Jaką dystrybucję Linux wybrać?
#21
KDE jest na pewno "ekonomiczniejsze" - styl laOra wygląda tak samo dla Gnome i KDE (nie trzeba instalować tylu bibliotek), dla początkującego jest łatwiejsze (jeden panel sterowania, jeden panel). Problem może stwarzać otwieranie katalogów jednym kilknięcięm Smile
Odpowiedz
#22
Testuję na wirtualnej maszynie Linux Mint 9 Isadora
avast! Internet Security 6 + Malwarebytes' Anti-Malware
[Obrazek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

]
Odpowiedz
#23
zainstalował ktoś nowe ubuntu? jakieś wrażenia?

aha no i oczywiście miętówa jako rolling distro na debianie - to może być ciekawe.
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#24
Ja instalowałem 10.10 Tongue plymouth po instalacji NVIDI się kaszani. System brał na wejściu 300mb z 4GB.
Chodził szybko, ogólnie jest ok.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#25
ubuntu jak ubuntu... nic ciekawego. Przynajmniej działa. Jutro wychodzi Fedora 14.
Odpowiedz
#26
ale generalnie ten nowy mint jako rolling zapowiada się nieźle - testował ktoś?

btw co ty gienio widzisz w tej fedorze?
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#27
właśnie wlazłem żeby dodać notkę o Fedorze 14 ale Gienek mnie uprzedził. W planach instalacja na VB bo wątek gościa z wilders który pokazuje możliwości Fedory mnie niesamowicie podkręcił zatem do roboty panowie!
Odpowiedz
#28
Miło będzie poczytać, choć ja skłaniam się do jakiejś ciągłej dystrybucji. Ustawiłem sobie Minta i ciężko mi ryzykować coś na nowo - wszystko działa jak należy więc po co się pchać? Jeszcze mam w planach upgrade do nowszej wersji, ale to jak final wyjdzie (oczywiście kopia przed będzie obowiązkowa).

Mint LMDE mnie też korci, ale trza się jeszcze podszkolić za nim człowiek się na to rzuci.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
bierni napisał(a):btw co ty gienio widzisz w tej fedorze?

Hasło: SELinux
Odpowiedz
#30
korbennn napisał(a):właśnie wlazłem żeby dodać notkę o Fedorze 14 ale Gienek mnie uprzedził. W planach instalacja na VB bo wątek gościa z wilders który pokazuje możliwości Fedory mnie niesamowicie podkręcił zatem do roboty panowie!


podrzuć proszę linka - bo nie wiem co takiego fantastycznego ma ta fedora
pomogę ci przekroczyć znaną granicę bólu.
Odpowiedz
#31
To, o czym Ubunciarze mogą zapomnieć - presto, SELinux, sandbox -x.
Odpowiedz
#32
bierni, łap

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości