsce?


Dodano: 09 sie 2011 14:29

chciałbym się jeszcze Was zapytać o 2 rzeczy...
1. opcje tworzenia kopii zapasowych - jak tam wchodzę jest opcja tryb tworzenia obrazu a w nim 2 pola do zaznaczenia
- utwórz kopie zapasową sektor po sektorze
- utwórz kopie zapasową nie przydzielonego miejsca
(domyślnie są to opcje nie zaznaczone) możecie mi wytłumaczyć co te opcje znaczą i czy warto je zaznaczać?

2 wykonałem nośnik ratunkowy i teraz mam pytanie jak zrobie jeszcze raz formacik i nie będę instalował już Acronisa to utworze normalnie kopie zapasową z tej plytki co utworzyłem? Zależy mi na tym by po przywróceniu systemu mieć czysty system z łatkami bez jakich programów jak np. AcronisTongue
Odpowiedz
#58
Na drugie pytanie moge odpowiedziec: plytka ratunkowa to tak naprawde pelny Acronis. Za pomoca tej plyty spokojnie utworzysz kopie. Acronis na dysku wtedy nie musi byc zainstalowany, bo masz go na plytce Wink


Dodano: 09 sie 2011 14:42

A jesli chodzi o pierwsze pytanie: wydaje mi sie, ze Acronis Secure Zone bedziesz mogl utworzyc na partycji D
Odpowiedz
#59
slawsi5 napisał(a):1. opcje tworzenia kopii zapasowych - jak tam wchodzę jest opcja tryb tworzenia obrazu a w nim 2 pola do zaznaczenia
- utwórz kopie zapasową sektor po sektorze
- utwórz kopie zapasową nie przydzielonego miejsca
(domyślnie są to opcje nie zaznaczone) możecie mi wytłumaczyć co te opcje znaczą i czy warto je zaznaczać?


kamil nie wiem co znaczą te opcję...

kamil10506 napisał(a):Na drugie pytanie moge odpowiedziec: plytka ratunkowa to tak naprawde pelny Acronis. Za pomoca tej plyty spokojnie utworzysz kopie. Acronis na dysku wtedy nie musi byc zainstalowany, bo masz go na plytce Wink


dlatego lepiej uzywać go z płytki bo po przywróceniu systemu nie ma go w systemieWink
Odpowiedz
#60
Zajrzyj do pliku pomocy, dowiesz się wszystkiego.
- utwórz kopie zapasową sektor po sektorze - jej, czytanie ze zrozumieniem się kłania. Zamiast tworzenia kopii plik po pliku, tworzy kopię sektor po sektorze. Przydatne podczas tworzenia kopii z zainstalowanym CTM czy Eaz-fiksem.
- utwórz kopie zapasową nie przydzielonego miejsca
Poza kopią plików tworzy też kopię (układ) wolnego miejsca na dysku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości